Skocz do zawartości
Gość Bartosz Gadzimski

Usuniecie Dzialow "wycena Domen" I ...

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Witam,

 

Uswamy działy "Wycena domen" i "Sprzedaz calych serwisow"

 

Niestety te działy się nie sprawdzaja.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słuszna decyzja! W końcu... proponuję jednak przy okazji wprowadzić do regulaminu stosowny zapis, tak aby prośby o wycene domen nie zaśmiecały innych działów :P

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował te działy ograniczyć dla kont np. 100+ postów i co najmiej 5 miesięcy na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wycena domen" sie może i sprawdzała, ale był straszny śmietnik :/

Ludzie kupowali byle jakie domeny i prosili o wycenę.

"Sprzedaz calych serwisow" przyznam, że to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzję oczywiście popieram, bo zaczął tam się robić [ustawa o ochronie i kontroli publikacji i widowisk]. Mam tylko nadzieję, że ewentualne merytoryczne posty (kilka takich chyba było) zostaną zachowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Decyzje popieram w 100 % choć istniała jeszcze szansa że gdy ceny domen .pl wrocily do normalnej ceny, ofert takich było by znacznie mniej :P ale może i lepiej sie pozbyć :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

śmietnik - nieśmietnik.

1) jeśli gdzieś ktoś otworzy forum na którym można oceniać domeny innych to ja chrzanię TO WHT forum.

2) Panie Admin - usuwając to forum spadła wam ilość osób które klikały na linki sponsorowane te z boku z których macie szmal (oni wiedzą o tym??).

3) a co dostaliście info od osób które sprzedawały domeny (spekulantów) że psujecie im rynek jakimikolwiek wycenami ich domen?? HAHAHA !!!

4) zbyt łatwo się poddajecie i wychodzicie z niszy rynku internetowego (Panie Admin - poczytaj co to znaczy).

5) PAMIĘTAJ INTERNET TO NIE JEST INSTYTUCJA CHARYTATYWNA!! TUTAJ KTOŚ PŁACI ZA COŚ KLIKANIEM A JA MAM GDZIEŚ STRONY TAKIE JAK TA BO JEST ICH SETKI - A WYCEN DOMEN JEST POLICZMY... ZERO??

6) TAAA usuń moje konto - ale mnie to zaboli OJEJU... ;)

 

POMYŚL... :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Beniamin'ie - skad te nerwy ? Ja tez mam mieszane uczucia co do tych dzialow, poniewaz byl w nich spory ruch, jednak sam ocen - czego bylo tam wiecej, wycen domen czy bezsensownych konwersacji ? Chociaz po czesci moge sie zgodzic - mozna by przywrocic te dzialy ale zaostrzyc w nich moderacje, ale to juz decyzja admina. Osobiescie nie korzystalem za czesto z tego dzialu, ale po nerwach Beniamina domniewac ze czesc uzytkownikow korzystala z forum WHT tylko dla tych dzialow. Moze jakis kompromis ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ilosc klikniec ale tez o wiele mniej generowanego ruchu - rownowaga zostala zachowana.

 

Poza tym, tak jak napisal doopy - skad te nerwy? Czytajac Twojego posta Beniamin, mialem wrazenie jakbym czytal wypowiedz 5-latka, ktoremu zabrali zabawki i nie ma sie czym bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Beniamin-ie przykro mi, ze tak wyszlo. To, ze takie forum (wycena domen) jest potrzebna to wiem.

 

Prosze mi uwierzyc, ze mysle. I to zdziwilby sie Pan jak duzo. Forum zostalu usniete tylko z tego powodu, ze brak bylo kompetentnych osob (czy tez wypowiedzi) dotyczacych wyceny domen.

 

Sam nie czulem sie na silach wyceniac domeny, a rowniez nie widzialem odpowiednich wypowiedzi (na odpowiednim poziomie).

 

Co do zarabiania (klikania) w reklamy tekstowe to prosze mi uwierzyc, ze nie ma z tego pieniedzy.

 

Rozmawialem z paroma osobami, ktore moglyby wycenic takie domeny ale nie udalo mi sie dojsc do porozumienia.

 

Bede sam chcial reaktywowac ten dzial, jesli czuje sie Pan na silach to zapraszam do kontaktu (pw, email, gg) i moze uda sie wskrzesic ten dzial.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WHT = nowe.pl - właśnie Panie ADMIN postanowiłeś zwiesić najaktywniejszy dział wht. więc papa... ukręciłeś swojemu dziełu głowę... NIE CHCĘ WSPÓŁPRACOWAĆ Z TAKĄ EKIPĄ W KTÓREJ PODEJMOWANE SĄ TAKIE DECYZJE...

 

Do tego działu nie trzeba kompetentnych osób (wręcz są nie wskazane - fachowcy są dobrzy ale jako hydraulicy) - potrzeba poprostu dyskusji i wymiany zdań nawet kompletnie odmiennych i kontrowersyjnych. O TO CHODZI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dyskusja i wymiana zdan na temat ile moze byc warta kuuuuupaaaaagoooooownaaaaaa.pl - do tego sie sprowadzal ten dzial, bo malo bylo sensownych dyskusji na temat zarejestrowanych i oplaconych domen, ktore warto by wycenic, tylko pewne osoby wpadly na genialny pomysl dorobienia sie fortuny sposobem: wrzuce kazda bzdure, ktora mi wpadnie do lepetyny i moze ktos mi tu napisze ze to warte miliony - wtedy zarejestruje

sa roze fora, takie lajtowe typu bravo.pl gdzie mozna wlasnie bzdurzyc ile sie chce, a sa tez fora, ktore skierowane sa do bardziej wybrednej klienteli - dzial wycena i co tam sie dzialo imo splycal wht i upodabnial go za przeproszeniem do 90% contentu z ktorego sie sklada internet (czytac: smieci)

 

ps

nie mialem na celu nikogo obrazac - to moja subiektywna ocena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Uswamy działy "Wycena domen" i "Sprzedaz calych serwisow"

 

Niestety te działy się nie sprawdzaja.

