Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Misiaczki, mam zaćmienie mózgu.

Mam sobie hosting i zaparkowane na nim 3 domeny. Na każdej ma być oddzielny WordPress i oddzielne forum. Jak rozplanować bazy danych i użytkowników, aby nie rozdrabniać się za bardzo? Założyć 3 bazy danych (po jednej na każdą domenę) i do tego 6 użytkowników (po 2 na każdą domenę - forum i blog), czy może na odwrót? Jakieś pomysły na optymalizację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdrabnianie zależy bezpośrednio od bezpieczeństwa.

 

3 bazy i 3 userów to absolutne minimum, które powinno być wystarczające. Następnym krokiem jest 6-6. 2 userów do jednej bazy nie ma jakiegokolwiek sensu, chyba że jeden jest typu read only.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem do W7 z W10.

 

Przeinstalowałeś system na czysto po przejściu na 10? Ja miałem podobny problem na jednej maszynie z tym że było na niej od groma programów zainstalowanych, z których nie wszystkie działały lub odpalały się, widniały w menadżeże jako uruchomione i tyle je widział na ekranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najpierw darmowa super aktualizacja W7 do W10, wczoraj usunięcie W10 i czysta instalacja W7. Plusem jest to że klucz produktu nadal działa prawidłowo na W7 to jest nie przypisał się na stałe do W10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie. Wypaliłem płytę z ISO W10 ale system miał już tak zaawansowanego downa że nie szło sprawdzić czy płyta została nagrana poprawnie czy też nie. Czystej instalki W10 nie robiłem. Jak wydadzą kilka Service Packów to pobiorę nowszy obraz i wtedy rozważę instalację. Mam jeszcze niecały rok żeby się zdecydować na W10 a MS ma niecały rok żeby uczynić z tego systemu produkt stabilny tak jak W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Złapał mi trochę błędów dysk sata na jednym laptopie z win8 który był preinstalowany z partycji "recovery", a nie z bardzo mam czas wysyłać go na gwarancje.

Jak podmienię szybko na jakiś SSD i wezmę skądś iso win8 to pociągnie klucz z płyty głównej ?

Czy to musi być jakieś specjalne iso, albo inaczej pobiera klucz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na lapku nie ma naklejki z kluczem? Kiedyś z nudów czytałem licencje na Windowsa to było wyraźnie napisane że naklejka musi być naklejona na obudowę komputera na którym tenże system jest zainstalowany. Chyba że różne licencje różnią się od siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie, jest tylko naklejka "Win8 pro" więc za pewnie czyta z płyty głównej klucz, tylko pytanie czy musi być specjalne iso ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tu nie pomogę. Na moim lapku był Ubuntu wraz z partycją recovery ale wszystko poszło precz z powodu migracji do W7 Home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podmienię szybko na jakiś SSD i wezmę skądś iso win8 to pociągnie klucz z płyty głównej ?

Czy to musi być jakieś specjalne iso, albo inaczej pobiera klucz ?

 

Raczej tak, bo z tego co się orientuję to 8 ma już klucz zaszyty w biosie. Nie wiem tylko czy jest w stanie pociągnać tak samo klucz jak 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Złapał mi trochę błędów dysk sata na jednym laptopie z win8 który był preinstalowany z partycji "recovery", a nie z bardzo mam czas wysyłać go na gwarancje.

Jak podmienię szybko na jakiś SSD i wezmę skądś iso win8 to pociągnie klucz z płyty głównej ?

Czy to musi być jakieś specjalne iso, albo inaczej pobiera klucz ?

 

Na takich urządzeniach na 99% jest "brandowany" windows i musisz mieć jakieś ISO. Zadzwoń do producenta i zapytaj się. Może dadzą ci dostęp do ISO, wypalisz i zainstalujesz.

 

Nie wiem jak z 8+, ale na sevenie czy viście musiałem szukać wersji producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

http://2.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/146/960x0/1467525-W-niedziele-rano-na-Dlugim-Targu-i-ul-Dlugiej-mozna-bylo-natknac-sie-na-pijanych-lezacych-ludzi.jpg

 

Tak mniej więcej wygląda w każdy weekend rano centrum sopotu oraz okolice dworca w tym perony podmiejskie. Elita narodu w pełnej krasie :)

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://2.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/146/960x0/1467525-W-niedziele-rano-na-Dlugim-Targu-i-ul-Dlugiej-mozna-bylo-natknac-sie-na-pijanych-lezacych-ludzi.jpg

 

Tak mniej więcej wygląda w każdy weekend rano centrum sopotu oraz okolice dworca w tym perony podmiejskie. Elita narodu w pełnej krasie :)

 

Wszędzie tak jest, więc pisanie że to elita narodu mało trafne jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

http://2.static.s-trojmiasto.pl/zdj/c/9/146/960x0/1467525-W-niedziele-rano-na-Dlugim-Targu-i-ul-Dlugiej-mozna-bylo-natknac-sie-na-pijanych-lezacych-ludzi.jpg

 

Tak mniej więcej wygląda w każdy weekend rano centrum sopotu oraz okolice dworca w tym perony podmiejskie. Elita narodu w pełnej krasie :)

 

Przejdź się o 5 rano po śródmieściu w Warszawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Przejdź się o 5 rano po śródmieściu w Warszawie ;)

Miałem okazję zaliczyć okolice poczty głównej (chyba) i okolice PKiN pomiędzy 2 w nocy a 6 rano kilka lat temu w czerwcu. Fakt było trochę podpitych ludzi, śmietnik też był spory miejscami ale nie widziałem sytuacji żeby w jednym roku leżały pijane zarzygane dziwki a w drugim ich alfonsi w identycznym stanie. Jechałem Ikarusem na Kabaty i było głośno, ale nie było chlewu. Co jak co, Sopot to jednak jest centrum patologi...

 

I po Piotrkowskiej w Łodzi :)

Do Łodzi bym się chetnie wybrał, byłem już tam tyle razy ale zawsze tylko przejazdem. Potrzebowałbym dobrego przewodnika po mieście z naciskiem na odwiedziny względnie normalnych lokali z piwem (nie jakieś meliny czy pijalnie) oraz z opcją zjedzenia pizzy czy kebaba. Typowych dyskotek raczej unikam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

względnie normalnych lokali z piwem (nie jakieś meliny czy pijalnie)

Masz sporo miejscówek gdzie wybór piw jest ogromny, i wiele tych miejsc jest na pietrynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, to może na jesieni znajdę kilka dni wolnego to kopsnę się do Łodzi na dzień czy dwa. Ta Manufaktura gdzie kręcili Alexa to jest jakoś dostępna do zwiedzania, jest tam coś ciekawego, nawet jeżeli chodzi żeby tylko połazić i popatrzeć?

 

Z innej beczki. Mam nieco danych do wbicia do Excela i chciałbym uniknąć sytuacji kiedy dany wpis mi się zdubluje. W jaki sposób można ustrzec się przed taką sytuacją? Wpisy będą jeden pod drugim więc tyczyć się to ma jednej kolumny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobom, które widzą manufakturę po raz pierwszy, przeważnie bardzo się podoba. Jest trochę miejsc do zwiedzania, do zobaczenia, dobre piwko do wypicia itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest możliwość edytowania na serwerze plików .rar bądź .zip? Chodzi mi o to że mam plik .rar gdzie jest spora ilość plików i chciałbym do niego dodawać nowe pliki bez ciągłego pakowania od nowa i ładowania na serwer. Konsola, coś graficznego, whatever?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, a można prosić o jakiś tutek? Potrzebuję tej funkcji dla moich użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×