Skocz do zawartości
Gość Focus

Opinie o SprintDataCenter

Polecane posty

Gość Focus

Witam

 

Przymierzam się do zakupu serwera dedykowanego w w/w serwerowni, jednak nie mogę znaleźć żadnych opinii na jej temat. Co sądzicie, czy warto zdecydować się właśnie na SDC. Czekam na konkretne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Focus

W tym wątku poruszono temat stricte zw. z awariami. Chciałbym poznać ogólne opinie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może niezupełnie dot. tematu bo nie mam tam serwera dedykowanego natmiast kolokujemy tam sporą część naszych zasobów i jesteśmy jak najbardziej zadowoleni. Nie ma problemów z awariami, są łatwo dostępni i szybko reagują na kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę nikt nie wystawia opini, chyba boja się linczu.

 

Po półtorej miesiąca bycia klientem moge wystawic firmie sprintdatacenter ogólną ocene na 5.

 

 

Obsługa klienta od strony technicznej oceniam na 6, w każdej chwili można uzyskać pomoc czy też fachowe odpowiedzi oraz dorażną pomoc, zdażyło mi się wysyłać bzdurne zapytania póżną noca i odpowiedz była prawie natychmiast.

Serwer jak serwer to maszyna nie ma co oceniać, nie jest to zależne od firmy lecz egzemplarza każdy wie co kupuje, nie składają ich z szrotu przecież.

Obsluga klienta również na wysokim poziomie . Tak samo odpowiedz otrzymuje sie bardzo szybko w godzinach pracy, przynajmniej jedno wiem firma dba o klienta a nie jak wiekszosc napcha maszyn i ma wszystko w d...

 

Ochrona ddos której miałem okazje ostatnimi czasy używać sprawuje sie bardzo dobrze, niestety gimbaza w wieku szkolnym zmusila mnie do odwrócenia ich uwagi i skierowania ich szczeniackich zapedów na vps w innej firmie (oczywiscie nie wsadzilem im bomby tylko sami na stronie oferuja ochrone ddos) gdyż czeste nakladanie blokady blokowało dostep do serwera kilku administratorom z poza kraju. Gdyby fundusze pozwalały na pewno zakupił bym drugi serwer w tej własnie firmie i rozłożył uslugi na dwa serwery, kto wie... :)

Co do łacza działa jak powinno ani jednego padu przez ten czas co jestem.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Rozważam kupno serwera w SDC, aktualnie korzystam z innego centrum danych. Najważniejsze jest dla mnie to jak działa łącze. Każda, nawet kilkusekundowa przerwa w działaniu łącza ma dla mnie znaczenie (na serwerze działałyby serwery gier). Jak często zdarzają się problemy z łączem? Czy mógłby odpowiedzieć w temacie ktoś kto ma informacje na ten temat lub podobnie uruchamia serwery gier w tym centrum danych? Ma ktoś dokładny monitoring SDC? Temat w host is down dawno nie odświeżany więc chyba jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest dla mnie to jak działa łącze. Każda, nawet kilkusekundowa przerwa w działaniu łącza ma dla mnie znaczenie (na serwerze działałyby serwery gier).

Aż takie wysokie SLA potrzebujesz? 99,999 to będzie Cie majątek kosztować :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony w ciągu 5 miesięcy nie zauważyłem ani jednej przerwy w dostępie do internetu - no chyba ze w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio SDC zaliczyło mini host-downa, firewall im zaczął wariować i wycinał niektóre pakiety. 2/4 około było wyciętych. Ale monitoring z SerwerStatus.pl został nietknięty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, każda przerwa ma dla mnie znaczenie ale to nie znaczy, że żadna ma nie mieć miejsca i nie znaczy, że oczekuję SLA na poziomie 99,999 :) W niektórych centrach danych zdarzają się po prostu krótkie przerwy w działaniu łącza nawet kilka razy dziennie a tego chciałbym uniknąć. Nie wiem jak jest z tymi krótkimi przerwami w SDC stąd moje odświeżenie tematu. Hosting stron internetowych tego nie odczuje lecz hosting serwerów gier już w znacznym stopniu.

