Skocz do zawartości
Gość Konstruktor

Hosting www z własnym datacenter w Polsce.

Polecane posty

Gość Konstruktor

Witam

 

Szukam serwera na serwis www.

 

Wymagania co do serwera:

 

- Ważne własne datacenter ulokowane w Polsce. Powód strona z targetem na Polskę.

 

- cena maks. 250 zł z vat na rok,

- ilość miejsca na serwerze min. 5 giga, więcej lepiej,

- transfer miesięczny/roczny min 50 giga/600 giga, najlepiej bez limitu,

- ilość baz danych min. 5szt,

- ilość kont email bez limitu,

- ilość kont ftp min, 5szt,

- strony www bez limitu,

- ilość domen i subdomen bez limitu,

- przejrzysta informacja co do ilości zużycia procesora i pamięci, min 5% maksylane zużycia procesora i min. 100 mega pamięci, więcej lepiej,

- obsługa php 5.x

- pełna obsługa mod_rewrite i .htaccess oraz wyłączona opcja safe_mode i brak restrykcji open_basedir,

- Mysql w wersji minimum 5.0.

 

Dodatkowo jeżeli firma będzie posiadała domeny .com za 35zł netto przedłużenie + ochrona danych dla domeny (płatna jako dodatkowa usługa) to przeniosę do niej również domenę.

 

Darmowa domena w cenie serwera mile widziana ale nie w formie promocji rok gratis tylko na stałe.

 

Zapomniałem napisać bo raczej to powinien być standard w dzisiejszych czasach ale chyba jednak nie jest.

 

- kopia danych co 24h na zewnętrznym serwerze,

- SLA minimum 99,5%, bo awarie zdarzają się wszystkim.

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

okularki potrzeba ?

Komu? ;)

 

Centrum Danych naszej spółki zlokalizowane jest w serwerowni ATM S.A. Powodów umiejscowienia całej infrastruktury w wybranej serwerowni było wiele:

 

- własny park Data Center

- profesjonalnie przygotowane pomieszczenia kolokacyjne

- system gaszenia gazem Inergen + backup butli z gazem

- system wczesnego wykrywania pożaru Vesda

- klimatyzacja precyzyjna

- zasilanie awaryjne UPS i agregaty prądotwórcze + podziemne zbiorniki paliwa

- kontrola dostępu na wysokim poziomie

- bardzo dobrze rozbudowana struktura światłowodowa w Polsce

- możliwość realizacji usługi Disaster Recovery dzięki drugiemu Data Center

- możliwość realizacji usługi Business Continuity dzięki opcji Backup Office

 

Wiesz można się spierać... Ale jeżeli użytkownik chcę firmę która ma wszystko na własność (cały budynek, sieci, miejsca parkingowe) to ok, niech nie bierze postu pod uwagę.

Ale jak zależy mu na jakości to naprawdę niech się zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu? ;)

 

 

 

Wiesz można się spierać... Ale jeżeli użytkownik chcę firmę która ma wszystko na własność (cały budynek, sieci, miejsca parkingowe) to ok, niech nie bierze postu pod uwagę.

Ale jak zależy mu na jakości to naprawdę niech się zainteresuje.

 

 

Szafy kolokowanej czy dzierżawionej w ATM nie można nazywać własnym centrum danych raczej...

 

To co firmy wypisują na swoich stronach należy brać z przymrużeniem oka ;)

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Zerknij na naszą ofertę: http://castpol.pl/oferta/kontawww

Posiadamy własną serwerownię: http://castpol.pl/strona/platforma

 

Bardzo fajna przejrzysta oferta, wyszstko można dokładnie sprawdzić, szkoda tylko że limit zużycia procesora jest tak niski i przeskok między ofertami to wzrost tylko o 2%.

 

Polacam www.sldc.pl !

 

Tutaj fajny stosunek oferty do ceny dość duży limit zużycia procesora oraz dyski ssd tylko nie wiem czy wszystko na tych dyskach jest czy tylko bazy danych. Do tego brak informacji odnośnie maszyny i tego co oferuje, no chyba że ja nie potrafię tych infomacji na stronie znaleźć to poproszę o podpowiedź ;)

Do tego zmartiwł mnie ten wpis w cenniku usług dodatkowych "Kopia danych na życzenie klineta: 25 zł / jednorazowo" bo informacji na temat kopi zapasowej na stronie też brak.

 

Sprawdź Castpol, mają serwery koło Bydgoszczy.

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

 

Panie było już post nr.2 ;) zrozumiałbym jak by przerwa między wpisami była krótka ale pół godziny :P

 

ionic.pl ja polecę

 

Nie rozumiem polityki tej firmy serwery w Niemczech 2 razy tańsze niż w Polsce. :o Co do oferty to brak podania limitów zużycia procesora i pamięci. Ilości oferowanego miejsca też nie porywają.

