Skocz do zawartości
Konrad.K

Czy Wystarczy Umowa Zlecenie ?

Polecane posty

Witam,

 

Czy ktoś wie czy jeśli chce odsprzedać 2-3 konta na mojej maszynie żeby obniżyć sobie koszty utrzymania, to wystarczy że spisze z kupującym umowe-zlecenie na świadczenie hostingu z płatnością co miesiąc ? Tak czy owak zakladam firme (nie hostingowa, lecz w oparciu o nia bede mogl wystawic ew. faktury VAT kupujacym), lecz to za jakas chwile dopiero, dlatego chcialbym wiedziec czy narazie wystarczy takie rozwiazanie, czy odrazu zostane wytkniety palcami z komentarzami typu "niezdrowa konkurencja" "krzak" "to on okrada ludzi" itp itd ? :P

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie znam sie zbytnio na tym i moje zdanie niebardzi się liczy ale ja byłbym takim rozwiązaniem jako kupujacy usatysfakcjonowany:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wzdychac zwroc uwage na emotikonke, bo zawsze myslalem, ze one po cos sa :P

 

A tak na powaznie... Wydaje mi sie, ze dopoki swoich uslug nie oferujesz publicznie tylko jakos potajemnie (znajomym na lewo :P) to raczej nie ma podstaw, zeby Cie wytykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawet w planach "publicznego" oferowania takich uslug - chce znalesc poprostu 2 osoby zainteresowane kontami na download i juz. Pozniej to ten serwer bedzie tylko pdo moej prywatne projekty i strony klientow - nie mam nawet w bardzo odleglych planach zakladania hostingu... Zatem umowa-zlecenie wystarczy w takim wypadku ?

 

ps. tak tak wiem, na przyszlosc zwroce uwage na emotki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

doopy gdzieś tu czytałem, że umowa-zlecenie jest raczej na coś jednorazowego.. podpiszcie umowę na wykonanie strony, grafiki jakiejś.. i nawet jej nie musisz zrobić, oni będą mieli podkładkę, a Ty im po prostu dasz to konto.. heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mi tu chodzi o pewne zabezpieczenie - nie wiem no poprostu panuje taka ogolna panika w sieci ze kazdy kto nie daje zadnego zabezpieczenia jest z gory nazywany oszustem, zlodziejem itp - a jesli spisal bym umowe-zlecenie to nie moge w jej tresci zawrzec np. utrzymania konta na moim serwerze za dana kwote itp ? Bo oczywiscie spisywanie takiej umowy co miesiac bylo by bezsensu :/ Ehh czyli musze poszukac chyba z 2 znajomych chetnych na takie cos, albo wstrzymac sie te 2-3 tyg az bede mogl juz wystawic ew. f.VAT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak za 2-3 tyg. bedziesz mogl juz wystawiac fakturki, to nie wiem po co w ogole ta rozmowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakladajac ten temat moje plany otwarcia dzialalnosci byly bardziej odlegle, jednak widocznie trzeba bedzie to przyspieszyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×