Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Jest tu na forum ktoś nieco bardziej obeznany w obsłudze skryptu myBB? Startuję z małym forum i potrzebuję wymienić kilka PW dotyczących wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na pewnej grupie fejsbukowej dowiedziałem się bardzo ważnej rzeczy i daję wam okazję zdobycia tej wiedzy.

 

 

"Ping to szybkość pobierania/wysyłania pomiędzy graczem a serwerem"

 

[...]

 

"wejdz na speedtest.pl i zobacz jaki wynik".

 

 

Leżę i piszę z podłogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje 1 lub 2 wiatraków 40mmx40mm - jedyny warunek to to że musza być bardzo ciche - ktoś coś poleci? Widzę na allegro za około 10 PLN ale może ktoś ma jakieś doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz w żaden sposób wsadzić większych? 40mm są za małe, żeby być ciche... chyba, że wyłączone, albo niedmuchające :P

http://www.quietpc.com/40mmfans

Coś z gógla - może znajdziesz coś na allegro z tego... co nie zmienia faktu, że 4-5cfm to jakieś 10% tego co robią 80mm będąc cichsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady nic większego - 40 jest na styk.

Obecnie śmiga bez wentylatora i jest ok, nic się nie grzeje ale wolałbym coś założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że powinieneś albo skorzystać z jakiś takich jak w linku wyżej, albo z takiego grubego 25mm grubości serwerowego puszczonego na 5v. są względnie ciche i wydajne jak na takie maluchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Grubo. Atak na redakcję, potem sklep z żarciem, akcja w drukarni (powiedzmy że ciąg dalszy ataku na redakcję), zabójstwo policjantki i teraz na południu kraju sklep jubilerski. Wygląda to na jakąś większą serię, być może chodzi o uwiązanie sił w kilku miejscach by w innym miejscu zrobić jeszcze większe jeebut. Całość zdecydowanie nie zmierza ku dobremu.

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i teraz na południu kraju sklep jubilerski

Nie wiadomo, czy ten atak jest powiązany, czy to zwykły napad, który przerodził się w sytuację z zakładnikami.

 

Całość zdecydowanie nie zmierza ku dobremu.

Może Francja i Europa opamiętają się wreszcie z imigracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, czy ten atak jest powiązany, czy to zwykły napad, który przerodził się w sytuację z zakładnikami.

 

 

Może Francja i Europa opamiętają się wreszcie z imigracją.

 

Jadąc autem z firmy mijam dwa meczety to za wesoło to nie wyglądało. Szczerze to jakoś dziwnie pusto się zrobiło w tych okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jadąc autem z firmy mijam dwa meczety

 

I tu mamy cały problem z islamem w Europie. Parę Twoich słów, wypowiedzianych mimo chodem, a tak dobrze oddają tę sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I tu mamy cały problem z islamem w Europie. Parę Twoich słów, wypowiedzianych mimo chodem, a tak dobrze oddają tę sytuację.

 