 

Możesz sprawdzić: https://globalnetwork.pl/hosting

 

W 100zł / rok się zmieścisz ;)

 

No nie zmieszczę bo za 100 złotych dostanę tylko 10 kont email :wacko: Do tego firma strzela sobie sama w stopę niespójnym cennikiem, bo albo mi dziwnie pokazuje albo ktoś nie potrafi wprowadzić poprawnie cennika na stronę, przykładę niech będzie ich pakiet GoodHosting który na tej stronie https://globalnetwork.pl/hosting ma limity na wszystko ale kiedy przejdziemy do zapłaty okazuje się że ów limity stają się bez limitów https://globalnetwork.pl/cart/hosting :D

 

Więc na pewno się na nich nie zdecyduję bo oni sami nie są zdecydowani :P

 

Szafy kolokowanej czy dzierżawionej w ATM nie można nazywać własnym centrum danych raczej...

 

To co firmy wypisują na swoich stronach należy brać z przymrużeniem oka ;)

 

Spokojnie panowie nie ma co się szarpać fakt faktem że podana firma nie jest firma z własnym datacenter tylko firmą która wykorzystuje cudze datacenter, a to że mnie firma nie interesuje podałem wyżej. Dlatego też szukam firmy z własnymi serwerami, ponieważ aktualnie hostuje się w takiej firmie która wykorzystuje datacenter innych firm i na prośbę by przenieśli mi stronę na polski serwer otrzymałem odpowiedź że mam wykupić wyższy pakiet który jest 2,5 raza droższy od obecnego, bo ten nie obejmuje serwerów w kraju. Do tego wypowiedzenie umowy nie gwarantuje mi zwrotów kosztów, bo firma ma taki a nie inny regulamin. Dlatego nie zamierzam się odwoływać ani sprzeczać z firmą bo szkoda czasu i nerwów tylko jak się skończy abonament podziękuje im za usługi. Dodatkowo w takich firmach support 24/7 wygląda tak że jest on w godzinach od 8 do 16 a potem niech sobie klient pisze. Jak dzień ustawowo wolny od pracy to też nie pracują no bo jak, a na stronach wypisują że są profesjonalistami :D

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna przejrzysta oferta, wyszstko można dokładnie sprawdzić, szkoda tylko że limit zużycia procesora jest tak niski i przeskok między ofertami to wzrost tylko o 2%.

Jak masz pytania, to pisz do mnie PM lub na bok@. Jeśli potrzebujesz jakichś niestandardowych parametrów, to daj znać. Coś wymyślimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Zobacz Prohost.pl.

http://www.prohost.p...ges/aboutus/dc/

 

Serwery w PL na jakość ludzie nie narzekają, support to samo.

 

Fajna rzeczowa oferta ale firma mieści sie w Zamościu a serwery w Gdańsku :wacko: A nie o to mi chodzi.

 

Jak masz pytania, to pisz do mnie PM lub na bok@. Jeśli potrzebujesz jakichś niestandardowych parametrów, to daj znać. Coś wymyślimy :)

 

Macie fajną ofertę, więc na chwilę obecną biorę ją pod uwagę. Z tym zużyciem procesora proszę mnie źle nie zrozumieć na chwilę obecną skrypt przy niewielkim ruchu praktycznie nie obciąża procesora, bo zużycie na poziomie 0,1% czy 0,2% to jest nic. Ale jeżeli zrobi się trochę wiekszy ruch to tak na prawdę nie wiem jak będzie wyglądała kosumpcja procesora. I nie wiem czy to co macie w ofercie będzie wystarczające. Najlepszym rozwiązaniem było by przeprowadzenie jakiegoś stres testu lub po prostu ataku ddos by zobaczyć jak się zachowa skrypt jak i serwer :D

 

Witam.

 

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty:

 

http://biznes-host.pl/?s=hosting-bh

 

Posiadamy własne Centrum Danych w Poznaniu.

 

Cennik domen(ceny brutto):

 

http://biznes-host.pl/domeny/cennik2

 

Cenowo i sprzętowo bijecie wszystkich na głowę. Fajnie że można dokupić transfer czy miejsce dla hostingu bez przechodzenia na VPSa. Ceny domen też ciekawe, mam tylko pytanie czy oferujecie ochrone danych dla domen .com? Jeżeli tak to w jakiej cenie.

 

Witam,

 

Zapraszam na http://netdc.pl własne DC w Polsce Wschodniej (Zamość).

 

Pozdrawiam

 

Brak szczegółowych informacji odnośnie limitów procesora i pamięci.

 

Zapowiada się marudny klient ;;; )

 

Po czym wnosisz? :)

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Brak szczegółowych informacji odnośnie limitów procesora i pamięci.

 

 

Generalnie nie ma konkretnych limitów, jeżeli wykorzysta Pan nawet jeden rdzeń (3.1 Ghz) nie robimy problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma konkretnych limitów, jeżeli wykorzysta Pan nawet jeden rdzeń (3.1 Ghz) nie robimy problemów.

