Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SzymonM

Serwer dedykowany do małej firmy

Polecane posty

Witam,

potrzebujemy do nowo powstałej firmy serwer dedykowany na którym będziemy mogli zamieszczać gotowe projekty stron oraz aplikacje (sklepy, crm'y i inne) naszych klientów. Serwer miałby także posłużyć do sprzedaży kont hostingowych dlatego raczej takie Kimsufi mKS 2G czy KS 2G chyba odpadają (przynajmniej w naszej opinii) odpadają także konta resellerskie. Oferta liventu z 2010/2011 na najniższy serwer była całkiem kusząca, ale widziałem kilka nieprzyjaznych komentarzy na forum na temat kłopotów z kontaktem. Szukamy czegoś w granicach 90,00 - 150,00 zł (brutto).miesięcznie. Wiemy, że budżet nie powala, ale z rozwojem firmy mamy zamiar rozwinąć też i tą część dlatego fajne by było jakby usługodawca zapewnił możliwość zmiany maszyny w przyszłości. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam do kontaktu bok@netdc.pl, za 150zł brutto będziemy mogli zaoferować już kilka całkiem ciekawszych konfiguracji, na przykład:

 

AMD Athlon II 255 2x 3.1 Ghz

2GB DDR3

500GB SATA III

Do tego stałe pasmo bez limitów transferu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno chcesz stracić swoich klientów umieszczając ich na serwerze dedykowanym za 100-150 PLN? ;)

 

Nie jesteś wstanie zapewnić sensownej jakości na dedyku w tym budżecie. Dostaniesz kilka "ciekawych" propozycji od firm, które specjalizują się w składaniu serwerów z części z odzysku ;) Naprawdę nie warto

 

Pomyśl raczej o VPS, Za 150 PLN dostaniesz coś co będzie nie dość, że wydajniejsze niż słabiutki dedyk, to jeszcze bardziej niezawodne.

 

Lepiej mieć dobrego VPS'a niż słabego dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tgx

Na pewno chcesz stracić swoich klientów umieszczając ich na serwerze dedykowanym za 100-150 PLN? ;)
troszeczkę przerażająca wizja przyznaję bo wolałbym ich pozyskać :) . W takim razie proszę też o jakieś ciekawe oferty na VPS'y, bo z tego co sam wyszperałem (ogicom,hekko) mam wrażenie że ceny VPSów są droższe niż dedyk w przełożeniu na zasoby jakie się otrzymuje. Poza tym z tego co słyszałem jest później problem z przejściem z VPS'a na dedyka.

 

Co do samych parametrów to myśleliśmy o czymś zbliżonym:

 

AMD Phenom 9550 Quad-Core 2204MHz

160-250 x 2 RAID 1

RAM 3 - 4GB

 

Ptanie też do VPS'a czy działania innych wpłascieli VPS'ów na tej samej maszynie są odczuwalne (restart czy updaty), zakładam że nie ale ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom 9550 Quad-Core 2204MHz

160-250 x 2 RAID 1

RAM 3 - 4GB

Procesor który podałeś jest starym niewydajnym quadem - na Twoim miejscu odrzuciłbym wszelakie propozycje z tym procesorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego odpadają konta resellerskie. Dostajesz gotową, skonfigurowaną platformę z panelem, robisz to co potrzebujesz i nie martwisz się o administrację, konfigurację, awarie. Dedyk przy takim budżecie to nieporozumienie, nada się na kilka stron, ale przy większej ilości padnie pod obciążeniem, szczególnie przy takich krowach jak np. Joomla czy WP z dziwacznymi wtyczkami. Co do VPSów, to w tej cenie znajdziesz coś bardzo fajnego na początek, ale upewnij się, że masz jakieś gwarantowane zasoby, bo jeśli np. procesor będzie przydzielany na zasadzie "fare-share", to dostaniesz apopleksji, jak jakiś inny użyszkodnik na maszynie-matce zacznie np. konwertować pliki wideo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ptanie też do VPS'a czy działania innych wpłascieli VPS'ów na tej samej maszynie są odczuwalne (restart czy updaty), zakładam że nie ale ...?

 

Maszyna na VPS ma skończoną ilość IOPS jakie mogą dyski wykonać, więc inny VPS, który mocno korzysta z dysków może mieć wpływ na twojego VPS, tak samo zwykle VPS nie ma dedykowanego łącza tylko dla siebie, więc dzieli je z innymi VPS-ami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego odpadają konta resellerskie. Dostajesz gotową, skonfigurowaną platformę z panelem, robisz to co potrzebujesz i nie martwisz się o administrację, konfigurację, awarie.

 

Ok zgadzam się z tym że problem z administracją i pozostałymi aspektami znika.

 

Konta resellerskie z jakimi miałem styczność między innymi w inten.pl mają dość ograniczone miejsce i do tanich rozwiązań nie należą (nie wiem dlaczego - może ze względu na zapewnienie administracji) ale np Reseller Mini - 7GB miejsca - 30 8% - procesora i na rok 420zł (netto), przy założeniu że klient dostaje w prezencie 1GB miejsca na stronę i maile no to mamy 60zł za jednego klienta, a za takie pieniądze to są normalne hostingi najczęściej bez ograniczeń w ilości przypisywanych domen czy zakładanych maili z około 2-3GB danych. Ale może po prostu na złe oferty trafiłem.

 

Poza tym marketingowo też mi to nie odpowiada ponieważ trochę wiedzy i można dotrzeć do pierwotnego dostawcy który zapewne będzie miał sam hosting taniej niż po ewentualnym doliczeniu marży przez resellera. Też nie każdy dostawca pozwala na łatwe używanie adresu DNS we własnej domenie.

Edytowano przez SzymonM (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam zacząć od resellera, ale weź taki co ma panel administracyjny taki jak będziesz miał w przyszłości na serwerze dedykowanym.

Kiedyś zacząłem od resellera na Cpanel i miałem full roboty aby przenieść klientów na dedyka z DA. Zaden import automatyczny niestety nie działał prawidlowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×