Skocz do zawartości
Marek607

Nowa oferta OVH

Polecane posty

Wht jak zwykle milczy, a tu nowa oferta :P

 

Jak Wam się podobają zmiany?

 

Kimsufi już jako oferta na stronie ovh, 2 dyski już wkladają, ale transfer tylko 5 TB.

 

W ovh glównie zauwazyłem ze nie ma już rurki 1 Gbit, tylko max 300 Mbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa oferta według mnie jest kiepska. Prawie nie ma różnicy pomiędzy EG (procesor o takiej samej wydajności jak w SP) i MG (MG według mnie powinno mieć dwa cpu w tej cenie), muzealne dyski no i przycięte pasmo z OVH do internetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że pomimo niskiej konfiguracji mKS 2 to jego cena niszczy :) niecałe 50 zł brutto miesięcznie hmm... nie mogę znaleźć niższej cenowo oferty.

 

 

Dość interesująco.

Używał ktoś trzeciej oferty z procesorem Atom 330/N2800 - jak wypada jego wydajność? :)

 

Właśnie go zamówiłem, i zamierzam odpalić trochę tuneli na nim, niedługo napisze Ci jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety o ładnych rurkach można zapomnieć. Za to nie ma limitu transferu, ładne procesory są i fajny RAM. No i kimsuffi z dwoma dyskami :D Podsumowująć, uważam tą ofertę za lepszą niż ta co była wcześniej, jednak brak mi 1Gbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety o ładnych rurkach można zapomnieć. Za to nie ma limitu transferu, ładne procesory są i fajny RAM. No i kimsuffi z dwoma dyskami :D Podsumowująć, uważam tą ofertę za lepszą niż ta co była wcześniej, jednak brak mi 1Gbps.

 

Pod jakim względem lepszą? Nadal SP jest najbardziej opłacalne z ofert. Im wyżej tym gorzej.

 

Jeżeli potrzebujesz serwer dla jednej strony, to o wiele taniej wyjdzie zamówić np. 10 serwerów kimsufi 8G niż jeden EG lub MG (bo procesor wyjdzie słabszy, ram, 10 serwerów = 1gbit i 50TB limit transferu)

Nie wiem w czym normalna oferta OVH jest lepsza od kimsufi poza supportem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko ja, ale podczas przeglądania nowej oferty Serwerów OVH nie mogę znaleźć opcji o ilości transferu miesięcznego, jest tylko o przepustowości portu.

 

Może coś mi powiecie o tym, może po prostu jestem ślepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepustowość gwarantowana to 100Mbps. Po przekroczeniu 5TB transferu na miesiąc przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps.

 

To do Kimsufi.

 

A normalne serwery nie mają limitu transferu z tego co wiem.

Edytowano przez Spajder (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kimsufi od niecałych 50zł brutto... Pod backup fajny - może się przydać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa oferta według mnie jest kiepska. Prawie nie ma różnicy pomiędzy EG (procesor o takiej samej wydajności jak w SP) i MG (MG według mnie powinno mieć dwa cpu w tej cenie), muzealne dyski

 

jakie teraz dyski montują?

skąd wiesz że są słabe?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to brać ile się da Kimsufi, bo gwarantują 100mbits na serwer czyli 100% możliwości karty (tak wiem w droższych wersjach jest karta giga ale i tak przycięta do 100), obecnie potrzebuje 16-32 godziny w miesiącu łącze na 100% przepustowości czyli jeśli mam 10Gbits to chcę mieć pewność że dam rade tyle wykorzystać (dane pobierane wyłącznie z ramu), od wczoraj ta pewność zaczęła kosztować dodatkowe 10tys. zł.

Czyli zakup 100 serwerów kimsufi 50zł * 100 = 5000, jest tańsze niż 10000.

Dziś zamówię co najmniej 10 może 20 serwerów tych najmniejszych.

 

Oczywiście mowa tu o prędkości wychodzącej bo ta dla mnie jest obecnie najważniejsza. Szkoda ale rozumiem mają coraz więcej klientów (150tys) a łącza 1,5tTb (o ile dobrze przeczytałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Jeżeli potrzebujesz serwer dla jednej strony, to o wiele taniej wyjdzie zamówić np. 10 serwerów kimsufi 8G niż jeden EG lub MG (bo procesor wyjdzie słabszy, ram, 10 serwerów = 1gbit i 50TB limit transferu)

Nie wiem w czym normalna oferta OVH jest lepsza od kimsufi poza supportem...

Trzeba jeszcze tylko spojrzeć czy ów maszyny nie mają liczonego transferu wewnątrz sieci bo w ofercie nie jest to napisane.