Słuchaj ale mam kilku znajomych których religia oparta jest o takie a nie inne wyznania i cała ta machina napędzana jest przez ugrupowania ale nie będące konkretnie w tym czy innym kraju. Ludzie młodzi zdesperowani niepowodzeniem w życiu są "wyłapywani" pod hasłem lepszego świata. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka bo jest coś takiego jak cienka granica kiedy po przekroczeniu jej ludzie zaczną sięgać po środki dalekie od zdrowego rozsądku w tym również dalekie od zachowań ludzkich. W każdej religii w dziejach historii były sytuacje które zapisały się krwią. Warto zwrócić uwagę że wszystko zależy od podejścia do jej źródła i czynników społecznych które tworzą takie a nie inne sytuacje. Nie chce nikogo bronić ale przyjmijmy hipotezę że jakaś gazeta zaczyna publikować karykatury wyciągnięte w tematyce innej religii np Jana Pawła II. Idąc dalej przenieś sytuacje do Polski gdzie tz partia "moherowy beret" jest wstanie zrobić wszystko. Uważam że nie wolno wyśmiewać w żadnym stopniu żadnej religii na świecie. Nie istotne jest jej konkretne świadectwo. Ty czy ktoś inny nie musi tego rozumieć ale wystarczy szanować bo jesteś człowiekiem. Natomiast patrząc zupełnie z boku polityka państw w tym konkretnym problemie jakim jest terroryzm o podłożu skupiającym taka a nie inna religię wynika głownie z błędów jakie powstały w trakcie kolonizowania państw i stworzenia przepisów emigracyjnych umożliwiających prawna emigrację. Nie każdy krok podjęty przez przez Wielka Brytanię czy Francję , Danię był właściwy. To polityka w kierunku gospodarczym sprawia że pewne sytuacje wymykają się z pod kontroli. szukanie teraz kozła ofiarnego patrząc po całości że jesteś muzułmaninem to jesteś "be" i mordujesz jest błędne. W tak dużym obliczu zagrożenia i przy takiej technologii jaka świat posiada niedopuszczalne jest np to że internet sam w sobie jest głównym sprawca za komunikację miedzy ugrupowaniami o podłożu religijno terrorystycznym. Powiedz mi np jak się zachować kiedy muzułmanka wychodzi za maż za katolika. Nie mają ślubu kościelnego ale są ze sobą bo się kochają. Niesamowicie mądra kobieta , która pomimo tego że wybrała takiego a nie innego partnera dalej trwa w swojej religii pomimo że jej samej nie akceptują. Wprawdzie nie wszyscy. To znaczy że skoro jej religia jest taka a nie inna to ona jest zła? To na prawdę jest trudny temat bo ciężko rozgraniczyć kiedy religia staje się terroryzmem lub patrząc z innej strony kiedy terroryzm staje się religią. Mój dobry przyjaciel zawsze mówi że to widać po "mordach" i szczerze mówiąc przyznaję mu rację w tym temacie.

 

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ale mam kilku znajomych których religia oparta jest o takie a nie inne wyznania i cała ta machina napędzana jest przez ugrupowania ale nie będące konkretnie w tym czy innym kraju. Ludzie młodzi zdesperowani niepowodzeniem w życiu są "wyłapywani" pod hasłem lepszego świata. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka bo jest coś takiego jak cienka granica kiedy po przekroczeniu jej ludzie zaczną sięgać po środki dalekie od zdrowego rozsądku w tym również dalekie od zachowań ludzkich. W każdej religii w dziejach historii były sytuacje które zapisały się krwią. Warto zwrócić uwagę że wszystko zależy od podejścia do jej źródła i czynników społecznych które tworzą takie a nie inne sytuacje. Nie chce nikogo bronić ale przyjmijmy hipotezę że jakaś gazeta zaczyna publikować karykatury wyciągnięte w tematyce innej religii np Jana Pawła II. Idąc dalej przenieś sytuacje do Polski gdzie tz partia "moherowy beret" jest wstanie zrobić wszystko. Uważam że nie wolno wyśmiewać w żadnym stopniu żadnej religii na świecie. Nie istotne jest jej konkretne świadectwo. Ty czy ktoś inny nie musi tego rozumieć ale wystarczy szanować bo jesteś człowiekiem. Natomiast patrząc zupełnie z boku polityka państw w tym konkretnym problemie jakim jest terroryzm o podłożu skupiającym taka a nie inna religię wynika głownie z błędów jakie powstały w trakcie kolonizowania państw i stworzenia przepisów emigracyjnych umożliwiających prawna emigrację. Nie każdy krok podjęty przez przez Wielka Brytanię czy Francję , Danię był właściwy. To polityka w kierunku gospodarczym sprawia że pewne sytuacje wymykają się z pod kontroli. szukanie teraz kozła ofiarnego patrząc po całości że jesteś muzułmaninem to jesteś "be" i mordujesz jest błędne. W tak dużym obliczu zagrożenia i przy takiej technologii jaka świat posiada niedopuszczalne jest np to że internet sam w sobie jest głównym sprawca za komunikację miedzy ugrupowaniami o podłożu religijno terrorystycznym. Powiedz mi np jak się zachować kiedy muzułmanka wychodzi za maż za katolika. Nie mają ślubu kościelnego ale są ze sobą bo się kochają. Niesamowicie mądra kobieta , która pomimo tego że wybrała takiego a nie innego partnera dalej trwa w swojej religii pomimo że jej samej nie akceptują. Wprawdzie nie wszyscy. To znaczy że skoro jej religia jest taka a nie inna to ona jest zła? To na prawdę jest trudny temat bo ciężko rozgraniczyć kiedy religia staje się terroryzmem lub patrząc z innej strony kiedy terroryzm staje się religią. Mój dobry przyjaciel zawsze mówi że to widać po "mordach" i szczerze mówiąc przyznaję mu rację w tym temacie.

