Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hrabja

phpmyadmin - duże zużycie ramu

Polecane posty

Witajcie

 

na serwerze mam postawiony phpmyadmin (wyłącznie do własnego użytku) - wszystko przez rok działało doskonale, do czasu.

 

Ostatnio często wysypuje mi serwer, tzn. zużywa bardzo dużo ramu. zużycie ramu przez mysql jest ok - głównym problemem jest skok zużycia w apache, który niekiedy paraliżuje serwer

 

nie wiem już sam gdzie szukać przyczyny, apache jest skonfigurowany dobrze. Przy 100 userach na www działa jak marzenie. Jeden user na phpmyadmin rozsypuje wszystko

 

domyślam się, że wina leży w phpmyadmin, ale nie wiem od czego zacząć ewentualne poszukiwanie newralgicznych miejsc w kodzie

 

Jakieś wskazówki?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka optymalizacja serwera

Pomocnym nadzędziem będzie mod_pagespeed polecam z własnego doswiadczenia.

Kolejnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy administratora bez logów i statystyk obciązenia możemy ci tylko wrózyć z szklanej kuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym krokiem jest aktualizacja phpma, apache'a i jego mod_php. Kolejnym krokiem może być doinstalowanie jakiegokolwiek skryptu cache'ującego, najłatwiej php-apc bądź php-xcache bo są w podstawowych repkach wielu dystrybucji.

 

Jeśli mówisz, że to się dzieje tylko i wyłącznie przy phpma to zadaj sobie pytanie - mam php na stronach? Działa dobrze? to raczej nie wina php. Mam a stronie mysql? Skoro tak to baza też działa dobrze. A zatem wina jest albo w kodzie (co rozwiąże aktualizacja) albo w złej konfiguracji.

 

Polecam zajrzeć do logów PHP i sprawdzić czy phpma się gdzieś nie zapętla, ale najpierw upgrade :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×