Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nmar

Dylemat - lepszy vps bez ipv6 czy gorszy z ipv6?

Polecane posty

Hej mam mały dylemat, mam teraz vps-a 512mb gdzie jest ipv4 i ipv6 a mam możliwość w tej samej cenie miec vps o lepszych parametrach jednak tylko z ipv4. Ogólnie w temacie ipv6 jestem tak zielony jak tylko mozna być i nie wiem czy jak vps ma tylko ipv4 to jest to rozwiązanie na przyszłość czy już bardziej kierować się ipv6? Jak to w ogóle jest z tym wdrożeniem szóstki, warto przejść czy nie? Czy IP starczej generacji będą wyłączane w przyszłości czy pozostaną obok? Sorry ze nie poczytałem o tym za bardzo ale wole miec info z "pierwszej ręki" niż z jakiegoś artykułu. Stosujecie już nowe ip na swoich serwerach, domenach itp? Jak to u was wygląda? Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ipv4 to nie musisz mieć ipv6. ipv4 długo nie zniknie - będą razem działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IPv6 nie jest jeszcze wspierane przez bardzo dużo aplikacji/providerów. Co z tego, że masz dostęp przez IPv6 do serwera skoro np. 80% providerow go jeszcze nie obsługuje? ;) (wartości czysto przykładowe)

 

Miło jest mieć IPv6 na serwerze i się szczycić "nowoczesnym internetem", ale nie jest to aktualnie jeszcze tak powszechne jak powinno być. IPv4 myślę, że jeszcze przez minimum kilka lat będzie używane jako ten "podstawowy protokół" i powolutku każdy się będzie "przesiadał" na IPv6.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ipv6 ma zarezerwowaną pulę adresów w celu zgodności z ipv4 i wszystko co ma dotrzeć to dotrze - nawet jak już wszyscy inni będą korzystać z ipv6. Lepiej aktualnie brać lepszą maszynę tylko z ipv4. Jak będziesz mieć tylko ipv4 to wystarczy, poza tym parametry vpsów się zmienią do tego czasu..

 

PS Ja chciałem użyć ipv6 (aby uruchomić 2 usługi na tych samych portach z różnymi adresami ip - jeden ipv4 drugi ipv6), ale okazało się że nie działa to obecnie u mojego dostawcy, więc użyłem po prostu innego portu.

Edytowano przez skyref (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×