Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Miłosz w Polsce to nie takie oczywiste,

zwykle w umowach jest haczor, wg którego bank jak stwierdzi że straciłeś zdolność kredytową to wypowiada Ci umowe i masz ileś dni na spłatę całości, a po terminie lecą elegancko karne, duuuużo wyższe odsetki,

 

 

True. Tak jest od lat. Okres wynosi najczęściej 30 dni.

Później poza odsetkami zaczyna się ekspresowa egzekucja należności.

 

Co więcej, w każdym momencie trwania kredytu,

jeśli jego zabezpieczenie ( najczęściej mieszkanie ) straci na wartości,

możecie być poproszeni o równie szybką wpłatę różnicy

wg. wzoru wartość kredytu-wartość zabezpieczenia

lub wykupie ubezpieczenia na tę kwotę za kilka/kilkanaście K PLN.

 

Statystyczny Kowalski ma niestety w banku zawsze małe szanse.

Tak naprawdę te wszystkie umowy wołają o pomstę do nieba, ale co zrobić ?

Gdzieś trzeba mieszkać, więc każdy się cieszy, że kredyt w ogóle dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Co więcej, w każdym momencie trwania kredytu,

jeśli jego zabezpieczenie ( najczęściej mieszkanie ) straci na wartości,

możecie być poproszeni o równie szybką wpłatę różnicy

wg. wzoru wartość kredytu-wartość zabezpieczenia

lub wykupie ubezpieczenia na tę kwotę za kilka/kilkanaście K PLN.

 

Dodam, ze taka sytuacja raczej będzie miała miejsce kiedy wybraliśmy kredyt walutowy. Wartość mieszkania / domu raczej nie powinna zmaleć (chyba że ktoś brał kredyt na 100% na 50 lat ;) aż tak żeby zabrakło zabezpieczenia. Ta sytuacja dotyczy raczej osób które zdecydowały się na kredyt walutowy, waluta poszła w górę, wartość kredytu poszybowała razem z nim, a wartość mieszkania/domu stoi w miejscu i rodzi się problem.

 

Rozwiązanie i rada ogólnie znana jest jedna - kredyty hipoteczne / długoterminowe bierzemy ZAWSZE w walucie w której zarabiamy, chyba że lubimy ataki nerwów w przypływie testosteronu przez najbliższe 30 lat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam, ze taka sytuacja raczej będzie miała miejsce kiedy wybraliśmy kredyt walutowy. Wartość mieszkania / domu raczej nie powinna zmaleć (chyba że ktoś brał kredyt na 100% na 50 lat ;) aż tak żeby zabrakło zabezpieczenia. Ta sytuacja dotyczy raczej osób które zdecydowały się na kredyt walutowy, waluta poszła w górę, wartość kredytu poszybowała razem z nim, a wartość mieszkania/domu stoi w miejscu i rodzi się problem.

 

Rozwiązanie i rada ogólnie znana jest jedna - kredyty hipoteczne / długoterminowe bierzemy ZAWSZE w walucie w której zarabiamy, chyba że lubimy ataki nerwów w przypływie testosteronu przez najbliższe 30 lat :-)

 

Poniekąd zgoda, gdyż najwięcej tego typu przypadków jest wśród osób mających kredyty w EUR/CHF,

jednakże nie wyklucza to osób posiadających kredyt w PLN, gdyż wiele z nich kupiło mieszkania/domy

na tzw. "górce". Korporacjami rządzą tabelki, jeśli coś w jednej z nich spadnie,

to niezależnie od waluty możesz dostać wezwanie.

 

W przypadku walut należy sobie obliczyć X,

którym jest punkt od którego kredyt inny niż w PLN przestaje się opłacać,

a co generalnie sprowadza się do porównania dwóch/trzech najlepszych ofert PLN vs. EUR/CHF.

W wielu wypadkach kredyty w walucie obcej po mimo wzrostów wciąż są opłacalne; do pewnego pułapu.

 

Najgorzej mają jak zwykle osoby mniej majętne.

Ci drudzy zrobią rollback i zmniejszą okres kredytowania o X lat jeśli sprawy przyjmą zły obrót.

