Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Koniec Google Apps (darmowego)

Polecane posty

Witamy,

 

Mamy dla Ciebie kilka ważnych informacji na temat Google Apps. Ale nie obawiaj się, nie musisz podejmować żadnych działań. Chcemy tylko poinformować, że wprowadziliśmy zmiany w oferowanych pakietach.

 

Od dziś nie przyjmujemy nowych rejestracji w bezpłatnej wersji Google Apps (której obecnie używasz). Ponieważ jesteś już klientem, ta zmiana nie ma wpływu na usługę, z której korzystasz. Wciąż możesz używać Google Apps bezpłatnie.

 

Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na wersję Google Apps dla Firm, uzyskasz takie korzyści, jak całodobowa pomoc przez siedem dni w tygodniu, 25 GB miejsca na pocztę, narzędzia biznesowe, gwarancja dostępności przez 99,9% czasu, nieograniczona liczba użytkowników itd. A koszt to tylko 4 euro za użytkownika miesięcznie.

 

Więcej informacji o tej zmianie znajdziesz w naszym Centrum pomocy lub na Enterprise Blog.

 

Dziękujemy za korzystanie z Google Apps.

 

Clay Bavor

Dyrektor ds. Google Apps

 

 

Czyli po ptakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trzeba chyba zainteresować sie Apple

 

Ja tam nawet nie będę się zbliżał do tej firmy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dlaczego?

 

A mam takie uprzedzenie do firmy apple... ;)

Ale nie będę offtopował - moje zdanie, którego nie zmieniam ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czy będąc już klientem Google Apps mogę dodać nową domenę bezpłatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czy będąc już klientem Google Apps mogę dodać nową domenę bezpłatnie?

W ustawieniach domeny wybierasz nazwa domeny i masz tam opcję "Dodaj domenę lub alias domeny". Chociaż nie wiem czy jest to opcja bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli masz już konto to dodawnaie kolejnych domen jest darmowe (właśnie sprawdziłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft oferuje taką usługę domains.live.com. Opcji mniej niż w Google Apps (brak możliwości ingerencji w to co robią nasi userzy), panel ogranicza się do dodawania nowych domen, kont do domen (możemy mieć aż 500 darmowych kont w jednej domenie, więcej jest po kontakcie z supportem - ZA DARMO), usuwania istniejących kont lub ich zawieszania. Jest też skromna opcja do dodania firmowego loga. Oprócz tego funkcjonalność taka sama jaką ma obecnie Hotmail (a raczej Outlook.com) czyli komunikator, SkyDrive (7GB), kalendarz, poczta (domyślnie w Windows Live Domains mamy wygląd starej poczty Hotmail ale można przełączyć na nowy Outlook.com - kwestia gustu). Podpięcie poczty do domeny wygląda tak samo jak w przypadku GA - rekord MX + ewentualnie SPF + dla chętnych wpis do Messengera.

 

Dla osób które nie chcą z takich czy innych powodów hostować poczty u siebie, nie potrzebują zaawansowanych opcji dostępnych w GA a jedynie poczty, komunikatora czy przestrzeni na pliki (a SkyDrive jest naprawdę fajny) a to wszystko w firmowej domenie jest to dobra alternatywa i nie musimy się raczej martwić, że pewnego dnia nasze e-maile od tak po prostu sobie znikną - za usługą stoi znana nam firma :)

Edytowano przez Zoel (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W wypadku usługi MS jest jedna gigantyczna wada.

Nie mają IMAPA, co może przekreślać ich maila w bardzo wielu przypadkach.

O ile mamy Outlooka czy używamy Windows Live Essentials to MAPI jest wygodne, ale jeżeli nie, to jest kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak Microsoft zapowiadał dodanie IMAPa w najbliższym czasie - w końcu Outlook jest w wersji Preview (tylko ile lat GMail widniał jako beta?) i dodanie paru opcji znanych z konkurencyjnych usług to zapewne kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz, zarejestrowalem sie꠮a Google Apps doslownie tydzien przed zamknieciem wersji darmowej. Dobrze, ze nie usuwaja juz istniejacych kont.

 

Wyslane z mojego HTC Vision

Edytowano przez Dzakub (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z usługą MS jest niestety trochę problemów - oprócz tego, że czasami maile wysyłane na hotmail'a przepadają. Dochodzi do tego jeszcze problematyczność aktywacji usługi. Opisywałem już raz ten przypadek - wszystko prawidłowo skonfigurowane, a mimo to domeny zarejestrowane w OVH nie przechodzą. Kilka dni temu odezwała się do mnie osoba z podobnym problemem z domeną w hekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×