 

Tu nie chodzi o nawet samą religię - tu chodzi o imigrację i o to, co się dzieje w Niemczech, krajach Beneluxu, Francji czy Anglii. Przyjeżdżają imigranci, co robią lewicowe rządy? Dostosowują się do imigrantów (w ogromnym skrócie, bo idę zaraz córkę kąpać :)). Jak chcesz rozwinąć temat, to daj znać, bo ja bardzo chętnie sobie porozmawiam :)

 

Absolutnie nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale ludzie - nazwijmy to - wyższego poziomu (niż 80% swołoczy jaka osiedliła się w krajach zachodniej Europy) dostosowuje się - w różnym stopniu, ale jednak. Pozostaje jednak zdecydowana większość nastawiona nie dość, że wrogo, to jeszcze roszczeniowo.

 

PS. Tomku, spacje i entery, bo ciężko się czyta ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ale mam kilku znajomych których religia oparta jest o takie a nie inne wyznania i cała ta machina napędzana jest przez ugrupowania ale nie będące konkretnie w tym czy innym kraju. Ludzie młodzi zdesperowani niepowodzeniem w życiu są "wyłapywani" pod hasłem lepszego świata.

Politycy powtarzają, że to tylko ekstremiści i radykałowie, ale wcale nie jestem przekonany, że to prawda. What Normal Muslims Think - And Europe Fails to Understand

 

Nie chce nikogo bronić ale przyjmijmy hipotezę że jakaś gazeta zaczyna publikować karykatury wyciągnięte w tematyce innej religii np Jana Pawła II. Idąc dalej przenieś sytuacje do Polski gdzie tz partia "moherowy beret" jest wstanie zrobić wszystko.

Ty tak serio porównujesz pokojowe marsze Rydzyka z mordem politycznym dwunastu ludzi, braniem zakładników, wysadzaniem pociągów, etc? Jakoś ani żydzi, ani chrześcijanie, których regularnie w Charlie Hebdo wyśmiewali, nie zaatakowali redakcji.

 

Ten opis zresztą doskonale pasuje do "NIE" czy innych "Faktów i Mitów".

 

Natomiast patrząc zupełnie z boku polityka państw w tym konkretnym problemie jakim jest terroryzm o podłożu skupiającym taka a nie inna religię wynika głownie z błędów jakie powstały w trakcie kolonizowania państw

Jaka kolonizacja. Francuzi walczyli z muzułmanami już w ósmym wieku. Jeden z pierwszych, formatywnych tekstów europejskiej kultury jest o bitwie z muzułmanami. Tysiąc lat przed jakąkolwiek kolonizacją.

 

Swoją droga, mógłbyś jakieś akapity czasem zrobić, jak piszesz dłuższego posta.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Tomku, spacje i entery, bo ciężko się czyta ;)

 

Swoją droga, mógłbyś jakieś akapity czasem zrobić, jak piszesz dłuższego posta.

 

Przepraszam ale pisałem to równocześnie odpowiadając na kilka zgłoszeń :) . A teraz jadę na kręgle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś napisać o muzułmanach i ich religii pokoju to polecam wpierw ich poznać osobiście, bardzo szybko co niektórym naprostuje się myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Mam znajomego we Francji, bardzo wiele rodzin "ciapatych" jest od wielu pokoleń obywatelami Francji.
Mają socjal, a więc zapraszają swoich.
Jakby nie patrzeć ataki we Francji wykonali ekstremiści - choć i normalni muzułmanie napędzani słowami niektórych z imamów są w stanie zaatakować, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chciałem już wczoraj odpowiedzieć ale stukanie klawiszami po nocach może się skończyć dla mnie tragicznie :) Widzę że poruszyłem dosyć ciekawy temat polityczno-społeczno-religijny.

 

Ludzie młodzi zdesperowani niepowodzeniem w życiu są "wyłapywani" pod hasłem lepszego świata.

Czy ja wiem.. Sam nie mam pracy, moje życie jest gówniane, żadnych widoków na przyszłość, co miesiąc dziesiątego jakieś grosze i jakoś nie przyłączyłem się do żadnych bojówek które obiecują raj :) Ani do tych prawych, ani do tych lewych. Z czego to wynika? Z tego że osiągnąłem już max level zdziadziałego dziada i jest mi wszystko jedno czy może dlatego że pomimo przymusu przebywania w tym kraju zachowałem jeszcze jakieś drobinki względnie racjonalnego myślenia?