 

Inna sprawa, że wiele osób płaci kosmiczne prowizje za spread walutowy.

Odpowiednie zarządzanie walutą może też dać wymierne korzyści.

 

Kredyt w walucie obcej może się opłacać, ale trzeba do tego podejść odpowiednio.

 

Notabene, jest tylko kwestia czasu jak w PL obowiązywać będzie Euro waluta,

a wtedy PLN zniknie z tabeli kursowych. Co się wtedy stanie z kredytami w PLN ?

Będą musiały zostać w taki czy inny sposób ( prawny ) zamienione na Euro.

Być może Klient dostanie nawet wybór,

ale tu proponuję sobie przypomnieć jakie były warunki ostatniej denominacji złotówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie Euro, to już będziemy mieć prawie pełną okupacje. Potem zostanie już tylko jeden rząd europejski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, jakie uprawnienia powinien mieć użytkownik, który może wyłączenie dodawać i wyświetlać rekordy w danej tabeli?

Czy coś takiego wystarczy:

51ec046bc68f6.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wybierz specjalne zasady dla użytkownik per tabela, a nie per baza lub z tego co widzę to chyba ogólne pokazałeś na screenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Jak wejdzie Euro, to już będziemy mieć prawie pełną okupacje. Potem zostanie już tylko jeden rząd europejski.

Polska już jest tylko województwem polskim..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie Euro, to już będziemy mieć prawie pełną okupacje. Potem zostanie już tylko jeden rząd europejski.

 

Mnie się najbardziej podoba fragment, który mówi, że "Europol" może odwiedzić dowolne Państwo UE,

wywieźć dowolnego obywatela bez pytania kogokolwiek o zdanie i bez informowania o czymkolwiek kogokolwiek.

 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno my jak i inne "biedne" ( vide: źle zarządzane ) kraje wyciągneliśmy

z UE masę kasy na jakieś tam inwestycje, ale i tak cały ten pomysł jest do chrzanu.

 

Centralizacja nigdy nie była i nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Szczególnie jeśli jej warunkami rządzą odmienne mentalnie jednostki - o dużym zróżnicowaniu poglądów,

szukające na siłę złotego środka.

 

To się wprost musi posypać.

 

Osoby szukające w tym na siłę czegoś dobrego sugeruję zapoznać się ze schematem działania

kontrolerów domen. Wbrew pozorom to idealna analogia.

Przeto jeśli przegniesz pałę, to masz total downtime. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Serwis GamePointsNow opublikował szokujące z naszego punktu widzenia statystyki dotyczące cen gier. Z danych o średnich płacach wynika, że Polacy na jedną pudełkową kopię muszą pracować ponad cztery razy dłużej, niż Amerykanie.

51ecc74cf35c3.png

W raporcie piszą:

"Najbardziej szokujące liczby dotyczą Polski, która ze średnią roczną pensją równą zaledwie 8500 funtów [42000 zł - przyp.] oznacza, że polscy pracownicy muszą pracować niemal dwa dni, by móc zakupić najnowszą grę."

 

Może i średnia to 3500zł z hakiem, ale tej kasy dzięki podatkom nie widzimy, jakby jeszcze to wzięli pod uwagę to byłoby zabawnie smi1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z najniższą krajową to trzeba pracować około trzech dni - w moim wypadku jeden dzień bo wyrabiam trzy od razu pracując 24/48. To i tak mega dużo, bo taki Duńczyk siedząc tylko na pół etatu może sobie pozwolić na zakup gry i mu na browara zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba fragment, który mówi, że "Europol" może odwiedzić dowolne Państwo UE,

wywieźć dowolnego obywatela bez pytania kogokolwiek o zdanie i bez informowania o czymkolwiek kogokolwiek.

Niedługo zaczną znikać ludzie będący w opozycji do tego burdelu. Tzn już znikają, ale skala jest niewielka. Przecież zawsze możesz popełnić samobójstwo w dresie w garażu.

 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno my jak i inne "biedne" ( vide: źle zarządzane ) kraje wyciągneliśmy

z UE masę kasy na jakieś tam inwestycje, ale i tak cały ten pomysł jest do chrzanu.

