Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

Tak wiem, ale w obecnej chwili nie kalkuluje mi się to.

 

Dla firm w ogóle jest lepiej bo możesz mieć IPv4 i IPv6 jednocześnie. Dla indywidualnych albo jedno albo drugie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja u siebie w mieście jestem skazany na Orange lub Netię po łączach Orange (generalnie działa jeszcze gorzej).

Lokalni ISP? Albo nie można się z nimi skontaktować albo zabijają ceną za łącze.

 

pobieranie danych 512 kbps

wysyłanie danych 96kbps

Cena 50zł / mc. Aktywacja 100zł.

Oczywiście plus VAT. :)

 

Jak by ktoś chciał się załamać - http://www.3.pl/cennik.html

 

Zauważ, że oni nie aktualizowali tej strony od 2005 roku. Więc nie generalizuj. My mamy ok 1100 klientów po radiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Za internet płacę 191 PLN przy czym jest to oferta łączona w UPC w skład której wchodzi TV z multiroomem i dekoderem horizon.tv oraz telefonem stacjonarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni jedna z moich piaskownic w OVH jest semi-down bo VAC się niepoprawnie zdezaktywował.

 

Od 4 dni support wmawia mi, że to moja wina, pomimo że pokazuje im MTRy i wysłane requesty z 0% packet lossem do 127.0.0.1 i sieci OVH, i 96% do reszty.

 

Podtrzymuję opinię, że jak w OVH wszystko działa to jest cud, miód i malina, ale jak coś walnie to lepiej kupować drugi serwer bo ten stary już jest do kasacji.

 

Kurw*cy można dostać czasem. Idę sobie meliski zaparzyć bo coś czuję, że jeszcze 2 tygodnie downtime'u mnie czekają.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 5 dni jedna z moich piaskownic w OVH jest semi-down bo VAC się niepoprawnie zdezaktywował.

 

Od 4 dni support wmawia mi, że to moja wina, pomimo że pokazuje im MTRy i wysłane requesty z 0% packet lossem do 127.0.0.1 i sieci OVH, i 96% do reszty.

 

Podtrzymuję opinię, że jak w OVH wszystko działa to jest cud, miód i malina, ale jak coś walnie to lepiej kupować drugi serwer bo ten stary już jest do kasacji.

 

Kurw*cy można dostać czasem. Idę sobie meliski zaparzyć bo coś czuję, że jeszcze 2 tygodnie downtime'u mnie czekają.

U nas podczas ataku VAC włączył się i wycinał w tym CloudFlare, choć nie przepuszczało syfiastego ruchu... Atak szedł bezpośrednio w nasze IP. Także tego, w kontekście ochrony muszą się trochę poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem, filmu na YT dla supportu OVH jeszcze nie wrzucałem, zawsze musi być ten pierwszy raz, nie?

 

Za 10 godzin będę świętował tydzień semi-downtime'u. Już sobie zakupiłem backupowego VPSa i właśnie przerzucam zabawki bo pewnie im to jeszcze miesiąc zajmie.

 

Serwerowy kabaret. Najlepsze jest jak im tłumaczę, że dropy są na wyjściu z ich sieci, a gość mi wrzuca tracerta zrobionego z tego samego DC i mówi "u nas wszystko działa".

 

O żesz KU*WA JA PIER*OLE :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem jakieś post mortem, żeby można było linkować ludziom, którzy pytają, o co chodzi z narzekaniami na support OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem jakieś post mortem, żeby można było linkować ludziom, którzy pytają, o co chodzi z narzekaniami na support OVH.

Za dużo przecinków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dear Customer,

I escalated the issue to our administrators in order to check.

You will be kept informed as soon as i get a feedback.

Best regards,

Iii... tydzień! :D
Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miśki

Poszukuję jakiegoś małego, zgrabnego access pointa ze złączem Ethernet. Wymóg: musi pracować w trybie AP Client.

Sprzęt posłuży do podłączenia dekodera HD5500s do Internetu. Do routera mam kilkanaście metrów (1 ściana), więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

 

Patrzyłem na TP-Linka TL-WR702N - "oficjalny" sprzęt Polsatu - ale to kolejne pudełko, które musi stać na półce. Stąd też podobają mi się urządzenia pokroju tego.

Widział ktoś coś takiego w Polsce? Cena do 50-70 złotych.