Moim zdaniem usunięcie "wyceny domen" było błędem -- wystarczyło aktywnie moderować ten dział i usuwać śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie również błąd...

Śmietnik się zaczął po wprowadzeniu promocji na domeny .pl

Dobrym pomysłem byłoby ograniczenie dostępu do działu dla osób z odpowiednią liczbą postów lub stażem na forum (powiedzmy 50 postów i 3 miesiące na forum)

Pozdrawiam

Ps. chodzi oczywiście o dział wyceny domen;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Decyzje popieram w 100 % choć istniała jeszcze szansa że gdy ceny domen .pl wrocily do normalnej ceny, ofert takich było by znacznie mniej :) ale może i lepiej sie pozbyć :) Pozdrawiam.

 

no miedzy innymi ja juz nie zajrze na to forum, bo juz nie mam po co. szkoda.. jak dla kogos byl smietnik to mogl tam nie zagladac.. przeciez to nie problem byl..

 

smutne..

 

wiec panstru juz dziekujemy, poczekam na inne podobne forum o wycenie domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ktos sie wogole tu zastanawial na czym te wyceny polegaly ? bo chyba na powaznie nie mozna brac stwierdzen typu: "jak dla mnie to 156 zl" "albo dalbym nie wiecej niz 400zl" - kazda opinia jest jak dupa - kazdy ma swoja, a o wartosci domeny jak i kazdej innej rzeczy decyduje niewidzalna reka rynku - wiec jedyne rozsadne podejscie to serwisy aukcyjne (i w razie czego wycowanie oferty) bo tylko jak ktos faktycznie wylozy kaske na stol to wiadomo ile ta rzecz jest warta, a nie bzdurzenie, ze dalbym milion ale dam bo nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja wam napiszę tak:

w firmie w której pracuję jest pewna grupa "managerów" którzy ustalają plan działania i rozkładają na części pierwsze "socjologię tłumu" i zadałem jednemu z nich temat WHT i powiedział mi tak: widzisz weźmy np supermarket i ludzi którzy go odwiedzają, poszukują pewnej konkretnej rzeczy albo czegokolwiek. jeśli szukają jakiejś konkretnej rzeczy to już on o tym wie, są specjalne tabele statystyki i badania czego szukają ci ludzie, jest pewne prawdopodobieństwo że jeśli taki szukacz znajdzie to i po drodze do kasy natknie się na coś innego to kupi też to coś innego. i wyobraź sobie że tych pewnych potrzebnych rzeczy jest 5% w markecie i one nie zarabiają na siebie nawet. prznoszą straty - ale sprzedają się przy nich inne rzeczy - powiedzmy ze stref promo. i o to chodzi. więc usuniędzie tego działu z waszego "forum" to był strzał sobie samemu w jaja - bo może przypadkiem ktoś kto chciałby wycenić jakiegoś swojego "knota.pl" napisał by albo skomentował coś innego i pokazał jakąś inną drogę... bo jeśli usuniesz to 5% towarów z marketu albo zaczniesz kazać im zarabiać to finalnie stracisz. więc PIEPRZE TO CAŁE WASZE FORUM I PAPA. i proszę nie oceniajcie tej wypowiedzi jako atak na was jako "pracowników marketu" tylko jako OLANIE POMYSŁÓW MĄDREJ GŁOWY KTÓRA WYMYŚLIŁA TEN PLAN. naprawdę jesteście grupą fajnych ludzi ale sory nie po drodze nam skoro nie mamy o czym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem glupota. robil sie smietnik - to od czego sa moderatorzy? jak nie mozna sobie z czyms poradzic to nalezy to usunac? skonczona glupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Panie Beniaminie radze sie juz wiecej nie wypowiadac w ten sposob. Prosze mi uwierzyc, ze wiem jak dzialaja supermarkety, a nawet troche wiecej.

 

Czy byla to dobra decyzja ciezko mi powiedzic, ale jakos nie widzialem wycen, ktore mialy sens (oczywiscie nie wszystkie).

Tym bardziej, ze specjalisci, ktorzy handluja domenami i wiedza troszke o tym, stwierdzili ze to nie ma sensu.

 

Przeciez przyczyna nie byl fakt, ze byl tam smietnik!!

 

Przyczyna byla niska jakosc wycen i idiotyczne domeny.

Wiele osob myslalo, ze kupia domene i zaraz zarobia tysiace na samej jej sprzedazy.

A niestety prawie w zadnym temacie nie pojawily sie wyjasnienia dlaczego domena jest warta tyle, a tyle (tak jak powinno to byc zrobione).

 

Wina jest rowniez po mojej/naszej stronie, ze nie pojawily sie odpowiednie tematy wyjasniajace, ktore domeny sa wartosciowe itd.

 

Reasumujac - dzial pewnie wroci ale wymaga przygotowania materialow i zmian w regulaminie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
i aktywnosci moderatorow...

Dokladnie, dziekuje za uzupelnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IIRC parę sensownych wyjaśnień by się znalazło, ale utonęły w morzu pytań o idiotyczne domeny. Niestety, taki dział musi być moderowany, a odpowiedzi w nim składające się z argumentów, a nie jednego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×