Skocz do zawartości
Davi

Otwieranie sklepu internetowego i wycofywanie się z allegro?

Polecane posty

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad otwarciem sklepu internetowego - tym bardziej, że prowadzę od kilku lat sklep oraz dorabiam sobie też sprzedając na allegro (około 10000 komentarzy).

 

Na ostatnim hangoucie była poruszana właśnie tematyka sklepów Internetowych jego tworzenia z tego co pamiętam na Magento gdzie było mówione o kosztach w granicach 10k zł bardzo prostego sklepu.

 

Później z tego co pamiętam jeszcze analizowaliście sklep z dywanami co może mi pomóc przy otwarciu swojego własnego sklepu oczywiście z pomocą jakiejś agencji.

 

Ale do rzeczy na Allegro wiadomo duża konkurencja, ale mam średnio 100 transakcji miesięcznie są to różne rzeczy głównie RTV i AGD.

 

Marża gdzieś po odjęciu podatku i prowizjach allegro to np. w przypadku takiego telewizora 32 cali - 100 / 150 zł.

 

Patrząc na gotowe rozwiązania sklepów chyba najlepszym i najprostszym rozwiązaniem byłoby dla mnie użycie Presty albo dedykowanego rozwiązania ale to chyba nie na moją kieszeń.

 

Czy waszym zdaniem ma sens tworzenie sklepu - a stopniowe wyprowadzanie się z allegro?

 

Koszty takie mniej więcej :

- domena około 20 zł / rok premium/aftermarket

- serwer zależnie od ruchu ale myślę, że na początek jakiś w ovh/kei około 300 zł / rok

- napisanie tekstów opisujących produktów około 500 zł

- design (właśnie ile może kosztować stworzenie takiego layoutu pod Preste ?)

- moduły (integracja z Subiekt'em, porównywarkami cen, darmowymi serwisami aukcyjnymi, ewentualnie na początek jeszcze z allegro ?)

- pozycjonowanie + optymalizacja na początek ? (oczywiście w miare możliwości bym mógł pomagać w marketingu na facebooku czy pisaniu na forach postów)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele sklepów prowadzi jednocześnie sprzedaż na Allegro i przez sklep internetowy, docierając do większej ilości klientów.

 

Zastanawiałeś się nad rozwiązaniem iai-shop.com ? Jest to polski system sklepów internetowych w chmurze. Pracowałem kiedyś na tym, naprawdę rozbudowane rozwiązanie, a ceny chyba nie są strasznie wygórowane. Możesz u nich wykupić przygotowanie i wdrożenie grafiki do ich systemu.

 

Masz obsługę allegro (z innych chyba eBay tylko), przygotowywanie listów wysyłkowych, etykiet na paczki, stany magazynowe, faktury etc.

Zresztą, szczegóły tutaj:

http://www.iai-shop....functions.phtml

 

edit:

LOL, Dawid, wyprzedziłeś mnie.

Edytowano przez mcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli masz dobry pomysł na biznes, smykałkę, dobrze to opakujesz, to definitywnie warto trochę na bok zejść, pewnie nie na maksa uciec z Allegro, ale pójść dwoma kanałami. Tylko jedno "ale": mocno niedoszacowałeś przedsięwzięcie. Chyba, że traktujesz to jako weekendowy projekt do wyklikania np. w kreatorze sklepu od home.pl. Pamiętaj: jak nie zainwestujesz, nie zarobisz. G...o zainwestujesz, g...o zarobisz : )

 

Dużo tu nie napiszę, bo z wdrożeniem to zapraszam na http://www.webastyczny.pl ; )

ale masz na pewno trzy drogi:

- coś z darmowców Open Source (choćby Presta)

- coś hostowane u producenta (chyba tak będzie w przypadku polecanym wyżej)

- coś dedykowanego.

 

Trzecia opcja pewnie odpada (kasa...). Ja polecę postawienie czegoś samodzielnie, choć opcja kupna u providera skryptu nie jest aż tak zła. Trzeba podumać, przeliczyć, co będzie za 3 - 6 - 12 miesięcy - jak będziesz promował, jak się to będzie rozrastać, itd. itp.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saas to dobry pomysł odpada Ci wiele kosztów startowych i sprawdza się.

IAI jak dla mnie to kobyła i do tego droga (podoba mi się w cenniku pozycja 7. Usunięcie i archiwizacja panelu administracyjnego na skutek zaległości w płatnościach – 700zł), minusa maja tez za to, że polska firma wypuszcza dokumentację formatu importu (IOF) tylko po angielsku i nie ma jej po polsku.

Możesz uderzyć w http://redcart.pl/ na pewno wyjdzie Ci taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×