Skocz do zawartości
kajtek

Netdc.pl padł

Polecane posty

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Czy to wpis z kategorii wyśmiewania się z wszystkich, komu się trafi awaria? Jeśli tak, to nic tylko usiądź wygodnie w fotelu i czekaj na oklaski, za wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinosr

jacekk przeczytaj moje wcześniejsze posty...chodzi mi o start mój u nich :) dzięki za twoją opinie...przynajmniej zaczyna mi się przejaśniać jak to wygląda...a powiec tak w przeciągu roku ile takich awari mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marcinosr Mój pierwszy taki pad w netdc - tym bardziej jestem ciekaw co się stało.

 

Niby wszystkie moje VPS-y już działaja, ale przynajmniej dwa z nich zachowują się nie do końca stabilnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w netDC dedyka z usługą administracji od lipca 2014 - niedziela, godzina 4.30, serwer nie działa. Dzwonie na support, ktoś odbiera i w ciągu ~20 minut serwer jest online.

 

Co do częstotliwości padów - mam na dedyku skrypt który działa 24/7, zauważy każdy pad łącza/serwera i tych padów zwyczajnie nie widzę. Czasami coś się zdarzy przez kilkanaście minut na łączu, pare razy w ciągu tego roku zdarzały sie problemy z łączem na ~1h ale to jest nadal sla powyżej 99.9%

 

Na koniec screenshot dla osób które mają wątpliwości co do jakości usług w netDC.

onZrgxm.jpg

 

P.S. Dzisiejsze problemy są (z tego co widzę) największymi w przeciągu ostatnich 11 mcy. Take problemy raz na rok, to nic wielkiego - każdemu może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinosr

Dzięki za opinie...jasne że problemy techniczne się zdarzają i zdarzac się będą...i to rozumiem....Dopytuje bo jak pisałem to mój start u nich i chciałem wiedziec czy nie zamieniam przysłowiowej "siekierki na kijek" (szczególnie że wszędzie gdzie nie klikam to pozytywne opinie mają a tu taki down) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na dedyku w MH był uptime ponad 300 dni. Chyba nawet rok walnął i dopiero teraz taka awaria. Nie wiem jak w netdc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu taki down

 

Kolego chyba widzisz wyraźnie, że mój serwer jest up kiedy inni mają problemy. Czyli problem nie dotyczy całej serwerowni. Czyli to nie jest mega poważna awaria-katastrofa. Taaaki down to miał pare lat temu [xxx] kiedy serwerownia była z tego co pamiętam ~24h off

Edytowano przez seomajster (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba z DNS-ami są jeszcze problemy. Serwery działają, ale strony się nie otwierają z żadnego z moich VPS-sów.

 

A np. http://test.watchscript.pl/ pokazuje dla domen które mam na netdc:

 

ERROR: Nie można rozwiązać nazwy domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinosr

Dobra wystarczy...moja cierpliwość ma swoje granice 6h awarii bez komunikatu o realnym czasie usunięcia usterki jest poniżej krytyki. Przepinam domenę - niestety moja przygoda z netdc skończyła się równie szybko jak się zaczęła ;) Dziękuje wszystkim za opinie i komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinosr

Kamikadze tak gwoli wyjaśnienia...

- na email nie odpowiadają

- telefon jest albo zajęty albo rozłączają po kilku sygnałach

- na swoim profilu fb przestali się odzywać

- na stronie komunikatu brak

 

o czymś zapomniałem? ;)

 

Uprzedzając wystarczyło:

- napisać komunikat na stronie, profilu fb jak to robią inne firmy

- nagrać informację na automacie

- rozesłać email z komunikatem

 

Do wyboru do koloru...dziś komunikacja z klientem jest naprawdę szeroka i myślałem że nie ma z nią problemu a tu proszę....Dziwie się jedynie tym wszystkim pozytywnym opinią które uzbierali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

o czymś zapomniałem? ;)

 

 

 

Zapomniałeś o tym, że nie mieli internetu ;) A tak btw to ta sama serwerownia czy jak, że dwie firmy padły jednocześnie (NETDC i BH) ?

Edytowano przez majkelfirst (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinosr

Mieli...ich łącze to jedno serwerowania drugie ;) zresztą jest dzień po a nadal nie odpowiadają...