 

przyjmijmy hipotezę że jakaś gazeta zaczyna publikować karykatury wyciągnięte w tematyce innej religii np Jana Pawła II. Idąc dalej przenieś sytuacje do Polski gdzie tz partia "moherowy beret" jest wstanie zrobić wszystko.

Kaczyński powie że to zachowanie jest niegodne i skandaliczne, Terlikowski palnie sobie w łeb, zaś Niesiołowski zacznie wyzywać Kaczora. Poza tym może kilka protestów, jakieś bojkoty na FB i po tygodniu sprawy nie ma.

 

Powiedz mi np jak się zachować kiedy muzułmanka wychodzi za maż za katolika. Nie mają ślubu kościelnego ale są ze sobą bo się kochają. Niesamowicie mądra kobieta , która pomimo tego że wybrała takiego a nie innego partnera dalej trwa w swojej religii pomimo że jej samej nie akceptują

Chrześcijaństwo, Judaizm oraz Islam teoretycznie odwołują się do tych samych wartości. Może wystarczy że oboje będą postępować z tymi podstawowymi zasadami które tworzą główny rdzeń każdej z tych religii? Jeżeli łączy ich prawdziwe uczucie to nie powinni moim zdaniem zwracać uwagi na spasionego tłustego biskupa czy brodatego imama z ADHD. We wszystkich trzech religiach rdzeń stanowią dogmaty (nienaruszalne mości biskupie czy imamie!) które mówią to samo tyle że w innej formie.

 

Tu nie chodzi o nawet samą religię - tu chodzi o imigrację i o to, co się dzieje w Niemczech, krajach Beneluxu, Francji czy Anglii. Przyjeżdżają imigranci, co robią lewicowe rządy? Dostosowują się do imigrantów

Powiedzmy sobie wprost - w każdej grupie imigrantów znajdzie się typowy śmietnik. U nich wraz z porządnymi ludźmi przypłynęło sporo cwaniaczków czy zwykłych miłośników kóz. U nas tak samo - wśród Polaków którzy polecieli do UK nie jeden i nie dwóch to zwykłe śmieci które powinny być utylizowane. A już najbardziej denerwują mnie co co posiedzieli trzy miesiące w Londynie i zapominają jak się mówi po polsku. Obecnie Chrześcijaństwo jest na zachodzie w głębokim odwrocie. Demoliberalne lewacko-pedalskie grupy wpływów aby wykorzenić chrześcijaństwo z cywilizacji zachodu (czyli ją zniszczyć) pozwoliło na taką a nie inną politykę. Tu zdejmowanie krzyży, tam kłopoty za wysłanie kartki świątecznej BOŻONARODZENIOWEJ, jeszcze gdzie indziej (Szwecja) zdejmowanie flagi (!!!) bo obraża to uczucia biednych mniejszości. Inna sprawa to ich postawa. My jak jedziemy do "arabów" to przestrzegamy ich zasad, ściągamy kapcie przed wejściem do meczetu, chodzimy w turbanie i nie chlejemy w miejscach publicznych. Jesteśmy tam gośćmi. Tymczasem przyjedzie taki miłośnik kóz do europy i nie jest gościem - mahmud jest tutaj gospodarzem i będzie wprowadzał swoje zwyczaje. Kopa w zad, odebranie kozy i wysłanie tratwą do siebie!

 

Ty tak serio porównujesz pokojowe marsze Rydzyka z mordem politycznym dwunastu ludzi, braniem zakładników, wysadzaniem pociągów, etc? Jakoś ani żydzi, ani chrześcijanie, których regularnie w Charlie Hebdo wyśmiewali, nie zaatakowali redakcji.

Ale zgodzisz się że interpretacja pisma by ojciec Tadeusz bywa często dość kontrowersyjna. Podobnie jak jego sposób bycia i wielu jemu podobnych którzy mają sporą nadwagę :) Niemniej masz rację, czym innym jest klepanie pacierzy na ulicy i modlitwa o opamiętanie a czym innym jest branie kałacha i prucie do wszystkich jak popadnie. Nie wiem dlaczego żydzi nie zaatakowali, wiem że Chrześcijanie są w odwrocie i nie bardzo rozumiem dlaczego nie reagują na takie coś. Taki dziwny trend - wszyscy nas kopią w dupę a my to przyjmujemy z pokorą i nadzieją na pierwsze rzędy w raju.