Unlimited za 54zł rocznie? Nieźle, to w jaki sposób dostosowujecie ilość klientów per maszyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Konstruktor po moim doświadczeniu. Jak widzę klienta, który cytuje wszystko, co ktoś inny napisał i odpisuje na każdą myśl i ma dodatkowych masę pytań i kwestii i wszystko mu nie pasuje, to mówię, że to jest marudny klient.

A koniec końców i tak się okazuje, że najważniejsze rzeczy przeoczył... albo że ma do wydania kasy na połowę elementów ze swojej listy marzeń : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Czy to będzie "marudny klient" będzie wiadomo gdy wykupi gdzieś usługę. Lepszy taki, który wie czego chce niż taki który co chwila zmienia zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trochę jak moja była kierowniczka... ;)

 

Trzeba było raport na 3 tomy pisać żeby coś kupiła potrzebnego na już :)

 

 

 

Ja tobie polecę takie rozwiązanie:

Napisz maila, zawrzyja tam swoje wszystkie pytania, wątpliwości, wymagania itd. i rozeslij do biura obsługi klienta do wyżej wymienionych firm.

 

Szkoda tak ciągać wątek o 3-4 pierdółki na stronę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konstruktor

Konstruktor po moim doświadczeniu. Jak widzę klienta, który cytuje wszystko, co ktoś inny napisał i odpisuje na każdą myśl i ma dodatkowych masę pytań i kwestii i wszystko mu nie pasuje, to mówię, że to jest marudny klient.

 

Zacznijmy od tego że w pierwszym poście napisałem czego dokładnie szukam i ile mogę wydać rocznie, a mimo to pojawiły się oferty firm które w mniejszy lub większy sposób nie spełniają tych wymagań. Po prostu wrzuciły sobie ofertę a nóż widelec uda się zainteresować klienta, nie przeczytawszy tego co ten klient szuka. Dzieki temu że założyłem temat widać które firmy dbają o klientów a które po prostu wrzucają oferty bo tak ich uczono na szkoleniu. To że cytuje wypowiedzi firmy to jest spowodowane dwoma rzeczami, przedewszystkim chce uzmysłowić niektórym że absolutnie nie czytają to co piszą potencjalni klienci, bo wymagań wcale nie mam wysokich, a po drugie chcę nawiązać wstępny dialog z potencjalnym partnerem bo nie chcę po roku znowu szukać nowej firmy. Poza tym z firm które się zareklamowały w tym temacie na chwilę obecną jestem zainteresowany kilkoma ofertami, a to że zadaje dodatkowe pytania to tylko dlatego że chce być dokładny, to chyba logiczne. Nie oczekuję jakiegoś super traktowania ale ostatnim razem kiedy zmieniałem hosting nie odrobiłem lekcji i przez to teraz musze szukać nowej firmy. I tym razem nie zamierzam popełnić tego samego błedu.

 

A koniec końców i tak się okazuje, że najważniejsze rzeczy przeoczył... albo że ma do wydania kasy na połowę elementów ze swojej listy marzeń : )

 

Nie bierz tego do siebie ale brzmisz jak support z mojej obecnej firmy, tyle tylko że odpisujesz szybciej :D która jak się okazało dzieli klientów na bogatych i tych biedniejszych. Już o tym pisałem i gdybyś przeczytał dokładnie to wiedział byś że, na moją prośbę by przenieśli mi stronę na polski serwer zareagowali tak że kazali mi wykupić droższy pakiet, po czym zamkneli ticket, pokazując w ten sposób że albo płace albo mam się zamknąć. Ewentualnie kazali mi pisać do siebie reklamację :lol:

Hostuje się od 2006 roku i takiego cyrku sie nie spodziewałem, bo myślałem że rynek na tyle dorósł że firmy nauczyły się rozmawiać z klientem, ale widać że nie wszystkie, dlatego będę dalej drążył temat bo mam czas i pieniądze by wybrać właściwą firmę. I uwierz mi że nie jestem marudnym klientem bo nie piszę do supportu jak serwer padnie i strona nie działa przez 2h bo wiem że awarie się zdarzają i ciągłe pisanie czy dzwonienie do nich w czasie kiedy starają się rozwiązać problem nie pomaga.

Edytowano przez Konstruktor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój boże to jak kupowanie prepaidowej karty sim za 5 zł i upewnianie się, że operator ma własne nadajniki. Oferujesz 200 zł (pominę ten vat i darmowe domeny, które byś chętnie widział w tej astronomicznej kwocie) czyli 16 zł miesięcznie i chcesz, żeby centra danych same się o Ciebie biły? Ciesz się, że w ogóle ktoś się Tobą zainteresował. I nie miej złudzeń, pewnie połowa w tym temacie myśli to samo ale nie powie tego, bo lepiej mieć klienta niż nie mieć :)

Edytowano przez Inferno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz jakieś dobrej masówki bądź coś w tym designu to zapraszam na www.ovh.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×