EDIT: Znalazłem Pentagrama Cerberusa P6211, ale nie mam zielonego pojęcia co to za sprzęt. Producent nie jest skory do chwalenia się nim na swojej stronie WWW :P

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Miśki <3

Poszukuję jakiegoś małego, zgrabnego access pointa ze złączem Ethernet. Wymóg: musi pracować w trybie AP Client.

Sprzęt posłuży do podłączenia dekodera HD5500s do Internetu. Do routera mam kilkanaście metrów (1 ściana), więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

 

Patrzyłem na TP-Linka TL-WR702N - "oficjalny" sprzęt Polsatu - ale to kolejne pudełko, które musi stać na półce. Stąd też podobają mi się urządzenia pokroju tego.

Widział ktoś coś takiego w Polsce? Cena do 50-70 złotych.

EDIT: Znalazłem Pentagrama Cerberusa P6211, ale nie mam zielonego pojęcia co to za sprzęt. Producent nie jest skory do chwalenia się nim na swojej stronie WWW :P

 

Generalnie to niewiem co w tej cenie :D Albo te tplinki albo ambitniej - mailine używaną + rasbian + jakakolwiek karta wifi + hostapd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na TP-Linka TL-WR702N - "oficjalny" sprzęt Polsatu - ale to kolejne pudełko, które musi stać na półce. Stąd też podobają mi się urządzenia pokroju tego.

U kliku klientów jest zamontowane, działa. Możesz zasilić z dekodera po usb. A sam dekoder Ci na półce nie przeszkadza? Przecież taka duża puszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miśki <3

Poszukuję jakiegoś małego, zgrabnego access pointa ze złączem Ethernet. Wymóg: musi pracować w trybie AP Client.

Sprzęt posłuży do podłączenia dekodera HD5500s do Internetu. Do routera mam kilkanaście metrów (1 ściana), więc z zasięgiem nie powinno być problemu.

 

Patrzyłem na TP-Linka TL-WR702N - "oficjalny" sprzęt Polsatu - ale to kolejne pudełko, które musi stać na półce. Stąd też podobają mi się urządzenia pokroju tego.

Widział ktoś coś takiego w Polsce? Cena do 50-70 złotych.

EDIT: Znalazłem Pentagrama Cerberusa P6211, ale nie mam zielonego pojęcia co to za sprzęt. Producent nie jest skory do chwalenia się nim na swojej stronie WWW :P

 

W Polsce się to nazywa Repeater. Pełno tego na Allegro i to w cenie, która ci będzie opowiadać. Czytaj tylko dokładnie specyfikajce, bo niektóre nie mają gniazda Ethernet, albo działają tylko i wyłącznie jako repeater. Ja osobiście mam takiego Tp-Linka: http://allegro.pl/wzmacniacz-tp-link-tl-wa850re-300mb-repeater-lan-i5579028880.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest gdzieś temat o padach webd.pl? Od kilku godzin nie mogę wejść na jedno forum które uparcie jest u nich trzymane na zasadzie "bo tak". Strona główna firmy też nie chce się ładować.

Żeby było śmieszniej są problemy z ładowaniem serwisu Przemo.org - raz się załaduje szybko, raz pomieli, innym razem strona się nie załaduje w ogóle :)

Ktoś, coś, jakieś większe info :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ktoś może mi coś podpowie jak uporać się z problemem karty sieciowej.

 

Podczas normalnej pracy nagle brak internetu. Patrzę na pasek a tam brak sieci wifi do znalezienia (normalnie widzi 3-5). Muszę dopiero wejść w panel sterowania i wyłączyć i włączyć kartę wifi i łapie od razu zasięg.

 

Zdarza się czasem że odłączy od sieci i później ma problem się połączyć. Długo mieli. Inną sieć podłączy od razu (jest to naprzemiennie raz jedna raz druga).

 

Raczej jakiś syf na komputerze, ale nic go nie wykrywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak bym miał wymieniać to już całego lapka :)

 

Moja toshiba l300 jest już trochę wysłużona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Seven. Najlepiej sobie radzi z tym sprzętem zaraz po XPku :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak radzi sobie. Zobaczymy. Coś tam grzebał przy driverach, ale nie miałem czasu w logi zaglądać bo czas pracy się zbliżał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×