 

Tak ta sama serwerownia oni jeszcze obsługują mintshost.pl z tego co się orientuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od rana leży shared podpięty pod ip 185.25.150.156. Support nie odpisuje tutaj na forum widzę też cisza, ale może ktoś wie co się dzieje?

Chyba trzeba pożegnać się z netdc bo przez ostanie miesiące z żadną inną firmą nie miałem tylu problemów na głupim sharedzie.

Edytowano przez protoplasta (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety tez mnie dzisiejsza awaria dotknęła. Dodzwoniłem się ok 12 i usłyszałem tylko tyle, że w ciągu kilkudziesięciu minut powinna usługa zostać przywrócona. Host leżał 3 godz. od 3 do 6 i od 7.30 nadal leży. Support na ten moment wyłączył telefon :) Zero informacji odnośnie awarii. Co mnie podkusiło do przedłużenia w grudniu?! :/

Edytowano przez abovetherim (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co mnie podkusiło do przedłużenia w grudniu?! :/

Ale co Ty myślisz, że inne hostingi nie padają? Ja takich nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety w dniu dzisiejszym odnotowaliśmy dużą awarie ktora dotknęła serwer na której jest umieszczona Państwa usługa.

Od momentu wykrycia usterki pracujemy nad rozwiązaniem problemu i przywrócenie działania usługi.

Niby nic konkretnego, ale zawsze jakaś informacja. Oby tylko dane magicznie nie zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że padają, ale w poprzednich przynajmniej wiedziałem co się dzieje, a tu w przypadku poważniejszych awarii jest cisza ze strony supportu i jego kanałów informacyjnych. Na poprzednich hostingach jakoś sprawniej szło usuwanie usterek i był lepszy kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

W dniu dzisiejszym na jednym z naszych serwerów doszło do awarii jednej z macierzy dyskowych. Część Klientów może odczuwać skutki tej awarii. Uszkodzeniu uległ system plików na którym zlokalizowane są dane witryn oraz kont pocztowych części użytkowników.

Usterka nie dotyczy baz danych, które są przechowywane na odrębnej macierzy.

Nasza ekipa od rana próbowała naprawić usterkę. Pomimo licznych działań naprawczych system w dalszym ciągu nie pozwala na wznowienie pracy usługi. Mając na uwadze wydłużający się czas niedostępności, podjęliśmy decyzję o przywróceniu kompletu danych do stanu z ostatniej kopii zapasowej – w zakresie poczty i www (macierz z bazami działa prawidłowo).

Przykro nam, że nie jesteśmy w stanie jednocześnie odpowiadać na dziesiątki ticketów, odpisywać na forach, odbierać telefonów i jednocześnie naprawiać macierzy - wybraliśmy opcję skupienia się na naprawie. Traktujemy tą sytuację jako nauczkę na przyszłość i postaramy się o udoskonalenie kanałów komunikacyjnych na wypadek podobnych zdarzeń, choć na szczęście są one naprawdę wyjątkowe.

Informujemy, że aktualnie prowadzone są prace synchronizacyjne stanu z ostatniej kopii zapasowej.

Szacowany czas wznowienia pracy usług: do 2h.

Tych Użytkowników, których dotknęły skutki awarii bardzo przepraszamy za powstałe niedogodności.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, iż zakończono przywracanie kopii wykonanej w nocy z 29.02.2016 na 01.03.2016 i wszystkie usługi na objętym usterką macierzy serwerze już działają prawidłowo. Jeszcze raz przepraszamy za niedogodności.

 

@chris880 - VPS nie ma związku z tym serwerem, prosimy o zgłoszenie do BOK ze szczegółami i sprawdzimy indywidualnie - usterka macierzy dotyczyła bowiem hostingu współdzielonego, a nie VPS'ów.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marder

Informujemy, iż zakończono przywracanie kopii wykonanej w nocy z 29.01.2016 na 01.03.2016

 

Nie żebym się czepiał, ale trochę długa ta noc... Macie serwerownię za kręgiem polarnym? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marder - dzięki za spostrzegawczość :) W ferworze walki faktycznie wyszła długa ta noc ;) Na szczęście po przywróceniu danych (z ostatniej nocy przed awarią) - usługi zaczęły działać prawidłowo. Data w poście powyżej skorygowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×