Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kaszub1136

Problem z HP T5720

Polecane posty

Cześć. Chciałem dzisiaj zabrać się za drobny przegląd terminala HP T5720 i głównie za zmianę pasty bo jak się okazało jest tak zeschnięta że aż problem był z jej usunięciem. Terminal spokojnie chodził do czasu twardego wyłączenia, a po ponownym złożeniu i odpaleniu zaraz po załadowaniu systemu wywalał BSOD. Zrobiłem reinstall systemu ale jak się okazało to po podłączeniu myszki system zaraz po animacji ładowania system się zawiesza, a gdy jest podpięty lan to po zalogowaniu na użytkownika system też łapie laga i stoi. Wiecie co może być przyczyną tych problemów?

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że problem leży zupełnie gdzie indziej. Przy przegrzewaniu się restartował by się co chwile, a nie "łapał laga". Aczkolwiek nie wykluczam tej opcji.

 

Od siebie polecam sprawdzić RAM'y jakimś porządnym Memtest'em, możliwe też, że problem leży zupełnie gdzie indziej, polecam też sprawdzić SMART dysków bo niektóre niestabilne HDD też się mogą tak zachowywać. Możliwe też, że winą jest sama płyta główna i ma problem przy porcie myszki czy karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi, zgodzę się z Tobą aczkolwiek biorąc pod uwagę, że kaszub... grzebał przy paście na procku to wina może być właśnie tego. Może radiator źle jest dociśnięty albo inna błahostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej opcję przegrzewania wykluczam bo radiator lepiej odprowadza ciepło niż przed zmianą pasty. Dysk w tym przypadku to pamięć flash więc też raczej trudno jest ją uszkodzić.

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama instalacja przebiega bezproblemowo ale dopiero po pierwszym odpaleniu gdzie są instalowane sterowniki wszystkich urządzeń to system zawiesza się gdy jest podpięty lan (z myszą w ogóle nie wstaje): 1.jpg

Dodam jeszcze że przy bootowaniu instalki debiana 6 netinst po wybraniu trybu tekstowego instalacja staje.

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź RAM'y memtestem jak już pisałem wyżej. Jeśli nie wykażą błędów to stawiam na płytę główną bądź procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to skoro RAMy działają to zostaje SMART dysków twardych i "inne problemy". Myślę, że bez poszczególnej wymiany podzespołów się nie obejdzie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że od ostatniej instalacji mam wpięte cały czas lan i system zależy kiedy ale zazwyczaj wstaje. Jedyne co mnie dziwi to to że nie może pobrać przydzielonego mu ip. Ustawiłem na sztywno IP bramkę i DNS a tu dalej nic. System ogólnie działa w miarę stabilnie ale jest bezużyteczny bez dostępu do internetu.

 

@edit:

i znowu lan działa, pulpit zdalny działa tylko jest problem odczytywaniem dysku twardego na USB, który oczywiście prędzej działał...

 

@edit 2:

Wszystko wróciło do normy tylko na dysku USB posypał się system plików, ale z tym też się już uporałem.

Dzięki za pomoc i łapcie + ;)

Edytowano przez kaszub1136 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się zje*ało...

Terminal pochodził godzinkę i już nie dało się nic mu wysłać po lanie, jak i nie dało się podpiąć z pulpitem zdalnym. Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że skoro system plików i dysk jest ok to winą już na 100% jest sam sprzęt - prawdopodobnie płyta główna. Ewentualnie jeśli masz taką możliwość to możesz jeszcze inny dysk podpiąć.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że z tego co pamiętam to w tym terminalu nie ma nigdzie pasty tylko thermopady. W tym wypadku, nie poprawiajmy fabryki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jeszcze wpadłem na pomysł aktualizacji BIOS'u (o ile jest jakiś nowszy) i przeczyszczenie CMOS'u. Czyli w sumie jeśli jakiś nowszy BIOS jest dostępny to możesz go wgrać, a bezpośrednio w BIOS'ie załadować "Default Settings" bądź starodawną metodą wyjęcia bateryjki od CMOS'a i odłączenie komputera od prądu na jakieś kilkadziesiąt sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należą się wyjaśnienia co do całej sytuacji, sorry za tak długi czas ale całkowicie o tym zapomniałem.

 

Potrzebowałem na szybko terminal to zakupiłem niekompletny na allegro (bez ramu, podstawki i zasilacza). Do niego wpiąłem brakujące komponenty ze starego terminala i okazało się że wszystko gra, więc ram i zasilacz sprawne. Postanowiłem oddać zepsuty sprzęt do Vobisu, aby postawili diagnozę co i jak i czy podejmą się naprawy. Po prawie miesiącu przetrzymywania sprzętu powiedzieli że do wymiany jest płyta główna i że nigdzie już jej nie można dostać więc zostaje tylko kupno nowego sprzętu. Oczywiście po przyniesieniu do domu samego terminala, coś mi nie pasowało. W obudowie za płytą główną coś "latało". Po wykręceniu wszystkiego okazało się że w zaje*istym Vobisie jakiś patałach urwał malutki kondensatorek. :huh:

Domowym sposobem kumpel sam go sobie przylutował i okazało się że terminal dalej ma problemy ale tylko z dyskiem, gdzie wszystkie systemy bootowalne działały, tylko nie te zainstalowane. Po mocniejszym dociśnięciu flasha wszystko gra. Terminal czasami miewa problemy z odpalenie, ale po chwili zaskakuje więc jest ok. Obecnie od dłuższego czasu stoi u kumpla i śmiga sobie 24/7.

 

Podsumowując. 1. Najprawdopodobniej wystarczyło docisnąć sam flash aby wszystko hulało. 2. Nie polecam serwisu Vobis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×