 

Monitoring na SerwerStatus.pl niestety nie jest aż tak dokładny aby wychwycić wszystkie problemy, nawet te kilku - kilkudziesięciu sekundowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio SDC zaliczyło mini host-downa, firewall im zaczął wariować i wycinał niektóre pakiety. 2/4 około było wyciętych. Ale monitoring z SerwerStatus.pl został nietknięty .

 

Może coś po trasie było nie tak?

 

 

 

Monitoring na SerwerStatus.pl niestety nie jest aż tak dokładny aby wychwycić wszystkie problemy, nawet te kilku - kilkudziesięciu sekundowe.

 

 

Testy są co minutę, więc nie realne jest wyłapać kilkusekundowe przerwy w tym wypadku. Tym bardziej z kilku lokalizacji jednocześnie :)

 

Z tego co wiem to firma slotex.pl korzysta z ich serwerów, więc możesz podpytać się o ich jakość.

 

 

P.S. żaden monitoring nie jest dokładny w 100% bo na to ma wpływ bardzo dużo rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

monit24.pl jak chcesz tak bardzo dokladnie miec wszystko to polecic moge monitoring pro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ma ktoś dedyka w śląskie data center i w sprincie to gdzie jest lepiej? Aktualnie w śląskim wysłałem zapytanie o modyfikację w postaci oddania dodatkowych ip i niestety cisza z ich strony wiec nie wiem jak to traktować. Na pewno lepiej otrzymać odpowiedz, że nie można niż olewka ticketów

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś szerzej o tym standardzie ? Ceny podobne, co prawda mam i7 ale spokojnie na ssd moge siedzieć teraz na i3.

Sieć - no cóż - dopiero teraz w śląskim nieco się uspokoiło, wcześniej codziennie był pad. W sprincie piszą o 200 Mbit/s w śląskim 100.

No i przede wszystkim odpowiedź administracji - w śląskim tydzień temu 11.12 napisałem do działu sprzedaży - później poprawiłem jeszcze raz kilka dni później i dalej cisza. Więc nie wiem co to za standart.

 

 

tapatalk używam jak pisze z telefonu i taki podpis z tej aplikacji wchodzi

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś szerzej o tym standardzie ? Ceny podobne, co prawda mam i7 ale spokojnie na ssd moge siedzieć teraz na i3.

Sieć - no cóż - dopiero teraz w śląskim nieco się uspokoiło, wcześniej codziennie był pad. W sprincie piszą o 200 Mbit/s w śląskim 100.

No i przede wszystkim odpowiedź administracji - w śląskim tydzień temu 11.12 napisałem do działu sprzedaży - później poprawiłem jeszcze raz kilka dni później i dalej cisza. Więc nie wiem co to za standart.

 

 

tapatalk używam jak pisze z telefonu i taki podpis z tej aplikacji wchodzi

Zapoznaj się z opiniami o ŚlaskDataCenter na tym forum a wszystko powinno być dla ciebie jasne.

 

Ale czytając treść twojego posta mam wrażenie że sam już sobie odpowiedziałeś.

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w śląskim tydzień temu 11.12 napisałem do działu sprzedaży - później poprawiłem jeszcze raz kilka dni później i dalej cisza. Więc nie wiem co to za standart.

 

Też miałem tak samo jak Ty - zadzwoniłem na ich infolinie i otrzymałem od ręki odpowiedź na moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli chodzi o support zarówno techniczny jak i handlowy jest super. Mają podejście do klientów i każdego traktują indywidualnie. Nigdzie jeszcze z takim się nie spotkałem.

