Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

FunBox - urządzenie które częściej wiesza się w ciągu 24h niż Windows w ciągu roku...

 

Wymień bo masz coś zwalonego ;)

 

czas działania urządzenia

23 d 10 g 30 m 20 s

I pewnie dłóżej by chodził żebym go wtedy sam nie zresetował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesza się samo wifi tak jak by. Jest zamrożenie przez 1-2 minuty i puszcza. Raz to mi nawet wywaliło sterownik karty wifi tak zgłupiało coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Mi tak samo, od dłuższego czasu, wymiany nic nie dawały, za każdym razem mi się wieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

QoS to cudo ma? Jeśli nie - a korzystasz z kilku urządzeń jednocześnie poprzez wifi - voila, masz przyczynę. Wyłącz wifi, załóż jakiś router na kablu przed funboxem i na tym routerze kolejkuj ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

QoS to cudo ma? Jeśli nie - a korzystasz z kilku urządzeń jednocześnie poprzez wifi - voila, masz przyczynę. Wyłącz wifi, załóż jakiś router na kablu przed funboxem i na tym routerze kolejkuj ruch.

 

Nie ma, korzystam tylko z 1 komputera i telefonu (poczta, fb). :)

 

Miałem właśnie router jako AP do tego. Transfer nagle był normalny (na fb jest o 10mbit za mały). Ale musiałem koledze oddać bo jego tplink już miał dosyć życia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nielicha historia xD

kimsufi nareszcie dało mi odpowiedź że zwrócą mi kasiorkę za serwa XD trochę śmiesznie bo zgłoszenie dałem w ciągu 5 dni od zapłaty a jutro już serwer wygasa

dobrze że nie instalowałem systemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha! Lis i Karolak polegli na fałszywym profilu Kingi Dudy. W TVP cytowali tweety @kiniaduda jako prawdziwe wypowiedzi Kingi Dudy.

 

Zobaczcie, jaka ustawka http://www.dailymotion.com/video/x2qm30t "Akurat mam tutaj wydruk tego tweeta."

 

Teraz pospiesznie przepraszają. Na razie tylko na Facebooku i Twitterze, ale podejrzewam, że to się tak nie skończy.

 

Mocny troll. Karolak jeszcze mówił, że Agnieszka Holland też się złapała, czyli hattrick.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich - wygrana przez Andrzeja Dudę - w obozie władzy i w okolicach drastycznie wzrosło zużycie Stoperanu :D :D :D

Nie zdziwiłbym się specjalnie gdyby sami to konto stworzyli, akcja nie wypaliła i teraz cichcem przepraszają :)

Jeżeli dali się na to nabrać to cóż... nie pozostaje nic innego jak stosowania znaczników [ignore] wobec takich osób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ty to masz nerwy żeby oglądać tych nędznych cyrkowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ktoś krytyczny wobec Andrzeja Dudy założył ten profil niby-Kingi, a złapali się honorowy sztabowiec Bronisława Komorowskiego i czołowy dziennikarz TVP :D Telewizja zapowiedziała puszczenie przeprosin w Wiadomościach.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem gdzie to czytałem ale chyba w szczujni Karnowskich czyli w - moim ulubionym - tygodniku wSieci. Mianowicie Kinga Duda strzeże swojej prywatności na portalach społecznościowych i dostęp do treści przez nią publikowanych mają tylko osoby które widnieją jako jej znajomi. Cała reszta musi niestety czytać pudelek.pl :)

Ten kto to fake konto założył posłużył się typową literówką: kiniaduda a kingaduda. Na takie numery nadziewają się niestety wszyscy - nie tylko lemingi i idioci.

@blfr - jaki prezydent taki sztabowiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Już ponad dwa i pół miliona wyświetleń. Cejrowski jak zwykle niszczy system :)

Z innych spraw - czas na zmiany. Czas na EB! :)

Jako osoba która mentalnie siedzi w latach 90 ubiegłego wieku cieszę się że dożyłem chwili w której znów na półkach sklepowych znajduje się EB. Dziś po raz pierwszy miałem okazję łyknąć pierwszego łyka i choć nie wiem jak smakowało kiedyś to jednak jest to pewien symbol mojego dzieciństwa - gdzie się nie obejrzałem tam było EB: kalendarze, plakaty, telewizja czy sąsiad którego zapamiętałem jako symbiozę z butelką EB :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Frugo to już kilka lat jest ;)

 

Głównie na lato jest wysyp w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twitterze atak klonów.