 

Jaka kolonizacja. Francuzi walczyli z muzułmanami już w ósmym wieku. Jeden z pierwszych, formatywnych tekstów europejskiej kultury jest o bitwie z muzułmanami. Tysiąc lat przed jakąkolwiek kolonizacją.

Nie czytałem linków, ale czy chodzi ci o podbój terenów Hiszpanii przez "arabów" w okolicy VIII - X wiek? Z jednej strony nas nie zaszli to spróbowali od zachodu i jest wysoce prawdopodobne że gdyby ich nie wyrzucili za cieśninę to byśmy byli dziś w 100% zislamizowani od ładnych kilku wieków.

 

Inną sprawą jest to dlaczego dobrze ułożeni ludzie którzy żyją w naszej cywilizacji nawet od kilku wieków, są w pełni zasymilowani, rozróżniają kozę od kobiety, mają karierę o której niejeden białas może pomarzyć (bo kryzys i w ogóle lipa) nagle wszystko rzucają i jadą do Syrii i Iraku obcinać głowy albo się wysadzają? Przecież takich wypadków było pełno. Ponad 100% francuz czy inny angol nagle okazuje się być niebezpiecznym terrorystą który wysadziłby swoich sąsiadów którzy mu pieluchy zmieniali. Czy ta religii jest naprawdę tak pieprznięta czy tylko kilku czubków imamów robi im skuteczne pranie mózgu i osiągają w tym tylko własne egoistyczne cele?

 

Sposobem na pozbycie się niechcianego towarzystwa powinno być likwidowanie socjalu. Nie może być tak że mahmud i ali mają 150 dzieciaków, każde z innej matki i innego ojca, siedzą całymi dniami na zadkach niczym cygaństwo a państwo ich utrzymuje. U nas socjalu ni ma, nas w ogóle ni ma, istniejemy przecież tylko teoretycznie i nie mamy problemów z napływową dziczą. Mamy mniejszość Tatarską która wielokrotnie dała dowód tego że są prawdziwymi polakami i przelewali swoją krew za nasz wspólny kraj. A że czasem trafi się jakiś debil.. a Lemański czy inny Natanek? Wszędzie trafią się czarne owce.

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam pytanie,

 

w piątek byłem na podpisaniu umowy i było jedno pole do zaznaczenia. Coś w stylu: "Dobrowolna* składka podatkowa i ubezpieczenie". *Dobrowolna czyli chcę/nie chcę. Czyli rozumiem że chodzi o odprowadzenie moich składek? Umowa zlecenie. Jak w tym wypadku wygląda potrącenie od pensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję czegoś działającego na podobnej zasadzie, jak chromecast: http://www.google.com/chrome/devices/chromecast/

Potrzebuję w zasadzie 2 funkcjonalności:

  • streamowanie z komputera filmów (głównie z napisami)
  • możliwość odtwarzania filmów z YT

Fajnie, jakby można było sterować za pomocą smartphone'a, ale nie jest do wymóg konieczny. Ewentualnie z zewnętrzną klawiaturką.

Budżet, jak najtaniej z zachowaniem sensownej jakości i funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

w piątek byłem na podpisaniu umowy i było jedno pole do zaznaczenia. Coś w stylu: "Dobrowolna* składka podatkowa i ubezpieczenie". *Dobrowolna czyli chcę/nie chcę. Czyli rozumiem że chodzi o odprowadzenie moich składek? Umowa zlecenie. Jak w tym wypadku wygląda potrącenie od pensji?

 

"Wyrażam zgodę na odprowadzanie składki na ubezpieczenie chorobowe w wysokości 2,45% od kwoty brutto."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.webhostingtalk.pl/topic/49911-nowe-kody-rabatowe-sixwishlist-i-kilka-zmian/page-2?do=findComment&comment=432070

 

Dlaczego temat został zamknięty? Firma informowała na bieżąco o nowościach czy nowych kodach promo. Można było na bieżąco być z nowościami a teraz źródło to zostało zlikwidowane.

 

Tak, to jest zastanawiające.

Tym bardziej że temat znajdował się w dziale o nazwie INFORMACJE OD FIRM HOSTINGOWYCH.

 

Być może komuś przeszkadza korzystna i ciekawa oferta firmy sixwishlist.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego temat został zamknięty, przecież jest taki sam jak wszystkie inne w tym dziale :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×