Skocz do zawartości
Gość

[SQL] Benchmark - razem czy osobno

Polecane posty

Co z tego że maszyny mają szybsze procesory jeżeli użytkownik jest ograniczony tylko do jednego rdzenia? Tak patrząc to musielibyśmy podsumować moc procesorów zainstalowanych we wszystkich naszych serwerach i zsumować IOPSy wszystkich naszych dysków - ale co to da, skoro klient i tak może skorzystać z ułamka tego! Porównujmy moc którą ma klient "pod ręką" :)

 

Na pewnym poziomie uogólnienia to nie ma znaczenia. Zakładając, że dwaj hosterzy instalują per maszyna taką samą ilość klientów o podobnej charakterystyce, jeden i drugi będzie w stanie w ciągu sekundy obsłużyć taką samą ilość klientów. Zenbox (jeśli dobrze rozumiem tabelki ze strony zenbox) limituje zasoby cpu / iopsy per klient, co oznacza tyle, że zapytanie wymagające więcej czasu procesora / iopsów wykona się u nich dłużej. Ale u Was też, bo przecież klient nie jest sam, a rywalizuje z innymi o procesor czy dysk... Niech któryś klient odpali benchmarka w trybie non-stop przez 24h (na losowo wybranej maszynie) to porozmawiamy o realnych wynikach, oczywiście zakładając, że nie dostanie wcześniej blokady za nadprogramowe zużycie :-).

 

Na serwerze, na którym jest nadmiar wolnej mocy, użytkownik będzie poszkodowany gdy hoster stosuje bardziej rozbudowaną polityką limitów zasobów. Ale na serwerze bardziej obciążonym (czyli typowym) taka polityka może wyjść mu na dobre.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytłumacz więc czemu prosty benchmark pokazuje zupełnie inną rzeczywistość ? ;-)

 

Jest drobna różnica, jeśli klient ma gwarantowane zasoby które może zawsze wykorzystać. Jest w ich obrębie ograniczany, nie kolidując z sąsiednimi klientami. A platformą w której każdy dysponuje całą dostępną mocą CPU, gdzie jest narażony na chwilowe zamulenia, spowodowane przez inne osoby hostowane razem z nim.

 

Poza tym, hosting powinien zapewniać szybkie serwowanie stron w ramach wykupionej usługi. A co za tym idzie, powinien być zabezpieczony przed tym by nie móc go wyłożyć / dociążyć 1 błędnie napisanym skryptem lub benchmarkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma, która reklamuje się jako najszybszy hosting w Polsce powinna mieć ku temu wyraźne powody i argumenty. Prosty benchmark pokazuje, że najszybszy nie jest - z czym masz problem?

 

Szybkość usługi jest sumą poszczególnych składników, nie można wybrać jednego (prostych i powtarzalnych zapytań do bazy danych)

Proste benchmarki maja to do siebie że są dalekie od określenia realnych parametrów usługi.

 

Moje auto odpala szybciej niż helikopter, czy to oznacza że możemy mierzyć szybkość przebycia trasy przez pryzmat czasu odpalenia pojazdu? ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszynę też można duplikować. Ale to nic nie wnosi do tematu bo Zenbox (z tego co wiem) nie duplikuje maszyn klienckich i MySQL. Swoją drogą nie wyjaśnili nam do dzisiaj czemu chwalą się dyskami SSD na stronie, jak Marcin sam stwierdził że używają dysków SAS 15krpm w RAID10. Bellerofont - może tutaj to nam wyjaśnisz ? :) Nie mamy nic do SASów - sami używamy dokładnie takiej samej konfiguracji w naszych serwerach.

Każdy serwer ma 8 dysków SSD w RAID10 + 2 hot-spare.

Wasza platforma nijak jest podobna do naszej. Nie miałeś możliwości sprawdzenia tego via SSH.

( to cat /etc/shadow było wyjątkowo desperackie :) )

 

Trzymanie MySQLa na tym samym serwerze co konta WWW jest w naszym przypadku złym pomysłem.

Chcemy móc utrzymywać duże portale i strony. Bez rodzielania usług i load balancera tego nie zrobisz.

 

Masz jeszcze jakieś ciekawe pytania "techniczne"? Czy Progreso już nałykało wiedzy o ZB wystarczająco?

 

Dodam również, że poziom Twoich wypowiedzi jest wyjątkowo uszczypliwy i żenujący.

Zawsze uważałem Was za ludzi z klasą, ale widzę, że mocno się pomyliłem.

Niedługo zacznę te Twoje gnioty wrzucać do kosza - uprzedzam.

Masz dwa wyjścia: puknij się w czoło i pisz jak Pan Bóg przykazał albo spadaj na drzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to też świadczy, że ich platforma nie jest tak doskonale skalowalna jak opisuje to mistrz marketingu - Tomek :)

Nie, to o tym nie świadczy. Adam może tak skończycie z tą partyzantką? Czy punktujemy Waszą ofertę na siłę? Nie. Zachowajmy klasę.

