Skocz do zawartości
Autor2

Pytanie o pozycjonowanie

Polecane posty

Witam,

 

Kieruję ten temat do osób troszkę bardziej doświadczonych w pozycjonowaniu.

 

Otóż, czy jest możliwość aby zapewnić TOP 1 na dane frazy w ciągu 2 miesięcy?

Jedni mówią że bez problemu, inni że TOP 1 nie da się osiągnąć.

 

Chodzi o zlecenie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystko zależy czy ta fraza jest pozycjonowana przez wiele osób... ilość wyników.

Frazy od teamspeak 3 można wybić w 3 tygodnie na top 10 ... w 2 mc na top 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy także od metod pozycjonowania, jakie dane osoby stosują. Zależy również od frazy i jej trudności. Im fraza trudniejsza - np. mieszkania do wynajęcia kraków itd. to ciężej się taką stronę pozycjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet z niewielkim budżetem można wzbić się do top 5 pozycjonowałem przez miesiąc stronę i jest na 4 pozycji w google.pl

gdzie konkurencja jest 25mln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jakie są to frazy. Jeśli tzw "łatwe" (mało firm się na nią pozycjonuje i nie jest bardzo popularna), to jak najbardziej się da:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż, czy jest możliwość aby zapewnić TOP 1 na dane frazy w ciągu 2 miesięcy?
Jest możliwość.

Jedni mówią że bez problemu, inni że TOP 1 nie da się osiągnąć.
Jakby nie dało się zdobyć top 1 to to miejsce stałoby puste. Skoro nie byłoby top1 to wtedy top2 byłoby top1 i też musiałoby być puste skoro "nie da się go zdobyć". Takim sposobem nie byłoby w ogóle wyników...

 

Moja filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle to zrozumiałeś Kede. Autor2 pytał o to czy TOP1 da się w dwa miesiące osiągnąć, a nie czy po prostu jest osiągalne.

 

Odpowiadając na pytanie: Wszystko zależy od dobranych fraz i samej domeny. Inaczej pozycjonuje się domeny młode, inaczej domeny z wiekiem i tradycją ;), inaczej domeny mocne, inaczej słabe, inaczej frazy proste, inaczej frazy trudne, inaczej za pół darmo, inaczej z solidnym zapasem gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o 3 w nocy mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :P
Na pewno szybsza droga gdybyś miał już przygotowane, "wypielęgnowane" wiekowe zaplecze ;) 2 miesiące to bardzo krótki okres żeby zdobyć bezpiecznie i na długo (stabilnie) top1. W zależności od konkurencyjności ale zazwyczaj dla nietrudnych fraz jest to do osiągnięcia ;) Podaj przykład frazy to podpowiemy coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbychuR

Zależy to od fraz. Niektórych fraz nie da sie prawie w ogóle wypozycjonować taka prawda. Jeżeli fraza która chcesz pozycjonować jest często wyszukiwana a zarazem w miare unikalna to czemu nie :) Pewnie, że się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórych fraz nie da sie prawie w ogóle wypozycjonować taka prawda

Co Ty opowiadasz? Wszystko jest kwestią pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy bardzo ciekawy przykład tego zjawiska pod domeną ->rankhosting(kropka)pl domena stworzona 2 miesiące temu w tej chwili na 1 albo 2 miejscu, wszystko dzięki magii BHS, widać, że jest to domena pośrednicząca więc nawet jeżeli właściciel spali przesadzając z blastami nic się nie stanie dla domeny głównej, jest to oczywiście niecna taktyka polegająca na nałapaniu klientów zanim domena nie pójdzie na filtr ale jednego nie można jej zarzucić, skuteczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez mam pytanie...

Też się przymierzam do tematu (sklep z włóczkami) i jestem w trakcie pozyskiwania informacji o pozycjonowaniu itp - coby mnienie porobili ;) Z tego co sie orientuję pozycjonowanie to coś z linkami i słowami kluczowymi, że niby to najlepsze. Ale ostatnio trafiłam na wpis na jakimś blogu http://seodot.pl/eksperci-o-marketingu-internetowym-czesc-i/ z którego wynika, że nie tedy droga. No to o co w tym wszystkim chodzi? Że nie linki, nie frazy tylko serwisy społecznościowe i jakiś marketing treści?

Pomocy!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie wszystko zależy od rodzaju frazy, takiej jak bank itp nigdy się nie da tak szybko bez totalnego dopalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od fraz. Niektórych fraz nie da sie prawie w ogóle wypozycjonować taka prawda. Jeżeli fraza która chcesz pozycjonować jest często wyszukiwana a zarazem w miare unikalna to czemu nie :) Pewnie, że się da.

 

 

A jakich to fraz nie da się twoim zdaniem wypozycjonować. Może lepiej się jeszcze trochę dokształcić zanim się daje niczym nie potwierdzone porady.

To, że Ty nie potrafisz to nie znaczy, że inni też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne są unikalne użyteczne treści na stronie, dobrze zoptymalizowana strona pod hasła kluczowe, naturalne linki i można się wbić do top. Ale na to wszystko trzeba czasu pracy i cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko zależy od domeny, możemy mieć świerzą domenę, bez żadnego syfu, wówczas na średniej trudności frazę możemy osiągnąć powiedzmy top 3-5 bez większego problemu. Jeśli zabieramy się za domenę z historią, to wszystko zależy od tej historii. Ja po swoich stronach przeprowadzkowych, które pozycjonuje hobbystycznie zauważyłem, że dopalając świerzą domenę wartościowymi katalogami, forami i podlinkowanym zapleczem zbudowanym na darmowych blogach po miesiącu osiągam top 10 na niełatwą frazę, druga domena miała przestoje, trochę była linkowana, potem trochę zapomniana, następnie linkowana średniej jakości preclami, na nią nawet kolejne, już bardziej wartościowe linkowanie nie działa tak mocno, jak na tą świerzą domenę (oczywiście wiem o fresh site bonus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące myślę że nie. Na pozycję strony wpływa też wiek domeny... jak długo Twoja strona istnieje w Google?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czy potrzeba sporo, niewiele czy też bardzo dużo pracy i środków okaże się, gdy autor tematu poda stronę i frazy, o które chodzi, obecnie możemy co najwyżej wróżyć z fusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiele osób wcześniej wspomniało, wszystko zalezy od konkurencyjności frazy. Przy trudnych frazach czas realizacji takiego zlecenia wydaj się nie realny ze względu na duże ryzyko zafiltrowania domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krzysiek - widac Tobie pozycjonowanie idzie świetnie... powielasz to co było już dawno powiedziane byleby link zdobyć...

Oprócz frazy przydałoby się chyba jednak znać też domenę, bo to też ma duży wpływ na czas i trud wypozycjonowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wiele osób wcześniej wspomniało, wszystko zalezy od konkurencyjności frazy. Przy trudnych frazach czas realizacji takiego zlecenia wydaj się nie realny ze względu na duże ryzyko zafiltrowania domeny.

 

Współczuję Twoim klientom, skoro przy trudnych frazach filtry łapiesz lol.

Zmień branżę skoro nie ogarniasz :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×