Skocz do zawartości
ksenonlogin

Problem z ustawieniem rekordu PTR (poczta nie dociera na o2.pl oraz na onet.pl)

Polecane posty

Witam

 

Ostatnio z waszą pomocą udało mi się postawić własny serwer DNS oraz rozwiązać problem z serwerem poczty, wszystko byłoby super gdyby poczta docierała na wszystkie adresy mailowe, a rzecz w tym że maile nie dochodzą na wszystkie maile należące do onet.pl oraz o2.pl (maile wiszą na serwerze jako czekające w kolejce i nie mogą pójść dalej)

 

Myślę że problem leży w rekordzie PTR ponieważ gdy sprawdzałem ustawienia na stronie intodns.com/internetowi.biz to otrzymałem taką informację:

post-17212-0-80039500-1356772264.png

 

Natomiast jak sprawdzam moją domenę intodns.com/moje-skrypty.pl podpiętą do cal.pl to wygląda to tak:

post-17212-0-80942100-1356772396.png

 

brom.cal.pl to nazwa hosta serwera na którym są umieszczane wszystkie strony, natomiast nazwa hosta mojego serwera na którym jest umieszczona strona to wodor.speed-host.pl i tu jest problem, ponieważ nie wiem jak dodać wpis xx.xxx.xxx.xx.in-addr.arpa ponieważ Poweradmin nakłada ograniczenia dopisując nazwę domeny dla której dokonuję zmian w PTR a w Parallels Plesk Panel to już nie wiem (niżej):

 

Na czym polega problem w Poweradmin:

(nie wiem czy w nazwie domeny wpisać nazwę domeny czy nazwę serwera i co zrobić by skrypt nie dopisywał domeny do odwrotnedo IP tylko dodał formę: .in-addr.arpa - dokładnie nie wiem czy tak musi być, a może w niczym nie przeszkodzi nazwa domeny, jednak wszędzie widzę przyrostek .in-addr.arpa)

post-17212-0-90590000-1356772955.png

 

A tak wygląda sprawa z Parallels Plesk Panel:

(domyślnie Plesk nie odwraca IP i dlatego dodałem dodatkowy PTR, na siłę skrypt dodaje nazwę domeny na którą ma być kierowany adres IP i zmusza do wpisania portu czy jak to się zwie w tym przypadku )

post-17212-0-49925600-1356773290.png

 

Nie wiem jak to ustawić, więc proszę o wskazówki, ponieważ w internecie pokazują jedni tak a drudzy tak i nie wiem jak ten problem rozwiązać - a przydałoby się by i do onet.pl czy o2.pl poczta docierała ;)

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez ksenonlogin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PTR to rekord w "domenie" in-addr.arpa.

Ustawiany jest on (w dużym uproszczeniu) przez dysponenta klasy adresów IP.

 

Napisz do dostawcy, aby ustawił ci RevDNS. Sam na swoim serwerze DNS tego nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PTR to rekord w "domenie" in-addr.arpa.

Ustawiany jest on (w dużym uproszczeniu) przez dysponenta klasy adresów IP.

 

Napisz do dostawcy, aby ustawił ci RevDNS. Sam na swoim serwerze DNS tego nie zrobisz.

 

 

Tak, ale nie wspomniałem iż serwer DNS jest postawiony na VPS a serwer stron Postawiłem na Dedykowanym serwerze, więc to ja muszę dokonać tych zmian....

 

A gdzie dodać ten RevDNS i jak to zrobić na tych serwerach:

 

Pierwszy serwer:

VPS

CentOS 5 system minimalny (64-bitowy)

zainstalowany PDNS oparty o MySQL

 

Drugi serwer:

Cloud

CentOS 6 z panelem Parallels Plesk 11 (64-bitowy)

zainstalowany BIND

 

Oba serwery są w 1and1.pl

 

Nie wiem jak dokonać tych zmian na dwóch serwerach by to ładnie ze sobą współpracowało i w jakich plikach dodać te zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje serwery nie mają znaczenia. Właściciel ip ustawia rev. Chyba, że udostępni tobie taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje serwery nie mają znaczenia. Właściciel ip ustawia rev. Chyba, że udostępni tobie taką możliwość.

 

 

Dzięki za wskazówkę...

 

Co dokładnie mam wpisać dla pierwszego IP(zainstalowany PDNS) oraz dla drugiego IP (zainstalowany serwer stron i poczty)?

 

Wolę zapytać, ponieważ czekać kilka czy kilkanaście godzin by sprawdzić czy to zadziała i poprawiać po tym czasie to problem....

 

 

DNS

post-17212-0-33653000-1356787809.png

 

WWW/POCZTA

post-17212-0-20661500-1356787816.png

Edytowano przez ksenonlogin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej host pokrywający się z nazwą serwera i rozwiązywany na ip.. np s1.internetowi.biz. Wtedy dodajesz hosta s1 do strefy internetowi.biz z ip 217.160.109.208

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej host pokrywający się z nazwą serwera i rozwiązywany na ip.. np s1.internetowi.biz. Wtedy dodajesz hosta s1 do strefy internetowi.biz z ip 217.160.109.208

 

 

Tak ale to jest jedna domena dla jednego IP a mam wiele stron na serwerze, czyli to ma być tak:

 

serwer stron ma nazwę wodor.speed-host.pl(217.160.109.208) i w tym przypadku mam nadać nazwę dla mapowania wodor.speed-host.pl czy wodor?

 

po tej czynności w DNS-ach serwera DNS jak i serwera stron mam dodać dodatkowy rekord?

jeżeli tak to jaki dla domeny witryneo.pl? bo tak zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hostname na serwerze ustawiasz na wodor.speed-host.pl, do strefy speed-host.pl dodajesz rekord A wodor na IP 217.160.109.208. W revDNS ustawiasz nazwę wodor.speed-host.pl dla tego ip. I to wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×