Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Parę pytań o pozycjonowanie - będę wdzięczny za pomoc.

Polecane posty

Gość

Hej,

 

Mam sajta na Joomli, który się dziwnie zachowuje... i już nie pamiętam, albo zgłupiałem. Chciałbym prosić o komentarz ludzi, którzy się znają na SEO. Nie zajmuję się pozycjonowaniem, ale muszę zaktualizować swoją wiedzę. Będę wdzięczny za pomoc w zrozumieniu.

 

1. Co jaki czas teraz Google indeksuje? Ja pamiętam coś, że co dwa tygodnie, ale że nie ma na to reguły?

Nawet po zgłoszeniu w Google Webmaster Tools to chyba nie jest od razu albo na drugi dzień?

 

2. Co to znaczy, jak w wynikach wyszukiwania pojawia się kod HTML bez otwartego taga,

np. p> blablabla</p> - że zamiast opisów z mety? Dodam, że strona była kończona "live", więc pytanie - czy zindeksowało niepełny kod, jeszcze w fazie końcowej dłubania sajta, czy to jest błąd gdzie indziej?

 

3. Jak mam subdomenę od hostingu, np. costam.nazwa.pl i nową domenę - co gdzie wpisać, by Google olało tą subdomenę od hostingu?

 

4. Czy żeby wyskoczyły ładne wyniki w Google, takie, że strona główna, a pod nią w dwóch kolumnach podstrony, to trzeba tylko zrobić site map przez Webmaster Tools, czy coś jeszcze?

 

 

Z góry dzięki,

 

Miłosz / Sponsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd Ty wziąłeś te 2 tygodnie? W zależności od tego jak często spider google trafia na Twoją stronę, zazwyczaj indeksowana jest tak jakie ma widzimisię Google bot. Jeżeli portal ma codziennie nową treść i jest zadbany pod względem linkowania wewnętrznego i zewnętrznego to nowe podstrony mogą być indeksowane kilka razy dziennie (jak nie częściej). Dużo czynników o tym decyduje więc nie będę się rozpisywał. Możesz ustawić częstotliwość odwiedzalności przez bota w GWT. Możesz też ręcznie dodać część podstron w GWT -> "Pobierz jako Googlebot" wtedy automatycznie pojawiają się w indexie.

 

2. Tak, prawdopodobnie zaindeksowało niepełny kod. Bo raczej innego wytłumaczenia nie ma.

 

3. Upnij na nią plik robots.txt i zabroń robotom przeglądanie strony. Albo dodaj metatag:

<meta name="Robots" content="noindex, nofollow" />

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Kiedyś, może nawet 2-3 lata temu, gdzieś to wyczytałem chyba - a może mi się porąbało : )

A po jakim czasie po zgłoszeniu (że taki tam gdzieś link jest, że "submit url") indeksuje?

 

2. Dzięki.

 

3. OK, ale wiesz, to jest tak, że ta poddomena i domena główna serwisu to jedno... ja wywnioskowałem, że trza by przenieść sajta do podkatalogu i tam podpiąć domenę, a tą poddomenę hostingu dopiero htaccessem wyciąć?

 

4. A jak z tą sprawą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sitemap, nic nie robiłem z myślą o SEO, aż któregoś dnia ku mojemu zaskoczeniu patrzę:

 

6e0t34.png

 

I zdaje się, że to tylko dla tej jednej jedynej subdomeny, która zasadniczo nie różni się niczym od innych moich subdomen.

No jeszcze może coś w takiej uproszczonej formie:

 

r8wle0.png

 

Zatem wnioskuję, że to "widzimisię" Google. Z pewnością jeśli treści będziesz miał dużo i ładnie posortowaną to pewnie Ci to prędzej czy później Google zaimplementuje.

 

 

 

Co do nr 3 - ja bym zrobił HTTP 301, jeśli już coś jest zindeksowane to niech "spłynie" na właściwą domenę.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istotna uwaga Piotr GRD lepiej jest robić przekierowanie 301 z niechcianej subdomeny na domenę docelową jeżeli ta subdomena jest zaindeksowana już przez roboty. Skutkiem będzie przeniesienie wszystkiego co trafia na subdomenę. Przekierowanie robisz w .htaccess z użyciem mod_rewrite.

 

Joomla wymaga sporo uwagi aby poprawić ją pod względem prawidłowego indeksowania, poszukaj dodatków SEO typu Joomla SEF. Dobrze jest wyłączyć wszystkie zbędne dodatki, które generują niepotrzebne linki "do wewnątrz" serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ta, ale ja miałem tu ciut inną sytuację:

subdomena home.pl i domena docelowa była w tym samym katalogu.

 

O SEF-ie słyszałem sporo złego : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×