Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Tak na szybko - czy ktoś jest w stanie polecić mi system mailingowy ze skrzynką zwrotną (tzn. aby osoba "zmailowana" mogła mi odpisać)? Muszę wysłać ok. 500 maili miesięcznie.

Maile będą wysyłane na skrzynki firmowe. Normalnie zrobiłbym to z prywatnej skrzynki, jednak nie wiadomo na kogo trafię - wolałbym nie trafić na spamlisty.

 

@behemoth

Domainerzy też padali ofiarą podobnych "domainerów" - nie raz i na wiele różnych sposobów.
Wyłudzanie domen "na studenta", na "organizację charytatywną", deklarowanie chęci zakupu pakietu adresów, gdzie część z nich należała do oferenta, co zachęcało ofiarę do ich odkupienia... Trochę tego na di.pl jest :)

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o jednej najważniejszej rzeczy PRYWATNOŚĆ, której nie masz na Gmailu. Każda jedna korespondencja jest sprawdzana przez odpowiednie skrypty i jeśli znajdą się w Twojej poczcie podejrzane informacje jest ona czytana przez pracownika Google, o czym coraz częściej słychać. Nie ważna jakie koszty ponoszę przy utrzymaniu serwera pocztowego, nie ma znaczenia ile czasu zajmie mi konfiguracja wszystkiego, ale mam 99% pewności że nikt poza mną nie czyta wiadomości skierowanych do mnie. Znam ludzi którym nie przeszkadza brak jakiejkolwiek prywatności, ale zawsze krzyczą pierwsi jak wyjdzie jakaś grubsza afera z udziałem usług z których korzystają.

 

Swoją drogą spindritf zastanawiałeś się czemu wiele firm w tym Google oferuje możliwości darmowej poczty? Czemu nie pobierają opłat przecież utrzymanie i obsługa takiego serwera kosztuje, sam tak napisałeś? Jaki interes mają w tym że dają ludziom konta pocztowe za darmo?

 

Proste logiczne działanie. Daja wlasnie za darmo,zeby miec gigantyczna baze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym artykule piszą, że dane najprawdopodobniej nie wyciekły z Google.

 

Swoją drogą, TFA zawsze dobrze włączyć. Lepiej z ich aplikacją niż z SMS-ami. Co ważne, należy wydrukować tę listę kodów awaryjnych i gdzieś schować, żeby sobie nie zablokować dostępu do konta w razie zgubienia/utopienia telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet w tym artykule piszą, że dane najprawdopodobniej nie wyciekły z Google.

 

Prawie 5mln kont Gmaila nie z Google? No proszę Cię kilka tysięcy to bym się zgodził że mogły pochodzić z zewnętrznych serwisów, ale nie taka ilość. Swoją drogą ostatnio odnotowałem dużą ilość botów rejestrujących się na gmaila, więc do końca nie byłbym przekonany że poczta ich pozostaje bez skazy. Tak samo wygląda sytuacja serwisów o których mowa w artykule, tyle tylko że dla nich mogłem dać bana na cała domenę.

 

Tak czy siak kto korzysta z ich poczty dla bezpieczeństwa powinien zmienić hasło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno listy, które krążą po sieci mają 500 milionów par mail/user:hasło. Nie tylko go Gmaila, ale do wielu serwisów.

 

Listę gmaili, dla których podobno znane są hasła (nie wszystkie dziąłają) można pobrać tutaj i zobaczyć, czy nasz mail jest.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obalam to, że pochodzi to z stron na których ktoś ma te same hasła.

Na gmailu miałem 17 znakowe hasło, kombinacja losowa liter malych, duzych, cyft, znaków typu &@ itp.

Tylko tam go używałem. Od 2 lat mam włączone lgoowanie dwuetapowe także śpie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno listy, które krążą po sieci mają 500 milionów par mail/user:hasło. Nie tylko go Gmaila, ale do wielu serwisów.

 

Listę gmaili, dla których podobno znane są hasła (nie wszystkie dziąłają) można pobrać tutaj i zobaczyć, czy nasz mail jest.

 

Znalazłem swojego starego maila :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem tylko takim popularnym ostatnio tekstem w internetach:

Zrobił mój dzień:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanboj Gentoo/LFS?

 

Są ludzie i taborety. Ostatnio wyjechał mi na IRC-u jakiś fanatyk który twierdził, że przez implementację systemd niektóre dystrybucje Linuksa przestały być UNIX-ami (czy kiedykolwiek były?), powołując się przy tym na Bóg wie jakie filozofie i założenia.

 

Dostałem nawet takiego GIF-a na pamiątkę... :D

 

bd0fb252416206158627fb0b1bff9b4779dca13f

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fanboj Gentoo/LFS?

 

Są ludzie i taborety. Ostatnio wyjechał mi na IRC-u jakiś fanatyk który twierdził, że przez implementację systemd niektóre dystrybucje Linuksa przestały być UNIX-ami (czy kiedykolwiek były?), powołując się przy tym na Bóg wie jakie filozofie i założenia.

 

Dostałem nawet takiego GIF-a na pamiątkę... :D

 

Racja, używajmy przestarzałego sysvinit'a, który nigdy nie był tworzony z myślą o dzisiejszych potrzebach i zastosowaniach, albo ubuntowskiego upstarta, który ze stabilnością i kompatybilnością ma tyle samo wspólnego co najnowsze wydanie developerskie :D.

 

Systemd to jedno z najlepszych rozwiązań na tą chwilę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może cos pokroju flagfox-a do chrome? Chodzi głównie o możliwość definiowania własnych linków po kliknięciu w flagę - bardzi ułatwia to prace a nie znalazłem nic podobnego w chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może cos pokroju flagfox-a do chrome? Chodzi głównie o możliwość definiowania własnych linków po kliknięciu w flagę - bardzi ułatwia to prace a nie znalazłem nic podobnego w chrome.

Nie wiem czy ci przypasuje ale ja korzystałem z tego : https://chrome.google.com/webstore/detail/open-seo-stats/hbdkkfheckcdppiaiabobmennhijkknn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie:-) szkoda ze wczesniej na to nie wpadlem!:-) przeciez to takie oczywiste:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak dla mnie to usługa nie działa i coś jest źle bo nie działa.

 

Firma pewnie też jest zła bo usługa nie działa.

 

 

No przecież to logiczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że na was zawsze mogę liczyć!

Już wszystko wiem, dlaczego od razu tego nie rozkminiłem! Chodzi przecież po prostu o to, że nie działa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×