Wtedy można ustawić LoadBalancer na jakimś serwerze, tylko dochodzi problem z przepustowością którą nowe serwery są limitowane. Dojdzie kolejny mały problem "single point..." i fajnie jak by mieć dwa te LB z automagicznym przepinaniem failover w przypadku awarii.

Takie i3 nie jest głupie do podawania aplikacji, z uwagi na ram można między LB > App zestawić jakieś Cache.

Małym kosztem można zbudować dosyć fajną moc, bo pod nic innego z uwagi na 5TB transferu się raczej nie nadaje.

 

Z kimsufi dawno nie korzystałem, ale support był tam fatalny, pamiętam czekanie 24h na reakcje...

Więc z uwagi na to podejście OVH do Kimsufi, to do jakiś poważniejszych projektów bardziej opłaca się 6 rdzeniowe MG, choć dziwne że w tej cenie jest tylko jeden CPU: http://www.ovh.pl/se.../mg_64g_ssd.xml

 

edit

 

Nie spojrzałem na to SP: http://www.ovh.pl/se...wane/sp_16g.xml

W sumie lepiej wygląda niż Kimsufi z uwagi na rdzenie, ram, support i brak limitu transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

I chyba nie ma bloków adresów RIPE w Kimsufi, czyli zostają "tylko" 4 adresy na maszynę, co przy najmocniejszej nieco ogranicza jej możliwości wirtualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Kimsufi transfer nie jest liczony wewnątrz sieci. Rzeczywiście jeśli ktoś potrzebuje przepustowości łącza, ale niekoniecznie dużej ilości transferu, Kimsufi jest najbardziej opłacalne. Już za 399 pln można mieć pełen 1gbit i 50TB transferu oraz konkretną redundancję (10 serwerów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde miarzdżaca konkurencja dla firm oferujacych zagraniczne serwery VPS ;)

 

 

Myślisz, że taki atomek będzie co najmniej tak wydajny i niezawodny jak vps w dobrej firmie? Nie sądzę...

To nie jest konkurencja to zupełnie inny sektor usług

 

Można jeździć maluchem, można wygodnym busem, co komu wygodniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślisz, że taki atomek będzie co najmniej tak wydajny i niezawodny jak vps w dobrej firmie? Nie sądzę...

To nie jest konkurencja to zupełnie inny sektor usług

 

Można jeździć maluchem, można wygodnym busem, co komu wygodniej ;)

 

To wszystko zależy do czego chcesz to wykorzystać, bez przesady serwer z celeronem/atomem, 2 gb ram + rurką 100mbps nie jest wcale aż takim maluszkiem, i sądzę że może być bardziej wydajniejszy i niezawodny jeśli właściciel wie co robi, zauważ że wiele firm ma porządny overloading na matkach, do tego nie jesteśmy pewni (jako klienci) czy serwer jest dobrze zabezpieczony i czy nie dzielimy serwera z kimś kto na przykład stawia serwer MINECRAAAFTAA na swoim VPS co porządnie kosi dyski...

 

Jak dla mnie jest to o wiele lepsza oferta... mam swoje jajko, cały serwer dla siebie i mogę sobie stawiać co chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeśli na serwerze nie mamy zamiaru stawiać czegoś, co porządnie kosi CPU to oferta jest bardzo ciekawa. Tak jak ktoś wcześniej napisał na backup czy serwowanie plików statycznych jest wręcz rewelacyjna, na VPN także. Mi pierwsze co się nasunęło na myśl to serwowanie shelli :D.

 

Ogółem oferta jest naprawdę fajna i warto zerknąć okiem. Tylko trzeba się upewnić czy procesor da radę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem dwa serwerki... :D

 

I szczerze mówiąc na jednym będę trzymał dwa portale, kurczę, rureczka 100mbps cała dla siebie, z nikim jej nie dziele, nikt nie zapycha mi łącza, poprostu żyć nie umierać :D, fakt faktem z tego co pamiętam kimsufi to kiedyś była loteria, można było wylosować serwer który był jak nowy lub zgarnąć takiego trupa że szkoda gadać :D

Edytowano przez NetMat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Kimsufi transfer nie jest liczony wewnątrz sieci. Rzeczywiście jeśli ktoś potrzebuje przepustowości łącza, ale niekoniecznie dużej ilości transferu, Kimsufi jest najbardziej opłacalne. Już za 399 pln można mieć pełen 1gbit i 50TB transferu oraz konkretną redundancję (10 serwerów).

Jest: http://forum.ovh.pl/showpost.php?p=87185&postcount=2

 

Za darmo jest download, ale upload jest liczony już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×