Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Cóż.. Ludzie nadal żyją w niewiedzy.

 

Niech każdy robi to co najlepiej potrafi i lubi to będzie dobrze, w Polsce mamy wiele osób którzy potrafią "wszystko", więc jak ma się problem z samochodem to idzie się do mechanika a nie pana x który ma złote rączki i zbudował latającą maszynę do podróży w czasie. ;)

 

Mamy wiele klientów w UK, gdzie np jedziemy tylko pomagać ludziom obsługiwać pilota do telewizora, śmieszne ale prawdziwe, szczególnie starsi ludzie maja problem z nowymi technologiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. Ludzie nadal żyją w niewiedzy.

 

Czy podczas pieczenia sernika można otwierać piekarnik?

 

Nie każdy musi być specjalistą we wszystkim

 

Dałbym CI plusa za tą odpowiedź gdyby w tym dziale można było.

 

Problem jednak jest inny, otóż tzw. "eksperci" dają szybkie i "dobre" rady, które zazwyczaj sprawiają więcej problemów niż są w stanie naprawić. I tak było w przypadku tej dziewczyny. A potem jest wyśmiewanie, bo przecież ona nie wiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo to akurat jest śmieszne z naszego punktu widzenia i smutne z punktu widzenia tej dziewczyny która prawdopodobnie straciła wszystkie swoje dane i przy okazji nieświadomie je przekazała w świat.

Z drugiej strony rozumiem że można nie wiedzieć jak włączyć Tiga czy wiele innych rzeczy ale ta dziewczyna nie opanowała materiału ze szkoły podstawowej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej standard wśród laików. Jak wspominałem na innym forum, gro używanych dysków twardych na Allegro nie została poprawnie przygotowana do sprzedaży - nawet w warunkach domowych istnieje możliwość odzyskania niemal wszystkich danych pozostawionych przez poprzedniego użytkownika, dla którego trwałe usunięcie danych = zapuszczenie formatowania.

 

Różnica polega na tym, że ta dziewczyna straciła swoje dane - z drugiej jednak strony uświadomiła sobie ten fakt i może nie popełni podobnego błędu w przyszłości. Jak dobrze zrozumiałem, tu chodziło tylko (albo aż) o zdjęcia.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Dla mnie to po prostu prowokacja jakiegoś dowcipnisia grubymi nićmi szyta :D

Może i tak być...

 

 

gro używanych dysków twardych na Allegro nie została poprawnie przygotowana do sprzedaży - nawet w warunkach domowych istnieje możliwość odzyskania niemal wszystkich danych pozostawionych przez poprzedniego użytkownika, dla którego trwałe usunięcie danych = zapuszczenie formatowania.

Dlatego wolałem stary dysk rozłupać na czynniki pierwsze niż go czyścić i potem mieć stracha czy może jednak nowy właściciel będzie o krok przede mną i coś uda mu się odzyskać.

Puszczanie formata może i kiedyś było dobre jak niewiele osób wiedziało o co dokładnie chodzi z odzyskiwaniem danych.

 

 

Różnica polega na tym, że ta dziewczyna straciła swoje dane - z drugiej jednak strony uświadomiła sobie ten fakt i może nie popełni podobnego błędu w przyszłości. Jak dobrze zrozumiałem, tu chodziło tylko (albo aż) o zdjęcia.

Tak tylko że nauczka w postaci ryzyka niekontrolowanej publikacji osobistych zdjęć uważam że w tym wypadku jest zbyt wysoka. Owszem poniosła karę ale w tym przypadku uważam że jest ona zbyt surowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zna ktoś jakąś firmę która sprowadza / sprzedaje części do laptopów / netbooków HP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to akurat jest śmieszne z naszego punktu widzenia

Z jakiego naszego? Jest tam was więcej, czy masz rozdwojenie jaźni? Przypomnieć Ci jak się pytałeś jak podłączyć dysk ssd?

 

ale ta dziewczyna nie opanowała materiału ze szkoły podstawowej!!!

