Skocz do zawartości
bagi

[dedykowane/VPS] kilka pytań

Polecane posty

Witam

 

Powoli rozpoczynam pewien projekt, który będzie wymagał czegoś więcej niż tylko zwykłego hostingu, a więc w gre wchodzi VPS albo serwer dedykowany i tu mam kilka pytań do osób bardziej doświadczonych odemnie.

 

Wiem, że są firmy oferujące VPS z administracją i wiem również, że mogę np zatrudnić administratora do serwera dedykowanego, który będzie mi dbał o zapezpieczenia, aktualizacje, jak i o optymalizacje php, mysql itd, Ale jak wygląda sytuacja gdy serwer będzie atakowany? chodzi mi o ataki ddos (zbyt duże obciązenie serwera?)

 

Czy firmy udostępniające VPSy z administracją mi zaraz nie podziekują?

Czy wykupując serwer dedykowana w firmie np XXX zapewnia ona jakąś zapore? czy są to osobne koszta?

 

Dodam tylko, że serwis będzie związany z downloadem niewielkich plików.

 

Pozdrawiam

Arkadiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zwykły administrator ci ataku nie wytnie. W tej sytuacji admin musi kontaktować się z supportem w celu usunięcia ataku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy firmy udostępniające VPSy z administracją mi zaraz nie podziekują?

Generalnie wszystko zależy od firmy, ale raczej większość firm najpierw spróbuje rozwiązać dany problem.

 

Czy wykupując serwer dedykowana w firmie np XXX zapewnia ona jakąś zapore? czy są to osobne koszta?

Dana firma może Ci zainstalować takie oprogramowanie na serwerze, jeśli dane oprogramowanie wymaga licencji w takim przypadku raczej musisz pokryć te koszta. Jednak hosting dedykowany jest bardzo elastyczny i zależ tez od tego ile wydajesz w danej firmie. Na pewno nie będzie możliwe otrzymanie darmowych licencji na software dla serwera za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Większość firm stosuje jednak bezpłatne firewalle, o ile klient nie zażyczy sobie czegoś bardziej profesjonalnego.

 

Firewall sprzętowy na serwerze jest dość drogi, to znacznie podnosi wszelkie koszty.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pierwsze miesiące raczej rozważę jakiegoś VPS to mam nadzieję, że dostawca usługi jakoś sobie poradzi. Póżniej mam zamiar zainwestować w jakiegoś dedyka w okolicy +/- 300zł

 

Jaka jest orientacyjna cena na licencje takiego oprogramowania? i jest to opłata miesięczna czy roczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarze by ktoś oferował dedyka za 300 zł/miesiąc z rurką gbit, więc firewalle softwarowe nic ci nie pomogą, bo będziesz mial poprostu zapchaną rurkę przy ataku 100mbit +

 

W przypadku VPS-ów możesz się pobawić iptables, z tym że nie wszystkie moduly masz domyślnie włączone

 

Przy dedyku możesz sobie postawić sprzętowy firewall - o koszty musisz już pytać każdego usługodawcy.

 

Hosteam ma taką usługę dla VPS-ów: http://hosteam.pl/serwery-vps/filtry-sieciowe/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wykupując serwer dedykowana w firmie np XXX zapewnia ona jakąś zapore? czy są to osobne koszta?

 

Zależy od firmy, ale przy dużych i regularnych atakach ddos dobrym wyjściem jest CloudFlare, lepszym Incapsula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na temat CloudFlare czytałem wczoraj i chciałem o niego pytać dziś... czy jest to dobre rozwiązanie i czy wtedy serwer z łączem 100mbit wystarczy czy musze szukać szybszego łącza... Cena za miesiąc 200$ no ok... tym bardziej, ze konkurencja nie daje spokoju... tylko nie rozumie tego "200 dolarów miesięcznie dla każdej strony internetowej. Czyli 200$ za jedną stronę? czy za kilka?

 

odnośnie Incapsula niestety niema podanej ceny miesięcznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Incapsula: 600 dolcow za podstawowy pakiet. Nasz klient miał taki ddos, że wyłożył CF infrastrukturę (tak napisali) i zdezaktywowali nam CF (pakiet za 200 dolcow). Incapsula nawet nie jeknela. CF ma ladniejsza strone i jest tanszy, dla mnie lepiej sprawdzila sie incapsula - testowalismy dla klienta oba rozwiazania i IC wypadlo _moim_zdaniem_ lepiej, ale CF rowniez ma pozytywne opinie.

 

Sa tez hostingi z ochrona przed ddosem, np. koddos.com, ale to nadaje sie do niewielkich atakow:)

 

200 miesiecznie za strone. Szybkosc serwera nie ma znaczenia, bo idea CF jest taka, zeby odfiltrowac ddos przeslac do Ciebie czyste pakiety (+ pare innych funkcji).

 

Jezeli dostajemy pacjenta z takim problemem to po kolei robimy tak:

 

1. Optymalizacja - czasem to nie ddos, a dziadowsko zrobiony skrypt;)

2. Przygotowanie lekkiej, statycznej wersji strony

3. Wyciecie ruchu z danych klas

4. CF/IC

 

To w duzym uproszczeniu, ale pozwala oszczedzic pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×