 

LGCQ6Zh.jpg

nREjJWi.png

 

Nie popisała się agencja interaktywna. PO powinna była zasięgnąć porady WHT.pl wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Duda zupełnie inny w tej debacie niż w poprzedniej (Publiczna + Polsat), moim zdaniem zdecydowanie na plus, mniej cukierkowy i kurtuazyjny a bardziej rzeczowy i ofensywny. Może nie było "Pan kłamiesz i Pan jesteś ch.." ale konkretnie odpierał zarzuty. Druga strona bardziej skupiała się na straszeniu PiS-em, Smoleńskiem, Antonim, ciągłe wywoływanie z szafy Kaczafiego etc. No ale jak argumentów brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem apolityczny i brzydzę się polityką to niestety ostatnio natrafiłem na program rodzynka tvn-u Kubusia, który zaprosił do programu obecnego prezydenta. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie zapowiedź. Oznajmił on że będzie głosował za obecnym prezydentem bo chce mieć spokój i stabilność.... jak by mi koledzy po znajomości płacili taką kapustę jaką on dostaje to bym nawet z pl nie wyjechał.

 

Co do straszenia PiSem to sprawdziło się to w ostatnich wyborach parlamentarnych to i liczą na to że sprawdzi się to teraz.

 

BTW, czy ktoś zarzyna już potwory w W3 bo tak chciałem skonfrontować czy tylko u mnie gra lata na najniższych detalach w 30fps, czy może znowu trzeba będzie czekać rok żeby można było pograć płynnie wedle wymagań jakie zostały przedstawione przez redów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nolifuje od kilku dni, 24h na karku. W3 ma dość duże wymagania, specjalnie kupiłem GTXa 970 pod niego - na średnich śmiga ładnie na 80+ FPS u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna która kosztuje tyle co konsola najnowszej generacji, żeby pograć na średnich... co się dzieje z tym światem xD

 

Ciekawe czy odpaliłbym na moim gtx260 xD w dwójkę dało się pyknąć xD

W ogóle śmieszne jest to, jak ceny kart graficznych idą w górę... z 5 lat temu jak wychodziła pierwsza generacja "gtx'ow" czyli gtx2xx to w optymalnych zestawach cena karty była podobna do ceny procesora. Karty ze średniej półki kosztowały 500zł a 1,5kzł to był highend, Teraz do procesora za 600zł pakuje się grafikę za półtora klocka a high end jest gdzieś w granicach 2,5kzł nie mówiąc już o tytanach dla zboczeńców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza się to co ostatnio wyczytałem że obecnie do odpalenia na ultra trzeba mieć najnowsze ekstremalne dziecko intela i gtx980... a za rok po trylionach patchów będzie jak z 2, która śmigała nawet na komputerach sprzed komunizmu.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Optymalizacja to ostatnie co można robić projektując grę, jak już masz wszystko skończone, questerzy robią zadania, a programiści silnika zbijają bąki. Poza tym nie jest prosto optymalizować to co dał nam wiedźmin. Jeden rozdział wiedźmina 3 jest większy niż suma wszystkich map i lokacji z dwójki, to ogromny świat z masą zależności, a te "średnie" detale z których niektórzy się śmieją wyglądają o wiele lepiej niż "ultra" w innych podobnych tytułach. Gdybym nie był skrzywiony na punkcie "wszystko lepsze niż 60 FPS" to bym grał na high z ~50, ale nerwicy dostaje jak mi klatki spadają do 40, nawet na ułamki sekund. Dlatego gram na średnich i 80+ FPS.

 

Taka anegdotka - mam monitor 144 Hz i teraz niedawno kupiłem GTXa 970 pod wiedźmina właśnie. Zanim jednak wyszedł to zabrałem się za "przygotowania", czyli odpaliłem m.in Skyrima. Jakież było moje zdziwienie, gdy skyrim na wieść o tym, że będzie działał w 144 FPSach zaczął się zachowywać o tak:

https://www.youtube.com/watch?v=8hS2Ee0x7AQ#t=1m41s

 

Tak, fizyka w tej grze jest całkowicie spieprzona jeśli działa ona z większą ilością FPSów niż 60. Dotyczy to zarówno wyłączonej opcji synchronizacji pionowej na monitorach 60 Hz, ale również granie na jakimkolwiek monitorze 120 Hz czy wyżej. Czym więcej FPSów, tym fizyka większego pierdolca dostaje.

