Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ksenonlogin

Mailing

Polecane posty

Witam

 

Mam zapytanie co do wysyłania mailingu,a raczej z konsekwencjami które prowadzą do trafienia na "listę spamerów":

 

Co dokładnie może być objęte iż maile od danego adresata trafiają na listę spam?

Czy są to same adresy email, czy może trafić tam cała domena a może sam adres IP?

 

Co dokładnie może być zakwalifikowane do tej listy (nie mówię o wewnętrznych listach u dostawców poczty tylko o tych bazach spamowych z której czerpią informacje dostawcy poczty)

 

...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne rodzaje list, uwzględniające np. ip, zakres ip, adresacja systemu autonomicznego, domena maila, domena revdns...

Z tym, że najpopularniejszy jest blacklisting adresacji (adresu bądź zakresu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne rodzaje list, uwzględniające np. ip, zakres ip, adresacja systemu autonomicznego, domena maila, domena revdns...

Z tym, że najpopularniejszy jest blacklisting adresacji (adresu bądź zakresu).

 

 

To znaczy że jak osoba posiadająca maila na mojej domenie walnie kilkukrotnie porządny mailing to moja domena a co za tym idzie i mój adres email trafi na taką listę, bądź przez zapisanie domeny czy IP bedzie traktowany jako niepożądany email?

W takiej sytuacji jest możliwość rejestracji swojej domeny do takiej listy jako wyłączona z nadzoru, tak by w sytuacji nadużyć do spisu trafił wyłącznie email takiej osoby a nie cała domena czy IP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już kafi napisał wyżej to zależy. Czasem trafia domena docelowa np. @mail.domena.pl, a czasem i @*.domena.pl. Dokładnie tak samo jest z adresami. Jedną z lepszych opcji jest wydzielenie userów z głównej domeny na własne np. admin@klient1.domena.pl i admin@klient55.domena.pl - zawsze mniejsze ryzyko. Do tego żeby trafić na listę spammerów musisz łamać zasady - jeśli w regulaminie Twojej usługi jest zezwolenie na mailing np. miesięczny, z którego można się wypisać to nie powinieneś trafić na żadną listę, ponieważ nawet jeśli user x Cię zgłosi jako spammera to możesz się podbudować regulaminem.

 

Ogółem za dużo możliwości do rozpatrzenia. Tylko Ty znasz szczegóły jak to działa od wewnątrz więc rozpatrz czy rzeczywiście problem występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×