Skocz do zawartości
kajtek

Netdc.pl padł

Polecane posty

Aktualnie notujemy nasilone ataki DDOS na naszą infrastrutkrę sięciową.

Nasi technicy pracują już nad usunięciem problemu. Przepraszamy za wynikłe utrudnienia, cały czas trzymamy rękę na pulsie starając się możliwe najszybciej wyeliminować problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graczu

Ja tak często się zastanawiam, po co te macierze są w tych firmach jak non stop im one padają czy naprawdę te hostingi posiadają macierze dysków też się zastanawiam albo czy przypadkiem nie są to macierze z papieru i się rozmakają.

Z prostego powodu, sam posiadałem macierz z dyskami w pracy, 2 macierze wielodyskowe, padał dysk wymiana, klik klik, godzinka roboty i wszystko działało, a tutaj mówią że pada macierz albo dysk i trwa to pół dnia, czyli że co pada im cała macierz, wszystkie dyski czy jaka cholera?. Czy po prostu nie mają macierzy, są dwa dyski w raidzie i jak jeden padnie wymieniają i potem synchronizują i trwa to pół dnia ;-)

 

Ja tam czuję jakąś ściemę z tymi macierzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak często się zastanawiam, po co te macierze są w tych firmach jak non stop im one padają czy naprawdę te hostingi posiadają macierze dysków też się zastanawiam albo czy przypadkiem nie są to macierze z papieru i się rozmakają.

 

 

W komunikacie było wyraźnie - był problem z uszkodzeniem systemu plików, a to nie jest to samo co "padła macierz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak często się zastanawiam, po co te macierze są w tych firmach jak non stop im one padają czy naprawdę te hostingi posiadają macierze dysków też się zastanawiam albo czy przypadkiem nie są to macierze z papieru i się rozmakają.

Z prostego powodu, sam posiadałem macierz z dyskami w pracy, 2 macierze wielodyskowe, padał dysk wymiana, klik klik, godzinka roboty i wszystko działało, a tutaj mówią że pada macierz albo dysk i trwa to pół dnia, czyli że co pada im cała macierz, wszystkie dyski czy jaka cholera?. Czy po prostu nie mają macierzy, są dwa dyski w raidzie i jak jeden padnie wymieniają i potem synchronizują i trwa to pół dnia ;-)

 

Ja tam czuję jakąś ściemę z tymi macierzami.

 

kwestia szczęścia na prawdę. Np taki IBM - wymiana jednego dysku potrafi sprawić, że maciora zacznie się przebudowywać i to w taki sposób, że zarżnie cały IO, można ustawić priorytety takich opcji ale to nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No kolega miał sytuację gdzie w macierzy wywalił się system plików przez awarię jednego dysku i było pozamiatane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pisz maile, zawsze to szybszy sposób weryfikacji - wht nie jest zbytnio monitorowane przez Nas.

Sprawdzilem i obecnie serwer się nudzi, jeśi coś się działo/dzieje to team z supportu napewno o tym wie i pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirt-03 leży chyba od piątku a moja (była już) strona pokazuje komunikat Apache is functioning normally. No super. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirt-03 leży chyba od piątku a moja (była już) strona pokazuje komunikat Apache is functioning normally. No super. :rolleyes:

a co na to support?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirt-03 leży chyba od piątku a moja (była już) strona pokazuje komunikat Apache is functioning normally. No super. :rolleyes:

 

 

Nic nie leży globalnie. Jeżeli masz jakiś problem z konkretną domeną wyślij proszę zgłoszenie na pomoc - administratorzy zweryfikują w czym jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie netdc.pl leży mniej więcej od 01:30, tak samo jak dwa serwery dedykowane u nich. Infolinia czynna w dni robocze od 8 do 18 (albo 20 nie pamiętam już), mogłem się tylko nagrać. Wiadomości przez ich system ticketowy nie wyślę bo jest pod ich domeną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×