Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kostykiewicz3435

Google ciąglę krzyczy strona zawirusowana, chociaz jest czysta.

Polecane posty

Witam,

Jakis czas temu zostala zainfekowana witryna www.e-kg.pl

Zostala wyczyszczona, zadne zainfekowane pliki juz sie nie znajduja (mam nadzieje) strona zostala zgloszona do google o werefikacje ale dalej widnieje napis i dalej ja blokuje.

Czy mozecie pomoc? sprawdzalem przez rozne serwisy i jest niby czysta juz, antywirus tez nic nie wykrywa, zostala przeszukana i usunieta z ok tysiaca zarazonych plikow.

 

 

info od googla

Podczas ostatniego testowania tej strony przez Google serwer zwrócił treść, która spowodowała przekierowanie przeglądarki do witryny zawierającej złośliwe oprogramowanie. Niestety wyszukiwarka Google nie mogła wyodrębnić złośliwego kodu znajdującego się na stronie. Zalecamy sprawdzenie, czy w kodzie źródłowym witryny nie wprowadzono żadnych nieautoryzowanych zmian, oraz zapoznanie się z naszymi wskazówkami na temat czyszczenia witryny i wysyłania prośby o jej sprawdzenie.

=

W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 127. Wyświetlanie 1 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2013-01-02, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2013-01-02.

Złośliwe oprogramowanie obejmuje 4 exploit(s).

Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 2, m.in. AS198414, AS15169 (Google Internet Backbone).

 

 

 

 

1.Skanowalem ( ja tylko zajmuje sie czyszczeniem )

2.wszystko pozmieniane hasla

3.sciagniete i przeskanowane, pozniej kazdy plik recznie sprawdzany i dziwny kod usuniety kod ktory pododowal zainfekowane pliki

4.nic dziwego nie zauwazylem w logach, jeszcze przed atakiem, dane zostaly wgrane przez ftp,

 

Juz zgłaszałem 2-3 razy, jeszcze raz wyczyscilem ten serwis niby jeszcze byl shell code umieszczony sam nod mi wykrywal go.

 

Sprawdzalem strone serwisami ktore umozliwaja taka mozliwosc ale nic nie wykrywaly oprocz tego ze strona jest na blacklist i tyle.

za cholere nie wiem co jest grane,

A moze po prostu google zbanowal strone poniewaz adres ip witryny na ktorym lezy strona i inne strony byly zainfekowane, sam juz nie wiem

 

 

 

 

Taka odpowiedz otrzymalem od googla

 

 

 

Drogi właścicielu lub webmasterze witryny http://www.e-kg.pl/!

 

Otrzymaliśmy od właściciela witryny prośbę o ponowne rozpatrzenie zgodności witryny http://www.e-kg.pl/ ze wskazówkami Google dla webmasterów.

 

Sprawdziliśmy Twoją witrynę i nie stwierdziliśmy żadnej ręcznej interwencji zespołu ds. spamu na stronach, mogącej mieć wpływ na pozycję witryny w rankingu Google. Nie ma potrzeby przesyłania żądania ponownego rozpatrzenia zgłoszenia witryny, ponieważ wszelkie problemy z pozycją w rankingu, które mogły wystąpić, nie są związane z ręcznymi zmianami wprowadzonymi przez zespół ds. spamu na stronach.

 

Oczywiście mogły wystąpić inne problemy z witryną, które mają wpływ na jej pozycję w rankingu. Serwery Google określają kolejność wyników wyszukiwania przy użyciu serii formuł zwanych algorytmami. W ciągu każdego roku wprowadzamy setki zmian w naszych algorytmach wyszukiwania, a ranking stron jest opracowywany na podstawie ponad 200 wskaźników. Wraz ze zmianami naszych algorytmów oraz zawartości internetu (w tym Twojej witryny) mogą wystąpić pewne wahania pozycji w rankingu spowodowane wprowadzanymi aktualizacjami mającymi na celu zaprezentowanie jak najlepszych wyników użytkownikom.

 

Jeśli zauważysz zmianę pozycji w rankingu, która Twoim zdaniem może być spowodowana czymś więcej niż tylko zwykłym działaniem algorytmu, warto zbadać możliwe przyczyny tej sytuacji, takie jak np. istotna zmiana w zawartości witryny, systemie zarządzania treścią lub architekturze serwera. Twoja witryna może uzyskiwać niskie pozycje w rankingu na przykład wówczas, gdy serwer przestanie udostępniać strony Googlebotowi lub gdy zmienisz adresy URL znacznej części stron w witrynie. Listę innych potencjalnych przyczyn niskiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania znajdziesz w tym artykule.

 

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu, odwiedź Forum pomocy dla webmasterów, aby uzyskać pomoc.

 

Z poważaniem,

 

Zespół ds. jakości wyszukiwarki Google

 

 

 

 

 

Co mam robic w takim razie?

 

Slyszalem ze można zrobic ale nie wiem w jaki sposob

wyłączy sprawdzanie zewnętrznych linków przez Google a problem się rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Info, które przytoczyłeś sugeruje, że podejrzane treści były jeszcze w dniu 2 stycznia (wczoraj).

 

Odpowiedź jaką otrzymałeś sugeruje, że chyba nie to zgłaszałeś co należy. Nie o sprawdzenie czy strona już jest bezpieczna (do tego odnajdujesz link na tej stronie z info o szkodliwej witrynie), a o sprawdzenie zgodności ze wskazówkami dla webmasterów.

 

Na chwilę obecną jestem w stanie wejść na Twoją stronę i nie otrzymuję żadnego ostrzeżenia, zatem chyba witryna została usunięta z czarnej listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem juz wiele razy ( nie za kupą).

Strona byla czyszczona, zadne serwisy oferujace skanowanie nic nie wykryly.

Skoro strona jest czysta od syfu, to czemu google krzyczy?

Czyzby trafilem na pecha i google tak czy siak bedzie ją blokował bo np.

- sa drazliwe reklamy?

- byly jakieś odwołania do innych stron zarazonych?

 

Nie mam juz pomysłu, google tak mnie wykonczyl że sam już nie wiem co robic dlatego zwracałem się do was.

Raz krzyczy raz nie. mam nadzieje ze teraz juz na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×