Skocz do zawartości
tomekpl

Dywagacje o Mintshost (wydzielone z opinii).

Polecane posty

16 vps x 150 zł/rok = 2400 zł - zarobek roczny na tym serwerze

 

utrzymanie przez rok tego serwera to 7188 zl - 2400 zł = 4788 zl STRATY

 

szacując że na serwerze dedykowanym zamiast 16 gb ram macie 32 gb ram

 

 

Dedykując, że serwer dedykowany macie najdroższy w biznes-host.pl

Edytowano przez tomekpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Dedykując, że serwer dedykowany macie najdroższy w biznes-host.pl

 

Nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

 

No to nawet najtańszy jakby był dalej mało ekonomiczne

Też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie.

 

 

Jeżeli mintshost korzysta z dedyków biznes-hosta to przecież sam biznes-host by zrobił takie ceny i takie parametry. Wiadomo ze nie mogą być o wiele tańsze niż ludzie kupuje dedyki ponieważ sam biznes host miałby duże straty.

 

 

To z czego oni korzystają? Za darmo maja serwery z AIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tomekpl jeżeli się nie wiesz to sie nie udzielaj. Posiadamy własne serwery w kolokacji u naszych partnerów w Poznaniu. Jeżeli z nimi współpracujemy to odnośnie cen zawsze możemy się porozumieć.

Widocznie cena jest na tyle dobra, że możemy zagwarantować niskie ceny.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez mikorol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jeden porządny serwer z ddr3 i rdzeniami i dużym dyskiem kosztuje bardzo dużo + kolokacja. Jeżeli byście mieli na tyle pieniędzy aby mieć własne serwery to byście nie byli w aip tylko utworzyli własną działalność a nie opierając się o aip.

 

Jeżeli byście mieli tyle pieniędzy na własne serwery to byście nie korzystali z biznes-hosta tylko uruchomili najpierw swoja małą serwerownie, a potem rozwijali ją zyskami w firmie.

 

 

Dlaczego używacie openvz gdzie jest on współdzielony ( jadro, ram, cpu) zamiast użyc xen gdzie jest tam wszystko dedykowane ?

I rozumiem, że jak kupię u was to mam gwarantowane 2GB ramu i nikt mi z tego nie będzie korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ceny nie są takie kosmiczne - rozejrzyj się dokładnie.

To mogę Cię zaszokować, że cena kolokacji w naszym przypadku jest mniejsza niż serwera dedykowanego.

Czy jest w tym coś złego, że korzystamy z AIP? Dla nowych firm jest to idealne rozwiazanie.

 

Jeżeli byście mieli tyle pieniędzy na własne serwery to byście nie korzystali z biznes-hosta tylko uruchomili najpierw swoja małą serwerownie, a potem rozwijali ją zyskami w firmie.

Nie napisaliśmy nigdzie, że jesteśmy bogatą firma. Skąd takie dziwne zdanie?

Zbudowanie własnej małej serwerowni? są to olbrzymie koszta.

Zainteresowanie naszą ofertą rośnie z czego jesteśmy zadowoleni.

Jesteśmy firmą, która ma stabilna sytuacje finansową.

 

 

 

Dlaczego używacie openvz gdzie jest on współdzielony ( jadro, ram, cpu) zamiast użyc xen gdzie jest tam wszystko dedykowane ?

I rozumiem, że jak kupię u was to mam gwarantowane 2GB ramu i nikt mi z tego nie będzie korzystał?

 

Wkrótce pojawi się wirtualizacja KVM. XEN nie jest w planach.

Twój VPS ma 2 GB pamięci RAM, które możesz użyć na swoje potrzeby.

Zapewniamy, że to realna pamięć.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zbudowanie własnej malej serwerowni to duże koszta to także duże koszta są własne serwery kupione i wysłane na kolokacje. Na allegro najtańszy serwer z ddr3 ram 16 gb i dyskiem 1 tb to koszt prawie 8 tys zł, mówiąc o używanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie jestem zwolennikiem Allegro - więc nie wypowiadam się na ten temat.

Zwróc uwagę, że serwerownia nie składa się z samych serwerów dedykowanych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli byście mieli tyle pieniędzy na własne serwery to byście nie korzystali z biznes-hosta tylko uruchomili najpierw swoja małą serwerownie, a potem rozwijali ją zyskami w firmie.

 

 

własne serwery - kilkanaście/kilkadziesiąt

własna serwerownia - kilkaset tys

 

Jak masz kilkadziesiat tys to byś najpierw uruchomił serwerownie za kilkaset tys

 

Ktoś ma problem z logicznym myśleniem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zbudowanie własnej malej serwerowni to duże koszta to także duże koszta są własne serwery kupione i wysłane na kolokacje.

Utworzenie nawet małej serwerowni zawsze będzie droższe niż jakakolwiek kolokacja czy dzierżawa serwera, serwerownia to nie Perpetum Mobile, to są ogromne koszty amortyzacyjne sprzętu i nie tylko, więc wielu firmom bardziej się opłaca nawet dzierżawa serwera. To czy dana firma korzysta z resellera, vps`a, czy tez inna umowa spisana przy wódce nie powinno nikogo interesować to są wewnętrzne sprawy danej firmy.

