Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

Domowy: serwer, router, VPN ?

Polecane posty

Gość nrm

Ehlo,

 

poradźcie mi proszę co mam goglać bo wypadłem z tych tematów lata temu.

 

Potrzebuję w mieszkaniu uruchomić:

 

1. VPN - aby srajfon i srakbuk będąc "w trasie" korzystały z domowego IP (UPC)

 

2. IPv6 - niestety zasrane UPC nie za bardzo sie tym przejmuje - tymczasowo ustawiłem tunel żeby w ogóle móc via IPv6 się gdzieś połączyć

 

3. Serwer - jakaś miniaturka - w sensie NIE kolejne mega pudło, które hałasuje tylko coś mini (kiedyś to takie mini terminale chyba były) na czym można postawić CentOSa i będzie miało te minimum pamięci/dysku aby zmieścił się system + soft około LAMPowy. Potrzebuję móc na czymś hardkorowo testować pisany soft serwerowy, lepiej lokalnie bo VPSy średnio mi się sprawdzają.

 

Nie ma teraz jakiś małych magicznych pudełek do takich zadań? ;) Jakieś pomysły, sugestie?

 

(tak, tak, gdybym sie nudził i miał tyle czasu co na emeryturze to bym sobie zmontował coś z Raspberry Pi ale do emerytury jeszcze mi bardzo daleko :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Osobiście mam jeden mini serwerek w domu na MINI-ITX VIA 1GHz CPU i 512MB ram i obecnie kartę pamięci 1GB z systemem (tak wiem i już myślę nad czymś trochę większym) ;)

 

Wydajnościowo dupy nie urywa ale jak na płytkę 17cm x 17cm z naćkaną elektroniką to się ździwiłem że ogarnia dużo rzeczy.

Do tego zasilacz 12V jak do switcha i jazda.

 

Do tego zrobiłem własną obudowę i chodzi 24/7 z jednym małym wentylatorkiem z 2cmx2cm na CPU.

 

 

Polecam ci iść w tym kierunku bo na alledrogo dostaniesz spokojnie coś takiego tanio a będzie 4-10 razy lepsze od terminala z archaicznym prockiem który uruchomi ci centosa w czasie parzenia kawy i gotowania obiadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Tez dobry pomysł z tym, że wymaga... czasu, którego w ogóle nie mam ;) Musiałbym się z tym sporo babrać ;)

 

Kumpel radzi mi inny układ:

 

- do domu tylko router - teraz podobno są już takie gdzie VPNa wyklikuje się na nich w kilka sekund i już.

- a developerkę rozbić na dwa najtańsze gówniane VPSy ;)

 

Będę musiał to dokładnie przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać ten temat.

 

Pisałem kiedyś na Google+ o terminalu, który przerobiłem na serwer do domu.

Sprawuje się świetnie, pracuje 24/h już 3 miesiąc, polecam.

Koszt takiego czegoś to jakieś 150 zł + przejściówka na SATA (15zł) + dysk SATA (ja mam 500GB z laptopa).

Więc całość montażu tego zestawu, wraz z instalacją nie zajęła mi więcej niż godzinę bo całość zamówiłem sobie wcześniej z Allegro.

 

 

http://blog.wos.in/2011/02/tani-domowy-bezglosny-i-energoszczedny-serwer-podejscie-pierwsze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×