 

Odnośnie łącz, w sprincie jesteśmy od września 2013r. większych padów łącza niema, taki całkowity brak dostępu zdarzył się raz, może dwa razy i też nie trwał jakoś specjalnie długo. Natomiast mogę przyznać, że praktycznie co miesiąc zdarzają się w losowe dni, godziny kilkunasto/kilkudziesięcio minutowe straty pakietów. Ich support jeżeli skontaktujemy się w tej sprawie też nie opowiada jakiś zmyślonych historyjek tylko mówią wprost (co jest bardzo dużym plusem), przyznają się do problemu i czym on jest spowodowany. Najczęściej właśnie wychodzi na to, że jak jest większy atak na danego klienta to taki atak odczuwają wszyscy mniej lub bardziej. Moim zdaniem jeżeli zwiększyliby przepustowość swojej sieci brzegowej i dodatkowo zapewniliby sobie jeszcze kilka niezależnych, bezpośrednich stryków z innymi operatorami to sieć działałaby znacznie lepiej.

 

Innych zastrzeżeń nie mam. Tylko brać i korzystać. ;)

 

Poniżej dwa losowo wybrane wykresy z ostatnich 3 miesięcy jak to wygląda mniej więcej z SDC-do innych operatorów.

sdc_to_plix.png

sdc_to_atman.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie porządna firma, ale jak trafi się na dyski 2,5 cala, to masakra - każda operacja robi kosmiczny iowait...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli dedykowaną ochrone DDOS byli by bez konkurencyjni, czarna dziura dyskwalifikuje ich np. do serwerów głosowych i wielu aplikacji oraz usług gdzie liczy sie wysoka dostępność nie tylko w naszym rodzimym kraju, czarna dziura potrafi zatkać przy odpowiednio silnym ataku nawet ruch z Polski. Lepiej drożej ATMAN lepiej taniej z beznadziejną obsługa OVH.

Wiele aplikacji raczej chciałeś powiedzieć serwery gier;) Bo 80% ataków jest na serwery głosowe serwery gier strony związane z serwerami gier itp. branży hostingowej. Jest bardzo dużo ludzi którzy nie potrzebują takiej ochrony a ich aplikacje, strony działają bardzo dobrze w SDC......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem u nich w DC w Olsztynie i zwiedzałem serwerownię. Jestem na serio pod wielkim wrażeniem. Bardzo nowoczesny obiekt, w który wpompowano kilka dobrych milionów - mówię o samej serwerowni ponieważ zajmuja się też innymi rozwiazaniami IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady na serwer gier slabo się nadaje, lekki atak na serwer sąsiada i wasz też ma straty pakietów. iIdealny do www lecz serwer głosowy, gier czy też wymagający co nie co, to nie tu :)

 

Tam teraz głównie stoją serwery minecraft :D jak sskf i reszta kwadratowego świata więc straty pakietów są na porządk dziennym. Co prawda ochrona ddos dobra ale tylko dla Polski świat widzi nasz serwer inaczej, atak na konkurencje oddziaływuje na nas również

0 ATAKÓW NA TEN SERWER w SDC dostaje się info na maila ;) . ss'a dostępność z Świata. Polska 100% nie licząc straty pakietów w Polsce w trakcie tej epopeji do 50% czyli wywala wszystkich jak ma sie ts3 czy tez jakikolwiek serwer gry, konsola ssh dostepna widać przy każdym ataku na sąsiada jak łacze pada nawet na vnstat -l.

Na swiecie off po zastosowaniu ochrony bo to troszkę trwa i jedyne co usłyszycie to przepraszam bo niestety tak się dzieje od kilku miesięcy i kibel z ich łaczem.

 

post-27992-0-50973800-1392832522_thumb.jpg

 

 

 

 

Ps. obsługa przemiła i szybka

Ps2. nie zachecam do badziewia ovh lecz tam gdy sasiad dostaje w zadek takich sytuacji nie ma, w Polsce to chyba tylko pozostal Atman czy też usługi z dedykowaną ochroną albo ovh

Edytowano przez czipczop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby, ich stonka im padła? Bo chciałem sobie zobaczyć, a tu zonk, nie wczytuje mi ich strony. Może ktoś wie coś na ten temat, czy tylko ja mam takowy problem.

 

 

Edit.

Ok, już działa.

Edytowano przez Marthless (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×