 

Z drugiej strony firma co kupuje dedyka na kilka kont klientów, jest po prostu nie poważna i brak jej doświadczenia, szybko może upaść.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj wziąć u was serwer vps tylko jak zobaczyłem ze nie działa strona i komentarz "Strona chwilowo nie działała z powodu awarii w Biznes-Host.pl" to zrezygnowałem, ponieważ tutaj nikogo nie interesuje ze to była wina biznes-hosta lecz firmy, w która takie usługi oferuje

 

 

I jak już tyle wydajecie na serwery to zainwestujcie w oryginalną oprawę graficzną bo można się pogubić czasem

 

 

http://serversite.eu/

http://mintshost.pl/

http://hpbf.pl/

https://humanitee.pl/

Edytowano przez tomekpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie było takiego komunikatu z niedostępną stroną.

Dzięki dla Mzone oraz Tgx za wypowiedź. Teraz zmiana tematu na strone. Hmm....

Na ten temat się już wypowiadaliśmy. Zapraszamy do dokładniejszego czytania forum.

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez mikorol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie było takiego komunikatu z niedostępną stroną.

Dzięki dla Mzone oraz Tgx za wypowiedź. Teraz zmiana tematu na strone. Hmm....

Na ten temat się już wypowiadaliśmy. Zapraszamy do dokładniejszego czytania forum.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Widać kto czyta forum, a nawet co pisze...

http://www.webhostingtalk.pl/topic/39070-opinie-mintshostpl/page__view__findpost__p__348434

 

a swoją droga jak już tracę czas to poproszę o linka z wypowiedziami na temat tych stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce pojawi się wirtualizacja KVM. XEN nie jest w planach.

Twój VPS ma 2 GB pamięci RAM, które możesz użyć na swoje potrzeby.

Zapewniamy, że to realna pamięć.

 

 

Pozdrawiam

 

 

To będzie ten Xen czy był i już go nie ma?

http://gamehostingtalk.pl/index.php?/topic/14639-potrzebuje-pilnie-vps-xen/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego używacie openvz gdzie jest on współdzielony ( jadro, ram, cpu) zamiast użyc xen gdzie jest tam wszystko dedykowane ?

Mam nadzieję że wiesz, że XEN nie jest idealny i też da się go oszukać w kwestii gwarantowanych zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy firmą jak wiele innych - gdzie zawsze można się dogadać. W MZone, BH, IDhostingu czy Vihost też można...

Klient prosił indywidualnie o wirtualizacje XEN to miał szanse ją otrzymać. Podobnie jest u nas z KVM.

Pewnie nie masz pojęcia, ale dodanie oferty na stronie wymaga chwili testów sprzętu etc.

 

ToFFik - tutaj masz racje, wszystko da się oszukwać w jakiś sposób.

Żadna wirtualizacja nie jest doskonała - jedynie własny serwer dedykowany.

 

Zapewniamy. Wkrótce pojawi się oficialnie KVM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja się zastanawiam... tomekpl skoro z Ciebie taki ekonomista to jestem ciekaw ile byś musiał przeznaczyć na otwarcie swojej DG hostingowej (oczywiście przykładowo) skoro wypominasz firmie w co mają zainwestować i wytykasz im że mają za tanio...

 

To ich problem czy dopłacają do biznesu czy nie. Jeżeli oferują serwer za 20zł to widocznie zarabiają na nim.

 

Po co im piękniutka strona WWW? Dla mnie to serwery mają dobrze działać, a strona może być i w paincie zrobiona. To samo z AIP. Aby tylko firma się rozliczała z US i była gdzieś zarejestrowana publicznie (miała pozwolenie na sprzedaż) i tyle...

 

Widać że nie masz doświadczenia (tomekpl) z prowadzeniem DG bo byś wiedział że przez początkowy okres każda firma ciuła każdą złotówkę i bywa że koszta nie zwracają się przez kilka pierwszych miesięcy. Ale skoro tak szastasz kasą to chętnie bym zobaczył, ile twoja firma by postała na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbudować serwerownię, dobre... Od kiedy taniej jest zorganizować budynek, ochronę, zabezpieczenia, szafy, zasilanie, łącza, klimatyzację, obsługę, konserwację, administrację i wiele innych niż wrzucić serwery w kolokację? W ten sposób można zakładać spółkę o kapitale startowym paru milionów złotych a nie coś co określamy mianem działalności gospodarczej...

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszta zakładania własnej serwerowni mniejsze niż kolokacja? Chyba w domu w szafie, z komputerami desktopowymi, a klimatyzowane wiatraczkami po 19 zł z tesco, bo innej opcji nie widzę, serio. Własna serwerownia opłaca się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy firma ma fundusze na to i realne potrzeby własnej serwerowni, np. kiedy koszty kolokacji są większe niż koszta miesięczne utrzymania własnego DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym tylko powiedzieć jedno:

 

I jak już tyle wydajecie na serwery to zainwestujcie w oryginalną oprawę graficzną bo można się pogubić czasem

 

 

http://serversite.eu/

http://mintshost.pl/

http://hpbf.pl/

https://humanitee.pl/

Nie wiem dlaczego zmieniliście tą stronę - poprzednia byłą dużo ładniejsza i przede wszystkim - oryginalna. Do tego było czuć tą "miętę"... A teraz.... teraz jest jak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×