Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Danio93

Domowa serwerownia

Polecane posty

Witam, chciałbym się poradzić mądrzejszych kolegów jaki sprzęt i czego dokładnie potrzebuje do stworzenia amatorskiej domowej serwerowni. Może napiszę o co dokładnie mi chodzi, a więc tak przeprowadzam się za jakieś 2msc na wieś, jest tam problem z internetem więc chciałem założyć własną sieć.Dowiadywałem się u dostawców o łącze i nie ma z tym problemu. Chciałbym po podłączać sąsiadów przez medium radiowe.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

internet serwer ups i osprzęt nadajniki swiche huby maszty i inne cuda oraz oprogramowanie np v-smart na początek, gotowego rozwiązania nie dostaniesz próby i błedy ci powiedzą co i jak, prowadzę nie wielką sieć komputerową na ok 300 użytkowników z doswiadczenia powiem ci nie ma gotowych rozwiązan nie tylko sprzęt jest wazny ułozenie terenu itp.Jeśli chcesz więcej wiedzieć odezwij się na PW

Edytowano przez Łukasz B. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestie techniczne to pikuś. Bardzo mały pikuś.

 

Zainteresuj się najpierw kwestiami prawnymi, czy przypadkiem nie staniesz się operatorem telco,

a także tym, z czym się to wiąże i czy jesteś gotowy odbębniać ową wymaganą papierkologię ;)

 

Poza tym dojdzie ci mentalność ludzka - rozeznaj się, czy nie będziesz ten zuodziej-ździerca,

co to chce kokosy zbić naszym kosztem. A skoro bierze opłaty, to niech lata jak burek do nogi

nawet i o 3. w nocy no bo mi internet nie działa (a poprzednim razem to chciał nawet 100zł za fatygę,

bo niby jakiś rułter od prądu dziecko moje odłączyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i załóż DG, bo będziesz miał z pewnością wielu życzliwych sąsiadów ;) A im to z niezwykłą łatwością idzie pisanie donosów do US ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresuj się najpierw kwestiami prawnymi, czy przypadkiem nie staniesz się operatorem telco,

a także tym, z czym się to wiąże i czy jesteś gotowy odbębniać ową wymaganą papierkologię

 

A ręcze głową ze jest wiele do załatwiania pierwsze to pozwolenie od UKE kolejnym krokiem jest wyszukanie dobrych lokalizacji pod nadajniki mosty , dalsza droga jest kupienie łącza które czasem samą ceną przeraza oraz setup w kwocie xxxx za radiolinie , a jeśli planujesz zacząć działalność od DSL zapomnij o tym, po 1 mc zrozumiesz czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×