Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Wiesz, nie wiem czy UOKiK coś zdziała, bo kupowałem na firmę.

Po prostu mam do nich spory żal i niesmak, byłem ich klientem przez kilka lat, polecałem ich masie ludzi, a tu o parę dyszek robią taki problem i jeszcze średnio sympatycznie bok odpowiada.

Wytransferowałem już prawie wszystko do OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to jeszcze faktycznie była taka korpo...
Sam pracuję w korporacji, duuuużo większej i nigdy z takim zachowaniem styczności nie miałem ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwo, spróbuj z pisemną reklamacją. Ja niedługo też wytransferuję wszystko do OVH bo poza domenami nic innego w masternet nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie jestem pieniaczem, nie chcę cwaniakować, robić im złego marketingu.

Po prostu poczułem się jak taki bolek, od którego kasę dostali i już nie chcą jej wypuścić.

Szkoda,bo przez kilka dyszek bardzo stracili w moich oczach.

W wolnej chwili będę musiał stworzyć jakieś małe pisemko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po prostu poczułem się jak taki bolek, od którego kasę dostali i już nie chcą jej wypuścić.

Może dlatego, że chcą mieć jakąś podstawę prawną do tego?

Firmy nie mogą sobie tak po prostu szastać majątkiem jak się żywnie właścicielom podoba.

Bo przyjdzie do nich coś takiego jak kontrola, no i wtedy klops. Dla nich, nie dla ciebie.

 

Tak btw - jak złapią cię na mieście bez migawki (bo portfel zostawiłeś akurat w kieszeni innej kurtki),

to też napiszesz maila, że tak właściwie to bilet masz i chcesz anulowania kary, czy też może składasz pisemną reklamację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kafi, może faktycznie za mało opisałem tutaj sytuację.

Chciałem opłacić 2 domeny, tick postawił mi się przy trzech fakturach proforma, z czego trzecia byla wygenerowana z rok temu, dla domeny wytansferowanej wcześniej do OVH.

System łyknął wszystkie trzy, przeniósł mnie na stronę PayU, gdzie płatności dokonałem.

Moja wina, że nie pamiętałem o tym, że domena została przeniesiona, w moich oczach ich wina, że można opłacić proformę za domenę, której u nich nie trzymam.

Problemem nie jest dla mnie napisanie reklamacji.

Mierzi mnie po prostu sposób odpisywania przez BOK, chociaż wiem, że po drugiej stronie jest człowiek i akurat mógł mieć gorszy dzień.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w BOK nie mogą mieć "gorszego dnia". Gorszy dzień może mieć admin, który zamknie się w serwerowni, rzuci mięsem pod nosem albo i głośniej i wraca do pracy, jakby nigdy nic. Jak ktoś w BOK ma gorszy dzień i jest przez to nieprzyjemny dla klienta, to klient nie dość, że przenosi się do konkurencji, to jeszcze napisze parę słów na ten temat - tak jak Ty to zrobiłeś. Dla takiego zachowania BOKu wytłumaczeń nie ma. To tak, jakby tłumaczyć glinę, który spuścił solidny wp... niewinnemu przechodniowi tylko dlatego, że "miał gorszy dzień". Jeśli podejmujesz się konkretnej pracy, która wymaga przylepienia sobie do ryja uśmiechu nr 5, to się musisz tego trzymać, inaczej się do tej pracy nie nadajesz a Twój pracodawca to dupa, że tego nie widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że chcą mieć jakąś podstawę prawną do tego?

Firmy nie mogą sobie tak po prostu szastać majątkiem jak się żywnie właścicielom podoba.

 

Podstawę prawną do czego do zwrotu środków za usługę, której nie mogą zrealizować?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Może mi ktoś językiem drukowanym wyjaśnić o co się rozchodzi z tymi spadkami na giełdzie z bankami ? Właśnie założyłem konto w Aliorze i czytam że zaliczyli niezłą jazdę w dół ale nie jako jedyni. Coś czytałem o zaleceniach komisji nadzoru finansowego etc. Nie jestem bankowcem, jedynie w robocie tymże wydaję przepustki do wejścia. Jakaś grubsza afera z tego będzie czy typowe zaniżenie kursu na giełdzie do zera żeby ktoś mógł tanio kupić a potem drożej sprzedać ? Mam nadzieję że nie zwiną się przez tą akcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- KNF chce żeby wprowadzili zmiany w rachunkowości, jakoś tak na początku roku.

