Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

Dobra, zostanę przy 2003 ;]

 

To teraz z innej beczki. Interesuje mnie czy istnieje (i jak się to nazywa) urządzenie podobne do tabletu które podłączam sobie przez USB, otwieram sobie powiedzmy jakiś arkusz kalkulacyjny (na zasadzie czytnika, ta sama akcja na monitorze i na podpiętym) i ręcznie wpisuję sobie rysikiem liczby i litery (nie musi być obsługi polskich), potem zatwierdzam czy coś podobnego i moje pismo pisane konwertuje się na pismo "klawiaturowe" czyi jakbym normalnie z klawiatury wklepywał.

 

Coś co działa na zasadzie FineReader (do rozpoznawania tekstu) tyle że nie skanowanego tylko naniesionego rysikiem na dotykowym.

 

Istnieje taka technologia czy muszę poczekać kilka lat jeszcze ? Jeśli istnieje to prosiłbym o jakieś namiary, słowa kluczowe pod jakimi najlepiej zaczać szukać w googlach, możecie tez pisać kto w jakiej ofercie dał wam za darmo takie cudo, czy orange czy t-mobile etc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje, jednak człowiek każdego dnia się dowie czegoś nowego :) Teraz już wiem pod jaką frazą szukać. Pozostaje pytanie czy mogę otworzyć sobie powiedzmy excela czy worda za pomocą myszki i widoku na monitorze a na tablecie graficznym dokonywać edycji poprzez OCR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwórz sobie windowsowe narzędzie "Panel wprowadzania na komputerze typu Tablet"

Mając graficzny tablet (albo i nawet komputer z ekranem dotykowym) śmiało możesz sobie

tam rysować. Możesz i nawet myszą, ale to średnio wygodnawe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z was z takich programów jak The Dude, nVision Starter/Pro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mi chodzi o zwykłe wklepywanie literek i cyferek, nie ma to być do jakiegoś mega pro rysowania. Tutaj starczy pierwszy lepszy tablet graficzny czy trzeba zainwestować w coś bardziej zaawansowanego ? Rozumiem że na tablecie graficznym będę widział tabelkę czy kartkę w wordzie i będę mógł pisać bezpośrednio do komórek etc ? Sorry ale jestem w tym zupełnie zielony. Sprzętu dla zaawansowanych grafików nie potrzebuję, wystarczy mi że będę mógł pisać cyferki i literki z przewagą tych pierwszych i to co namaluję zamieni się w pismo o określonej czcionce i wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha -> Program zmulający system operacyjny@zlecenia.przez.net

 

Zlecę napisanie prostej aplikacji, która będzie zmulała działanie systemu operacyjnego Windows Serwer 2003.
Zmulanie systemu ma być wprost proporcjonalne do ilości podłączeń użytkowników do zdefiniowanej bazy SQL
Aplikacja ma być prosta i tania
Aplikacja powinna możliwość sparametryzowania np. w pliku txt
Nazwa serwera SQL, nazwa bazy SQL
Byłoby super, gdyby dodatkowym parametrem był stopień zamulania.

:huh:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, właśnie odwrotnie ;) Aby można było offtopa tu wrzucić a nie wysyłać go w /dev/null ;)

 

---

 

Widze, że BOSS ma dobry gust ;)

 

A_IcOCXCQAAI0bK.jpg

 

źródło: https://twitter.com/...320753946607618

 

dobrze widzę, zapętlił to w nieskończoność? :D

 

Ta piosenka kojarzy mi się z moim kredytem na firmę. Jak podpisywałem umowe. To w tle leciała ta piosenka. Cóż nawe tw banku mają ambitny gust co do muzyki. "Mysle sobie dobraaa trzeba znaleść jakieś pozytywy...." nie czaje tego jak ta piosenka mogla stać się hitem lata 2012. Mój sąsiad ją puszczał od rana do wieczora, jak szłem na przystanek to leciało to w telefonach dzieciaków, jak wrcałem do domu to w autobusie w tradiu, i szłem spać to u sąsiada w głosnikach.Dzieciaki nuciły, dorosli spiewali. A mi już powoli było niedorze od tej piosenki. w dodatku nawet w banku jak brałem kredyt na firmę, to leciała ta piosenka. Czułem, że dostaje jakiś paranoi....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Szymon: witam w klubie, ja ogólnie dysko z pola nie trawię. Ale jeszcze jednego nie trawię... "szłem". Ja wiem, że to się wynosi z domu i otoczenia i że w szkołach nauczyciele mają w dupie i nie uczą jak powinni, ale proszę Cię, przeglądarki mają sprawdzanie pisowni, jak podkreśla, to znaczy, że jest z błędem.