Czemu tak szybko EOTujesz ? W końcu jakaś ciekawa dyskusja o technicznych aspektach hostingu, a Wy się odrazu obrażacie :)

Nie Adam, mamy chyba w ogóle odmienne koncepcje co jest dyskusją techniczną a co próbą manipulacji na czyjąś korzyść, na Fejsie dodatkowo podśmiewujecie się i Marcinowi piszecie że nie ma doświadczenia tylko sobie czytał o hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. Dotyczy kolejnego gniota od Progreso: jak pozwalasz każdemu wysycić 100% maszyny to Twoja sprawa.

Ja Ci w biznes nie wchodzę z butami - rób co chcesz.

Ja przez miesiąc serwowałem to forum przez proxy i było obsługiwane w ramach pakietu 5K. Da radę? Da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Jest drobna różnica, jeśli klient ma gwarantowane zasoby które może zawsze wykorzystać. Jest w ich obrębie ograniczany, nie kolidując z sąsiednimi klientami. A platformą w której każdy dysponuje całą dostępną mocą CPU, gdzie jest narażony na chwilowe zamulenia, spowodowane przez inne osoby hostowane razem z nim.

 

Ty dalej nie rozumiesz :-) Zenbox żadnych zasobów nie gwarantuje (skąd wogóle takie wnioski?). Masz tylko limit "od góry".

 

Druga rzeczą której nie rozumiesz jest fakt że nasza platforma nie daje każdemu maksymalnej mocy CPU i pojedynczy użytkownik nie może "zamulić" całej maszyny. Moc dzielimy sprawiedliwie i po równo - ale w momentach kiedy serwer ma wolne zasoby - użytkownik może z nich skorzystać (czego nie zrobi w Zenboxie). To w zasadzie jedyna różnica jeżeli chodzi o platformę. Nieprawdą są wypowiedzi Tomka w wielu wywiadach jakoby Zenbox mógł się skalować w nieskończoność - bzdura, to przeciez zwykły Cloudlinux :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowanie całkiem innych konfiguracji nie ma sensu. Nikt normalny nie wykonuje tysięcy insertów na sekundę, chyba, że przywraca backup.

 

U nas mysql jest na oddzielnych serwerach. Nie obciążają serwery www i mysql sobie nawzajem io bo się nie opłaca. Prędzej io się kończy niż narzut kosztuje transferowania danych przez sieć. Dwie maszyny = 2 x większa dostępna moc i prawie 2 x więcej dostępnego io - i nie ma sensu dla cyferek których nikt nie użyje mieć tego na jednej maszynie.

 

Dlatego nawet małe vpsy czy pcety z dyskami sata w tym teście mają duże wyniki. Ale co z tego jak dobrze wiemy, że 2 serwery o dużej mocy zjadają je na śniadanie.

 

Ten benchmark nie do tego do czego go chcecie użyć. Hostingu tym nie ma sensu testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Druga rzeczą której nie rozumiesz jest fakt że nasza platforma nie daje każdemu maksymalnej mocy CPU i pojedynczy użytkownik nie może "zamulić" całej maszyny. Moc dzielimy sprawiedliwie i po równo - ale w momentach kiedy serwer ma wolne zasoby - użytkownik może z nich skorzystać (czego nie zrobi w Zenboxie). To w zasadzie jedyna różnica jeżeli chodzi o platformę. Nieprawdą są wypowiedzi Tomka w wielu wywiadach jakoby Zenbox mógł się skalować w nieskończoność - bzdura, to przeciez zwykły Cloudlinux :)

No i kolejna bzdura - znowu poświadczasz nieprawdę.

Każde konto mogę przepiąć w panelu na kilka serwerów WWW - w ciągu 5 minut przepnie się na LB.

Możemy to wyskalować w nieskończoność.

Każdy Klient ma do dyspozycji min. 1/2 rdzenia CPU.

 

Długo tak będziesz jeszcze trolował? Serio rzygać mi się już chce. Mam Cię zbanować czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Nie, to o tym nie świadczy. Adam może tak skończycie z tą partyzantką? Czy punktujemy Waszą ofertę na siłę? Nie. Zachowajmy klasę.

 

Tomku - wiesz pewnie czemu carslberg używa zwrotu "prawdopodobnie najlepsze piwo na swiecie", a nie "najlepsze"? Posunęliście się ociupinkę za daleko w marketingu więc my ociupinkę dalej niż tylko z pozycji obserwatora postanowiliśmy odkryć Wasze karty. Nie ma tu żadnej partyzantki a jedynie próba sprawdzenia, czy Wasze zapewnienia rzeczywiście pokrywają się z rzeczywistością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieprawdą są wypowiedzi Tomka w wielu wywiadach jakoby Zenbox mógł się skalować w nieskończoność - bzdura, to przeciez zwykły Cloudlinux :)

 

Jeśli to wszystko jest nieprawdą, to czemu się progreso tak boi zenbox'a? O każdej nowo powstałej firmie też rozpisujecie się na swoim facebooku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Długo tak będziesz jeszcze trolował? Serio rzygać mi się już chce. Mam Cię zbanować czy jak?