 

Z jakiej szkoły podstawowej? Znasz wiek tej osoby? Skąd wiesz że miała informatykę w szkole?

 

Dla mnie to po prostu prowokacja jakiegoś dowcipnisia grubymi nićmi szyta :D

Całkiem możliwe tym bardziej że w obecnych czasach ludzie zrobią wszystko aby zaistnieć w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakąś firmę która sprowadza / sprzedaje części do laptopów / netbooków HP?

 

Co konkretnie potrzebujesz? Wyślij maila do nas: tech [at] fix4pc.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Przypomnieć Ci jak się pytałeś jak podłączyć dysk ssd?

Nie mów że to nie było śmieszne :D?

Z jakiej szkoły podstawowej? Znasz wiek tej osoby? Skąd wiesz że miała informatykę w szkole?

Wyszedłem z założenia że jest to młoda osoba, OK złe pierwotne założenie. Moja wina, moja wina.

Poza tym to się zwyczajnie czepiasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Co konkretnie potrzebujesz? Wyślij maila do nas: tech [at] fix4pc.co.uk

 

Wysłałem maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak, Beata mi go przekazała, sprawdzimy czy mamy akurat coś do tego maluchu ;)

 

Ja nie wiem czy nie ma jakiegoś błędu w oznaczeniu bo nigdzie nie można znaleźć na stronie HP tego modelu (przy zakupie części). Mają tam jakąś wyszukiwarkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukaliśmy w systemie nawet ręcznie, nie widzę tego modelu. Pod kodem co podałeś wychodzi screen do laptopa 11.6 ale inny model.

Prześlij jeszcze S/n numer z laptopa po pod spodem powinna być naklejka.

Mamy kilka tysięcy różnych części do laptopów, niestety klawiaturki nie widzę do tego modelu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szukaliśmy w systemie nawet ręcznie, nie widzę tego modelu. Pod kodem co podałeś wychodzi screen do laptopa 11.6 ale inny model.

Prześlij jeszcze S/n numer z laptopa po pod spodem powinna być naklejka.

Mamy kilka tysięcy różnych części do laptopów, niestety klawiaturki nie widzę do tego modelu.

 

 

Poszło na maila. No niestety to jakieś chińskie jednorazówki. Jak otworzyłem to bateria zajmuje połowę laptopa a 1/4 płyta główna wielkości dwóch średnich myszek :D Drugie 1/4 to panel z portami USB i modułem zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzyłem to bateria zajmuje połowę laptopa

Chociaż dobrze trzyma? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym kupić nowego lapka za 900-1000zł to wolałbym za podobne pieniądze kupić jakąś używaną biznesówkę.

 

Jakiś rok temu za 1500zł kupiłem lenovo x220, teraz są poniżej 1000 zł... Super klawiatura, porządna mocna obudowa, 8gb ram, i5, ssd, trackpoint, niestety średni wyświetlacz (kupiłem z tn zamiast ips - IPS'y są po prostu cudowne w tych lapkach, TN'ki są kiepskie), bateria trzyma nawet do 8h... a do tego podziała 1000x dłużej niż taka nowa chińszczyzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co na made in china za 900-1000zł to nawet nawet ;)

 

Za niecałe 230 f masz u nas 15 calowego Lenovo, za taką cenę to się nie opłaca nawet szukać klawiaturki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ja pierdziele :D
Ludzie mają pomysły.. Nie wiem kto ją uczył jeździć ale albo blondynka pisała post albo blondynka uczyła jeździć blondynkę..

Nie, że coś mam rzeczywiście do blondynek (moja mama jest blondynką, jak i siostra - dosyć inteligentne) ale stereotypy zazwyczaj się potwierdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Za niecałe 230 f masz u nas 15 calowego Lenovo, za taką cenę to się nie opłaca nawet szukać klawiaturki ;)

 

Wiesz tutaj raczej chodzi o pomoc kobiecie która zepsuła firmowego chinczyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×