To niech ktoś głośno powie ile każde państwo musi wklejać do kasy UE. Bo z nikąd ta kasa się nie bierze.

 

Centralizacja nigdy nie była i nie będzie dobrym rozwiązaniem.

W całej europie panuje wszędobylski socjalizm. Tylko nikt tego nie widzi. Albo raczej nie chce widzieć. W Polsce z socjalu nie wyszliśmy, Bolek zamienił się z komuchami wyższego poziomu na stołki.

 

To się wprost musi posypać.

To się już sypie ;)

 

Paweł, słyszałem, że do Moskwy wyjeżdżasz i u Putina będziesz pracować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie ulega wątpliwości, że zarówno my jak i inne "biedne" ( vide: źle zarządzane ) kraje wyciągneliśmy

z UE masę kasy na jakieś tam inwestycje, ale i tak cały ten pomysł jest do chrzanu.

 

CZŁOWIEKU, trochę mnie teraz zagiąłeś... Nie wiem czy połowę "wyrwaliśmy" tego co my im tam wpłacamy (co rok chyba). Te wszystkie dodatki unijne, dopłaty, dofinansowania itp. to mogłoby iść z naszego kraju, z naszych pieniędzy i to kilkakrotnie więcej niż obecnie.

 

Tylko nie musielibyśmy stawiać głupich tablic "projekt dofinansowany ze środków UE"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba fragment, który mówi, że "Europol" może odwiedzić dowolne Państwo UE,

wywieźć dowolnego obywatela bez pytania kogokolwiek o zdanie i bez informowania o czymkolwiek kogokolwiek.

Poczytaj czym jest Europol i jakimi siłami operacyjnymi dysponuje (podpowiem Ci, że... żadnymi), bo głupoty gadasz.

 

Nie ulega wątpliwości, że zarówno my jak i inne "biedne" ( vide: źle zarządzane ) kraje wyciągneliśmy

z UE masę kasy na jakieś tam inwestycje, ale i tak cały ten pomysł jest do chrzanu.

Bzdura do kwadratu. Polska od 2012 roku jest płatnikiem netto składek, od tego momentu będziemy do tego dokładać dużo forsy. De facto, z nawiązką zwrócimy to, co "dostaliśmy". Teraz Ty, ja, my wszyscy będziemy wspierać "innowacyjne" portale pieprznięte na Joomli za kilaset k euro przez jakiegoś Rumuna czy Bułgara.

 

Inna kwestia, to koszty administracji związane z członkostwem w UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, mam ogromny problem z c#, a spolszczone komunikaty błędu nic mi nie mówią.

Mam dwa picturebox'y z templatką (obrazki dla picu), podczas wykonywania kodu są one nadpisywane przez skrypt, wszystko pięknie działa, ale próbuję połączyć obr obrazy w jeden, kod działa w 99%

 Size s = new Size(net.Image.Width + pl.Image.Width, Math.Max(net.Image.Height, pl.Image.Height));
                        Bitmap bmp = new Bitmap(s.Width, s.Height);
                        using (System.Drawing.Graphics g = System.Drawing.Graphics.FromImage(bmp))
                        {
                            g.DrawImage(net.Image, 0, 0);
                            g.DrawImage(pl.Image, net.Width, 0);

                        }
                        moj.Size = bmp.Size;
                        moj.Image = bmp;

Niestety, ale strona X ma lekkie opóźnienie od strony Y i picturebox o nazwie net ładuje i się nieco dłużej, ale sądzę ze to nie istotne.

Jak już wspomniałem, kod działa w 99% bo jeżeli nie umieszczę go na początku strony to wywala takowy błąd:

 

 

Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu.

Size s = new Size(net.Image.Width + pl.Image.Width, Math.Max(net.Image.Height, pl.Image.Height));

 

Jak umieszczę kod na początku to tworzy mi z tych templatek :/ Więc pomyślałem aby na początku wykonywalnego skryptu wyczyścić je:

net.Image = null;
pl.Image = null; 

Jednakże historia się powtarza :/ Może ktoś wie jak to rozwiązać? Poniżej stawiam szkielet kodu:

private void Spr_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            if 
            {
                MessageBox
            }
            else
            {
                if 
                {
                    net.Image = null;
                    pl.Image = null
                 if 
		}

                else
                    MessageBox
            }
        } 

Jakby coś to mogę udostępnić cały kod ;)

 

 

Dodam, że jeżeli umieszczę u góry kod i za pierwszym razem wygeneruje mi templatkę to już potem działa poprawnie.