 

@juvenito: nie jest inny. Ja też mam alergię na wieśniackie plumkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mój gust muzyczny to raczej rock, punk, metal, ale też nie ograniczam się wyłącznie do tego. Co do imprez różnego rodzaju to chyba mam to szczęście, że obracam się w towarzystwie, które ma podobny do mojego gust muzyczny. Zniosę stare disco (nie disco polo), nawet nowsza muzyka klubowa mnie nie rani specjalnie mocno, a niektóre odmiany gatunku zwanego ogólnie "techno" wręcz lubię (może poza odgłosami remontu zwanymi dubstep), więc nie jest tak, że jak nie ma gitarowych riffów to się nie bawię. Nie znoszę tylko czegoś, co opiera się na trzech tandetnych saplach midi i debilnych tekstach rodem z remizy w Zapiździewie Dolnym. A na ostatnim weselu na jakim byłem genialnie bawiłem się np. przy sirtaki. Nie trzeba robić wiochy, żeby się bawić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@d.v witaj bracie, mam tak samo. :> @juvenito bawię się atmosferą, owszem muzyka pomaga ale nie jest niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie każdy gatunek słucham, najwięcej ze starych lat house, trance, pop a nawet rock.
W zasadzie w dzisiejszych czasach te hity nie mają 'nic w sobie' prezentują po prostu bardzo niski poziom a w teledyskach muszą prezentować gołe baby w innym przypadku nikt się nie zainteresuje.

Takie dzisiaj realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, może jest jakiś spec od WPF :) Normalnie w C# obrazek pokazywałem w taki sposób:

captcha1.ImageLocation = captcha.GetCaptcha();

Jak osiągnąć taki efekt w WPF?

 

Używając takiego kodu:

captcha1.Source = captcha.GetCaptcha();

 

 

Dostaję taki wynik:

 

Error 1 Cannot implicitly convert type 'string' to 'System.Windows.Media.ImageSource'

 

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście że codziennie jest ostatnio kilka stron nowych postów? Czyżby wrzesień się zaczął?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

No niestety, gimbusiarnia się zlatuje.

A za pół roku ferie, wtedy dopiero będzie ruch ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz no ceny w szkolnych sklepikach poszły w górę to i jakoś dorobić sobie muszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

@Kamikadze
Tak, dokładnie. Rudy podwyższa podatki w Polandii no to są 2 x wyższe ceny i 3 x więcej krzaków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozśmieszył punkt 10 z GUSowskiego zawracania czterech liter numer CBSG/01 (https://docs.google.com/viewer?url=www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/kielce/ASSETS_CBSG01.pdf). Polski, zaprawiony w bojach przedsiębiorca z automatu zaznacza przynajmniej 8 z 10 punktów, dla sportu ofc, bo i tak wyniki tego badania wszyscy decydenci mają w D. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście można to gówno wypełnić online w 2 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Opiszę wam wqrv, który mi się przytrafił.

Od parunastu dni rozglądałem się za nowym lapem - coś z i5, kartą dedykowaną, 8GB RAM, tak do pociągu, do poprawek w terenie, itp.

14 cali i takie tam.

 

No i jednym z wyborów był Samsung 450R4E... mija parę dni, wchodzę dzisiaj, a tam "produkt wycofany ze sprzedaży".

Co więcej, zrobili ATIV Book 4, to samo właściwie, ale z i3, cena ta sama - chyba dlatego, że się nazywa "ATIV".

 

Także chcąc nie chcą jestem świadkiem cwanej podmianki. Jak dla mnie - żenada.

 

Potwierdzenia:

- chciałem kupić: http://www.x-kom.pl/p/148612-notebook-laptop-14-1-samsung-450r4e-i5-3230m-8gb-500-win8-srebrny.html

- ATIV shit: http://www.x-kom.pl/p/148607-notebook-laptop-14-1-samsung-ativ-book-4-i3-3120m-8gb-500-win8-srebrny.html

 

Dobrze, że nie kupiłem, teraz to mam w d... tą firemkę, która usilnie się kreuje na drugiego Apple'a.

 

Jeszcze zaczęli inne "ATIV" robić z quadami rzekomo własnej produkcji, gdzie RAM jest przylutowany na fest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×