Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Straszne to natręctwo...

Facebook naparza jak dziki. Jeśli potwierdzisz maila, to jeszcze będzie przysyłał powiadomienia o każdym śmieciowym poście czy akcji jakiegoś znajomego.

 

Oczywiście, z treści maila nic się nie dowiesz. Musisz wejść i sprawdzić.

 

Pewnie mają statystyki, z których wynika, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Można ten spam z fejsa zablokować. Wystarczy odznaczyć takie a takie opcje i skrzynki nie zasrywają wręcz dziesiątki jak nie setki maili z informacją że czyjś dzieciak popuścił w pieluchę.

 

Podstawa to nie podawać maila w serwisach które z miejsca oddadzą go spamerom. Warto mieć dwie skrzynki, jeden adres podawany w poważniejszych serwisach takich jak firmy hostingowe, drugi adres podawany w pozostałych gdzie może sobie spam przychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną skrzynkę i dowolnie wiele adresów (catch-alle na całych domenach), a potem agresywnie filtruję, najczęściej po adresie docelowym właśnie. W gmailu można coś podobnego osiągnąć przez dopisanie +tagu do adresu, np. genetyczny.belfer+whtcafe@gmail.com.

 

Ale i tak serwisy, które pchają śmieci, tnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną skrzynkę i dowolnie wiele adresów (catch-alle na całych domenach), a potem agresywnie filtruję, najczęściej po adresie docelowym właśnie. W gmailu można coś podobnego osiągnąć przez dopisanie +tagu do adresu, np. genetyczny.belfer+whtcafe@gmail.com.

 

Ale i tak serwisy, które pchają śmieci, tnę.

 

Nie wyobrażasz sobie jak prosto wykryć gdy e-mail kończy się na +cokolwiek i jest z domeny @gmail.com i go rewritnąć na wersję bez. Jest to imho dużo gorsze rozwiązanie niż po prostu dwie skrzynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odznaczanie opcji, wybieranie jednej, dwóch czy też zupełnie osobnej skrzynki dla każdego serwisu to kwestia działań świadomych ze strony użytkownika. Ale mnie chodziło tu głównie o fakt wysyłania dziesiątek wiadomości na NIE potwierdzony adres.

 

Przecież ktokolwiek może utworzyć konto używając znanych sobie (lub losowo zmyślonych, a nuż się trafi) cudzych adresów email. Oczywiście, dojdzie mail z prośbą o potwierdzenie adresu. Dopuszczam możliwość wysłania jednego czy dwóch przypomnień o konieczności potwierdzenia w odstępie kilku dni. Ale nie wyobrażam sobie, aby jakikolwiek poważny serwis słał cokolwiek więcej na nie potwierdzony adres, przecież to zwyczajnie spam. Facebook okazuje się być nie tylko natrętem próbującym usilnie zachęcić całe 7 miliardów ludzi, by korzystali z jego usług, ale również spamerem ślącym wiadomości do tych, którzy nie wyrazili na to zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

aby jakikolwiek poważny serwis słał cokolwiek więcej na nie potwierdzony adres, przecież to zwyczajnie spam

Fejs to nie jest poważny serwis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli niepoważni ludzie dysponują miliardami dolarów, niepoważni ludzie mają realny (marketingowy, niemarketingowy, otwarty, ukryty) wpływ na miliony ludzi, to czym się zajmują, niepoważni ludzie wyznaczają cele ludzkości na przyszłość na jakichś niepoważnych wystąpieniach komentowanych potem przez cały świat dziennikarski, niepoważni ludzie ze względu na swoje wpływy i pieniądze mają realny wpływ na przyszłość świata?...

 

Czy może to są ludzie poważni, ale cynicznie wykorzystują takie narzędzia jak Facebook by to z innych uczynić jednostki niepoważne zajmujące się czymś tak nieważnych i niepoważnym jak "lubię to" i by manipulować milionami dla swoich własnych celów?...

