Skocz do zawartości
TheArt

Subdomeny czy osobne domeny?

Polecane posty

Witam.

Mam dylemat co będzie lepsze pod względem zarówno SEO jak również podejcia klienta i chciałbym poznać Wasze zdanie.

 

Otóż posiadam od kilku lat trzyliterową domenę .pl. Zamieszczam na niej banery które kierują do subdomen z moimi serwisami w postaci nazwaserwisu.domena.pl.

 

Teraz zakładamy sieć sklepów, będzie jakie 5-8 sklepów o różnej tematyce. Zastanawiam się jakie domeny im wybrać, mam dwa wybory

 

1. dla każdego wykupić osobną domenę - pojawia się kłopot w postaci zajętych nazw .pl, musiałyby być nazwy mało związane z branżą sklepu albo wydłużone, ewentualnie domeny z bardziej egzotycznymi typu .net, .info, .eu.

2. dla każdego sklepu subdomena w mojej głownej domenie - wadą może być gorsze pozycjonowanie ale na tym się nie znam, natomiast zaletą (czy napewno?) byłby jeden niejako właciciel, jedna marka.

 

Co o tym myslicie? Co będzie trafniejsze?

 

Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma znaczenia czy będzie .eu, .net z egzotyką te domeny mają niewiele wspólnego także śmiało rejestruj. Dla klienta bardziej profesjonalnia wygląda domena xxx.net xxx.eu niz xxx.xxx.pl, mi się kojarzy z darmowym hostingiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to mają być strony klientów, niezwiązane jakoś bardziej z "główną" domeną to jak najbardziej osobne domeny.

Jeśli ta "główna" domena jakkolwiek się tyczy tych mniejszych (np. jakiś mniejszy oddział itp.) to wtedy bym zrobił jako subdomenę.

 

Przykładowo forum.hosting.pl czy sklep.hosting.pl jest jak najbardziej ok, ale już stronaklienta.hosting.pl niezbyt. No chyba, że rzeczywiście prowadzicie jakiś "darmowy hosting" i chcecie się niejako reklamować na stronach klientów, to jeszcze da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×