- Banki zmieniają, dogaduja się z knfem (alior chyba tez potwierdzil wprowadzenie tych zmian na koncu czerwca), alior poinformowal ze wszystko gra i buczy, a knf sie cieszy. Kapitały ok itd bla bla bla

- Jakos dwa tygodnie temu czesc zarzadu sprzedaje akcje.

Teraz sie okazuje ze "strolowali" wszystkich. i trzeba pomniejszyc zysk i kapitaly... zeby 2 + 2 dalej bylo 4 a nie 6 (jak to bywa w rachunkowosci) Ponieważ ---> czesc zysków (z bancassurance), które sobie już wpisali, musza teraz rozłożyć w czasie (doliczali to do zysków zbyt wcześnie - nowe wytyczne knfu mówią, aby to rozłożyć w czasie tak jak być powinno).

 

Dla klienta banku to nie ma wiekszego znaczenia.

 

Inwestorzy teraz widzą ile jest wart bank, w tym ich akcje - trochę mniej.

 

..czyli nic nowego jak na finanse/bankowość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

WD VelociRaptor. Ten z obrotami 10k. Ma ktoś coś więcej do powiedzenia poza tym że jest fajny i drogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Że głośny to z moimi uszami akurat nie jest to problem :) Zależy mi żeby był szybki i wytrzymał minimum 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jeżeli głośność nie gra roli, a SSD jest za drogie/ za małe to bierz go w ciemno ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nikt Ci tego nie zagwarantuje dla żadnego dysku twardego, ale powinien, My je trochę dobijaliśmy bazami danych.

Za pewne też WD trochę poprawiło te dyski, nic na sata nie kupisz w tej cenie wydajność/pojemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Nie zawsze więcej Wifi oznacza lepiej ;)

a1887bdde535.jpg

 

Swoją drogą, ktoś zna sposób aby wyłączyć w Liveboxie 2.0 te cholerne Funspoty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W livebox'ie nie da się tego zrobić. Musisz się zalogować na orange.pl, wybrać usługę Neostrada. W zakładce modemy masz coś takiego jak "udostępnianie pasma publicznego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Właśnie, ale jak się zalogować na stronie Orange? Posiadam tylko: adres e-mail w domenie neostrada.pl oraz login Neostrady z hasłem (co się wpisuje przy połączeniu z Internetem) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie zrobić konto, jeśli jeszcze tego nie robiłeś wcześniej. Później na jakiejś tam podstawie następuje weryfikacja, że Ty jesteś właścicielem danej usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, dzownił do mnie ostatnio jakiś frajer z upc proponując mi przejście na inny pakiet i oczywiście odmówiłem. Dzisiaj patrze a mam ten pakiet dowalony i internet powiększony. Dzwoniłem do upc a oni nic na ten temat nie wiedzą - kto sobie jaja robi? Oczywiście abonament mam zwiększony z 130 do 150 zł a niczego nie podpisywałem ani na nic się nie zgadzałem w tej kwesti.

Edytowano przez sylver (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał problem podobny do Twojego, ale z Neostradą. Kończyła się umowa, a tata chciał ją przedłużyć na lepszych warunkach. I tak telefonicznie chciał, aby zwiększono prędkość do 20Mb/s. Co się okazało, ten facet, z którym rozmawiał mój tata zmienił pakiet w usługach na 20MB/s, a do technicy dostali zgłoszenie, aby zwiększyć prędkość do 10 Mb/s. Ostatecznie wyszło tak, że w praktyce mieliśmy 10 na łączu, a cenę jak za 20. Poszedł do orange i sprawę wyjaśnili od ręki.

Co do Twojego problemu jak się nie zgodziłeś na tą ofertę i nie dostałeś pocztą żadnego aneksu do umowy to wina leży raczej po ich stronie. Zawsze tak ostrzegają, że wszystkie rozmowy są nagrywane, więc może niech sobie sprawdzą :) A najlepiej to chyba iść do nich bezpośrednio i wyjaśnić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×