 

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam do was prośbę. Od kilku miesięcy szukam filmu pod tytułem Tunel do Wolności z 2004 roku. Na chomiku jest tylko Harry - Tunel ku Wolności z 2001 roku. Jeżeli ktoś ma w swoich zbiorach ten film lub wie gdzie można się w niego zaopatrzyć, to będę wdzięczny za nakierowanie :)

 

http://www.cbseuropa.eu/tunel-do-wolnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z polskim lektorem bądź napisami :) Jakbym znał Włoski to bym wam nie zanudzał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę. Od kilku miesięcy szukam filmu pod tytułem Tunel do Wolności z 2004 roku. Na chomiku jest tylko Harry - Tunel ku Wolności z 2001 roku. Jeżeli ktoś ma w swoich zbiorach ten film lub wie gdzie można się w niego zaopatrzyć, to będę wdzięczny za nakierowanie :)

 

http://www.cbseuropa.eu/tunel-do-wolnosci

Na jakimś warezie może napisz w prośbach. Możliwe, że polish-source może mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj czym jest Europol i jakimi siłami operacyjnymi dysponuje (podpowiem Ci, że... żadnymi), bo głupoty gadasz.

 

Bzdura do kwadratu. Polska od 2012 roku jest płatnikiem netto składek, od tego momentu będziemy do tego dokładać dużo forsy. De facto, z nawiązką zwrócimy to, co "dostaliśmy". Teraz Ty, ja, my wszyscy będziemy wspierać "innowacyjne" portale pieprznięte na Joomli za kilaset k euro przez jakiegoś Rumuna czy Bułgara.

 

Inna kwestia, to koszty administracji związane z członkostwem w UE.

 

Nie musisz mieć armii jeśli dysponujesz odpowiednimi podstawami prawnymi.

Inna sprawa, że mały zespół dobrze wyszkolonych ludzi zdziała więcej niż nie jedna duża organizacja,

a co dobrze widać chociażby w naszej branży notabene.

Czy się w tej kwestii mylę. Trudno powiedzieć. Opieram się na publikacjach,

które mogły być siłą rzeczy niedopracowane.

Możliwe, że żyje w nieświadomości. Jeśli masz czas, to możesz to zweryfikować. ;)

 

Nieważne od kiedy i jak. Liczy się ostateczny bilans zysków i strat.

Wszystko co unia dała, odbierze z nawiązką - tu jest problem.

 

Pomijając fakt kosztów operacyjnych samego członkostwa,

pierdyliarda idiotycznych wytycznych kosztujących zapewne drugie tyle,

fakt iż z dotacji korzystają sprytni, nie zdolni,

jest jak wiele osób zauważyło failem samym w sobie.

 

Przykładowo: osobiście ATMANa sobie poniekąd bardzo cenię,

ale w życiu bym im nie dał kasy na te 3 serwerownie, które współfinansują z kasy UE.

Pomijam już te mniejsze dotacje po kilkaset K PLN tytułem "rozwoju kapitału ludzkiego",

którego notabene nie czuję dzwoniąć 2x na rok do "nocnika".

Wręcz przeciwnie będąc u nich od 4 lat widzę duży regres w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, znacie może jakiś plugin, który umożliwiłbym mi lepsze kontrolowanie użytkowników pod WordPressem? Chodzi mi bardziej o działania administracyjne np. użytkownik może tylko dodawać artykuły i galerie? Plugin może być płatny max. 25 $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Znalezione na bashu

 

<naboo> tril: czy wy nie mogliście sobie wybrać innej nazwy firmy i brandingu ogólnie tylko ***any diabełek? bo mam strony katolów i się nie zgadzają na przeniesienie na wasze serwy bo mydevil

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×