 

Czy to jest ta niezależność FBB od WHT ? :)

 

PS. Musicie popracować również nad nerwami. Chill out :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO reklama porównawcza w każdej branży polega na wybraniu pewnych specyficznych warunków, w których zlecający reklamę wypada lepiej. Ufając w przedstawione wyniki można stwierdzić - progreso wypada lepiej w prostych operacjach mysql. Ale już choćby benchmark juvenito pokazuje, że na poziomie CPU / mocy dostępnej w PHP jest odwrotnie.

 

Progreso ma pełne prawo prezentować określony wynik benchmarku na swoim fejsie (o ile wykonał go rzetelnie, w co ufam). Ale tu jest forum techniczne hosterów. I po prostu wiele osób zauważa, że zwycięstwo w pewnych sytuacjach to jeszcze nie zwycięstwo całościowe.

 

Osobiście proponuję zenboxowi (lub fanom) wrzucić benchmark, który pokaże wyższość zenbox nad progreso. Będzie 1:1 i wreszcie coś ciekawego na WHT ;-).

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom spinki (highfive bellerofont i Sebak) jest genialny. W tym temacie faktycznie ZB jest jak apple;)

@patryk: dokładnie :D

 

Reasumując: nie my, a firma drzwi w drzwi ;) Za TAAAKIM markietingiem spodziewaliśmy się cudów. Potraktowaliśmy to na absolutnym lajcie, ale wyszło jak wyszło.

 

@Tomek: daj spokój, my tu się przekomarzamy, a tutaj histeria jak na zlocie Apple po wizycie kolesia tatuażem Samunga;) Nie nasz target, nie nasza historia. Jeżeli odbieracie to inaczej - wybacz:)

 

 

To wszystko wygląda trochę tak jak na Onecie: pod każdym postem ktoś robi sobie jaja i pisze: u nas w Niemcach jest lepiej niż w Polsce i 32754389754 osób się kłoci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wygląda trochę tak jak na Onecie: pod każdym postem ktoś robi sobie jaja i pisze: u nas w Niemcach jest lepiej niż w Polsce i 32754389754 osób się kłoci :D

 

Możecie pokazać wyniki z WP Bench na najmniej obciążonym waszym serwerze? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Panowie!!! Jak chcecie się bić to na ARGUMENTY!!! @bell przeginasz i to ostro! Jeszcze raz proszę o merytoryczne wypowiedzi bez inwektyw! Kurcze, jakos pozostali mogą wyłozyć swój punkt widzenia bez wyzywania innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta niezależność FBB od WHT ? :)

 

PS. Musicie popracować również nad nerwami. Chill out :)

Zgoda. To mój odwieczny problem. Źle znoszę pewien typ ludzi. Firma nie firma nie ma znaczenia.

Nie podoba mi się Twój ton wypowiedz i tyle. Mam do tego pewne prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. To mój odwieczny problem. Źle znoszę pewien typ ludzi. Firma nie firma nie ma znaczenia.

Nie podoba mi się Twój ton wypowiedz i tyle. Mam do tego pewne prawo.

 

Dajcie sobie po szlagu. W końcu dzisiaj KSW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Zgoda. To mój odwieczny problem. Źle znoszę pewien typ ludzi. Firma nie firma nie ma znaczenia.

Nie podoba mi się Twój ton wypowiedz i tyle. Mam do tego pewne prawo.

 

No dobra - to ja proponuje rozejm. KSW się zaczyna - piwko się chłodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posunęliście się ociupinkę za daleko w marketingu więc my ociupinkę dalej niż tylko z pozycji obserwatora postanowiliśmy odkryć Wasze karty. Nie ma tu żadnej partyzantki a jedynie próba sprawdzenia, czy Wasze zapewnienia rzeczywiście pokrywają się z rzeczywistością :)

Po Tobie się tego nigdy bym nie spodziewał. Szkoda. Serio? Personalne ataki? Umniejszanie konkurencji? Zdębiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Po Tobie się tego nigdy bym nie spodziewał. Szkoda. Serio? Personalne ataki? Umniejszanie konkurencji? Zdębiałem.

 

Tomku jeżeli pokazanie gorszych wyników benchmarku (przeprowadzonych rzetelnie) jest dla Ciebie umniejszaniem konkurencji to ja nie wiem o co Ci chodzi :/ Wypadliście gorzej w tym konkretnym teście - dlaczego nie weźmiesz tego na klate i nie zaakceptujesz ?:) Przecież absolutnie Wam w niczym nie umniejszamy - sam napisałem na naszym profilu FB że ZB ma doskonałą platformę i admina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tomku jeżeli pokazanie gorszych wyników benchmarku (przeprowadzonych rzetelnie) jest dla Ciebie umniejszaniem konkurencji to ja nie wiem o co Ci chodzi :/ Wypadliście gorzej w tym konkretnym teście - dlaczego nie weźmiesz tego na klate i nie zaakceptujesz ? :) Przecież absolutnie Wam w niczym nie umniejszamy - sam napisałem na naszym profilu FB że ZB ma doskonałą platformę i admina :)

 

To może jeszcze byście się posunęli do tego, by napisać, że ten konkretny test jest średnio miarodajny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×