 

Tak, mam oryginał, na steamie, ze wszystkimi łatkami jakie wydał producent (inaczej steam by mi nie pozwolił gry odpalić zresztą), i takie cyrki dzieją się po 3 (?) latach od wydania gry. Dla mnie to niedopuszczalne, żebym musiał użyć FPS limitera, albo przestawiać monitor na 60 Hz, bo gra jest całkowicie niegrywalna w 144, i to nie dlatego że sprzęt nie daje rady.

 

Steam mówi, że grałem w wiedźmina aktualnie 28 godzin. Po tych 28h mogę śmiało stwierdzić, że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, jeśli nie najlepsza. Wielu pseudo haterów i gimbusów przyczepia się, a to jedni do wymagań i optymalizacji, a to inni do rzekomej "degradacji" grafiki w stosunku do dwójki. A ja powiem tak - historia, fabuła, grywalność, postacie, wszystko stoi na tak wysokim arcymistrzowskim poziomie, że gra mi się tak dobrze, że aż trudno się oderwać. Ostatni raz gdy grałem 12 godzin pod rząd w jedną grę był przy AC 2, dawno temu.

 

Grę serdecznie polecam i składam hołd CD PROJEKT RED za to czym mnie obdarowali. Nic nie jest perfekcyjne i głównie optymalizację można by poprawić, ale nie po to kupiłem nowe GPU, żeby dołączyć do pseudo haterów, którzy w grze widzą tylko silnik i liczbę FPSów. Gra wygląda przecudnie nawet na tymże "średnim" poziomie szczegółów, do tego stopnia że nie mogę się niczego przyczepić. W samej grze nie znalazłem żadnych większych bugów czy niedociągnięć, od których aż roi się w innych produkcjach takich jak chociażby Skyrim. Gra jest do tego stopnia dopracowana, że nic nie jest w stanie mnie zdenerwować, musiałbym się naprawdę mocno przyczepić tej optymalizacji, żeby w ogóle mieć jakiekolwiek argumenty przeciw nowemu wiedźminowi.

 

Serdecznie polecam, ale jednocześnie wysoce zalecam chociaż GTX 660/670, co by się nie zawieść na optymalizacji i liczbie FPSów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że gra Cię nieźle zassała ;)

O W3 mogę powiedzieć jedno że nie wspiera poprawnie sli, są mikroprzycięcia i druga karta prawie nie jest wykorzystywana. Do optymalizacji się przyczepie bo nie ma tytułu, który nie latałby u mnie na 60fps+ a tu taka niespodzianka. No nic wrócę z urlopu to dokupię do maszyny renderującej jakąś lepszą kartę i się okaże czy poleci na ultra, czy może będzie powtórka z rozrywki jak przy W2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak patrzyłem na wiedzmina 3 na streamach i chyba dupy nie urywa, również jak gta V, które koledze po tygodniu się znudziło :)

 

Nie mam żadnych gier bo nie mam kompa nawet który obsłuży instalatora, ale widzę że nie warto kupować zwłaszcza teraz jak technika jest 2 kroki za grą. Może nie mój typ gier, ale raczej nie skuszę się na powyższe tytuły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nolifuje od kilku dni, 24h na karku. W3 ma dość duże wymagania, specjalnie kupiłem GTXa 970 pod niego - na średnich śmiga ładnie na 80+ FPS u mnie.

Co ??

Ja mam 960 i gram na ultra w fullHD, co prawda ~30 FPS ale nigdy nie czułem że gra mi klatkuje żebym musiał zmieniać na inne ustawienia.

 

I nie rozumiem ludzi co narzekają że gra jest brzydka, gra jest bardzo ładna. Co prawda nie wygląda jak na trailerze z 2014 ale i tak wygląda o wiele lepiej od np. Skyrima. Tylko te włosy jakieś śmieszne są, nie wiem czy to sprawka nvidii czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×