Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bugmenot

Nameserwery

Polecane posty

Gość bugmenot

Witam.

 

Jak działa cały ten proces:

 

Mam swoją stronę która leży na 123.456.pl/abc

 

Znalazłem ofertę która mówi, że mogę u nich podpiąć moją stronę jako subdomenę do ich adresu xyz.pl Chciałbym, żeby to wyglądało abc.xyz.pl.

 

Co muszę kolejno zrobić, żeby spełnić ich warunek dotyczący nameserwerów.

 

Wymagają dostarczenia przynajmniej dwóch NS czyli mam takie: dns1.456.pl dns2.456.pl. Co potrzebuje skonfigurwać u siebie, żeby to działało?

Czy jak się uda to nastąpi przekierowanie 123.456.pl/abc czy moja strona będzie widnieć jako abc.xyz.pl?

Edytowano przez bugmenot (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Spróbuj to może inaczej napisać. Na pewno by ktoś pomógł o ile by zrozumiał o co w ogóle chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bugmenot

<p>

Spróbuj to może inaczej napisać. Na pewno by ktoś pomógł o ile by zrozumiał o co w ogóle chodzi.

 

Mam na imię B. Postawiłem stronę którą nazwałem ABC, na pewnym hostingu. Od tego hostingu uzyskałem domenę w której widnieje moje imię, a więc: B.hosting.pl/ABC

 

Zupełnie nie podoba mi się ten URL. Znalazłem organizację której strona ma adres xyz.pl. Ten adres mi się podoba, a administrator tej strony umożliwia podpięcie subdomeny. Oprócz podania wybranej subdomeny prosi o podanie dwóch nameserwerów mojego hostingu.

 

Teraz pytania.

  • Jak to działa?
  • Czy muszę jeszcze coś zrobić, żeby to działało?
  • Czy jak już podepnie mi tą subdomenę, to po wejściu na adres ABC.xyz.pl przekieruje mnie na adres B.hosting.pl/ABC czy strona będzie widnieć jako ABC.xyz.pl?

Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

- DNSami (do tego musisz móc ustawiać DNSy u dostawcy xyz.pl oraz móc podpiąć domenę w firmie hosting.pl)

- przekierowaniem/aliasem - do tego nic nie musisz zrobić, aczkolwiek jest to mało profesjonalne i słabo wygląda (pomimo klikania pomiędzy podstronami adres widoczny w pasku adresu się nie zmienia, fizycznie jest to tylko ukrycie właściwego adresu w przeciwieństwie do rozwiązania 1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię B. Postawiłem stronę którą nazwałem ABC, na pewnym hostingu. Od tego hostingu uzyskałem domenę w której widnieje moje imię, a więc: B.hosting.pl/ABC

 

Zupełnie nie podoba mi się ten URL. Znalazłem organizację której strona ma adres xyz.pl. Ten adres mi się podoba, a administrator tej strony umożliwia podpięcie subdomeny. Oprócz podania wybranej subdomeny prosi o podanie dwóch nameserwerów mojego hostingu.

 

Teraz pytania.

  • Jak to działa?

Uzyskaj nazwy "nameserwerów" od swojego hostingu i podaj je xyz.pl

 

  • Czy muszę jeszcze coś zrobić, żeby to działało?

Skonfigurować nową domenę u swojego dostawcy (swoim hostingu), powinieneś to zrobić przed punktem powyżej (chyba, że dostawca xyz.pl nie weryfikuje poprawności konfiguracji strefy dns)

 

  • Czy jak już podepnie mi tą subdomenę, to po wejściu na adres ABC.xyz.pl przekieruje mnie na adres B.hosting.pl/ABC czy strona będzie widnieć jako ABC.xyz.pl?

Jeśli dobrze skonfigurujesz obsługę domeny ABC.xyz.pl u obu operatorach i dopiszesz odpowiedniego rewritea to powinno zadziałać.

 

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×