 

Skłaniam się bardziej ku temu drugiemu. I nie chcę ot tak po prostu przechodzić nad czymś takim do porządku dziennego, wolę powiedzieć wszem i wobec, że mnie się takie coś nie podoba. I jeśli Facebook aspiruje do roli globalnego środka komunikacji pomiędzy ludźmi, to niech stanie się serwisem poważnym.

 

 

 

Nie mogę znaleźć... Wskaże mi ktoś jakiś adres email lub formularz kontaktowy do przedstawicieli Facebooka, ale taki nie wymagający logowania? Bo oczywiście nie mam i nie zamierzam mieć tam konta. Chcę im napisać otwarcie, że są serwisem spamerskim w tym opisanym przeze mnie w poprzednich dwóch postach aspekcie.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażasz sobie jak prosto wykryć gdy e-mail kończy się na +cokolwiek i jest z domeny @gmail.com i go rewritnąć na wersję bez. Jest to imho dużo gorsze rozwiązanie niż po prostu dwie skrzynki.

Wiele technik antyspamowych (np. greylisting) łatwo jest w miarę bystremu i zdeterminowanemu spamerowi obejść, a w praktyce i tak działają. Poza tym, wysyłąjący większość spamu nie-botnetowego (jakieś newslettery, sprzedane bazy danych, etc.) nie będą przepisywać adresów.

 

Nie mogę znaleźć... Wskaże mi ktoś jakiś adres email lub formularz kontaktowy do przedstawicieli Facebooka

OrgAbuseEmail:  noc@fb.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele technik antyspamowych (np. greylisting) łatwo jest w miarę bystremu i zdeterminowanemu spamerowi obejść, a w praktyce i tak działają. Poza tym, wysyłąjący większość spamu nie-botnetowego (jakieś newslettery, sprzedane bazy danych, etc.) nie będą przepisywać adresów.

 

Działają, ale mi raczej zależy na tym, żeby w ogóle nie poznali mojego ważnego adresu e-mail, a kierowali spam na zupełnie inną podstawioną skrzynkę pod tego typu rzeczy. M.in dlatego wersja z plusem mnie nie zadowala, bo tak by była perfekcyjna. Za to alias już w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OrgAbuseEmail:  noc@fb.com

 

Kiedyś próbowałem coś pisać na to (na abuse@ także).

Efekt to po 14 dniach autoodpowiedź żeby skorzystać z facebookowej pomocy via HTTP

(a tam nic nie ma o tym jak to zablokować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Spokojnie. Przerobili już to i dalej działa w innej wersji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dostałem kilka dni temu nietypowego maila, śmierdzi podejrzanie:

 

Moje dane osobowe

 

Dear Ja

 

You have 1 domain name seo registration service pending.

This solicitation is to inform you that it's time to send in your search engine registration for mojadomena.co.

Failure to complete this order by 06/30/2017 may result in the cancellation of this offer (making it difficult for your customers to locate you, using search engines on the web). We do not register or renew domain names. We sell traffic generator software.

Act soon! This offer for mojadomena.co will expire on 06/30/2017. Act today!

 

Oferta za $75 na rok i dwa przyciski do płatności w mailu.

 

Przyszło z adresu Domain Expiration SEO <info@w-cash.org>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podziękował za wyjaśnienie i uspokojenie :) Domenę .co trzymam u zagranicznego rejestratora - NameCheap.com - bo wychodzi najtaniej. Trzymam na niej pocztę i jestem dość wyczulony na jej punkcie - wygaśnięcie domeny albo inne problemy z nią = brak maili = lipa.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Różowa odmiana Aliora czyli Te-De..Mobile zmienia regulamin opłat i prowizji. 0 PLN za utrzymywanie konta jeżeli płatności kartą będą wynosić 500 PLN miesięcznie. Czas powiedzieć im definitywnie bye-bye.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W inteligo mam za darmo a tylko za kartę płące jeśli operacje kartą będą poniżej 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W mBanku nic nie płacę póki przychodzi wynagrodzenie. Różowy to dodatkowe konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×