Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miguslaw

Płyta główna, procesor, karta graficzna i zasilacz :(

Polecane posty

Gość xtd

Założyliśmy z kolegą zasilacz 650w i dalej nic... na zintegrowanej, ani na gts nie odpalił się obraz... :(

Macie jeszcze jakieś pomysły? Możliwe że to płyta główna się zepsuła podczas transportu ??

Pozdrawiam...

 

Napisz jaka płytę i procesor finalnie kupiłeś.

Czy wiatraki startują i się kręcą stale czy po 2-3 sekundach następuje wyłączenie?

Czy jak wyjmiesz pamięci, płyta "pika" błędem pamięci (o ile speaker jest podpięty).

 

Może także być błąd montażu polegające na pogięciu pinów w gnieździe. Oględziny procesora i gniazda powinny dać odpowiedź.

 

Problem może leżeć w biosie. Ja miałem cała dostawę płyt Gigabyte z których większość miała bios F1, który nie startował z żadnym aktualnym procesorem. Były to m.in. h61m-s2pv. Podnosiłem je na procku i3-2100.

 

 

Procent niedziałających od nowości płyt Gigabyte jest bardzo maly.

Edytowano przez xtd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może również, że płyta uwalona przez jeden z tych zasilaczy

 

1. Altis ATX-350PT (EC) - 350W

2. NoName'owy chinol - 410W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz raczej płyty nie posadzi jak juz padł.. Co jedynie Pamięci chodzą z zegarem którego płyta nie obsługuje ewentualnie procek... Jeśli oczywiście all jest nowe.

 

Podaj wszystkie komponenty to możliwe że gdzieś tu tkwi byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ale jeśli były wyjęte ze starych działających stacji jest to mało prawdopodobne nawet gdyby miał poniżej 300w...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej więc tak:

Płyta główna zamówiona na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=2676979870

Procesor: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2400-3-1ghz-bx80623i52400-box-361402/

Karta graficzna: kupiona w media-markt: Asus GTS450 1GB DDR3

Kostka ram: GOODRAM DDR3 4GB ( 1333MHz CL9 DIMM )

 

Wszystkie wiatraki ( 2 - od grafiki i procesora) startują i się kręcą kręcą kręcą i kręcą... :)

Czy jak wyjmiesz pamięci, płyta "pika" błędem pamięci (o ile speaker jest podpięty).

Nie pika bo nie podpięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie płyta na gwarancje pewnie pójdzie. Co jak co ale te budżetowe Asusy są bardzo słabe.

Sam miałem 3 i wszystkie płyty poszły na szrot lub na gwarancje. od tamtej pory kupuję only Gigabyte & MSI i dawno nie miałem problemów z płytą czy też innym podzespołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Płytę główną oddałem na gwarancji. Ostatnia prośba, pomożecie z zasilaczem? Obowiązkowo z komputronik.pl zastanawiam się nad ~600W lecz nie wiem jaki model, producent.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Próbowałeś zresetować biosa zworkami?

Na pewno dobrze wpiąłeś wszystko?

Masz na płycie podłączenie zasilania pod procka z zasilacza? Na pewno to podpiąłeś?

 

Wypnij wszystko i zostaw płyte z prockiem i ramem. (wywal dyski, napędy, grafikę itp.)

 

Zobacz czy procesor jest obsługiwany przez płytkę.

 

 

To może być wszystko i zapewne jest to błachostka, której nie dostrzegasz heh ;)

 

Edit:

Podłącz sam zasilacz zwierając piny na złączu aby sam bez płytki ci ruszył (zielony z czarnym, ale dokładniej popatrz w necie).

Sprawdź później miernikiem czy dają odpowiednie napięcia (podłącz pod piny we wtyku tym do płyty głównej - odpowiednie wartości znajdziesz w necie)

 

Sam mam stary zasilacz co na 12V daje trochę ponad 10V ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej więc tak: oddałem do znajomego do serwisu tą płytę główną, i oni ją tam sprawdzali. Z tego co mi powiedział to się zjarała koło procka ( mostek ) i nie dostarczala pradu do reszty , ale lampeczka sie swiecila! Druga sprawa, nie wiem jaki tam ten zasilacz powinien być , ale jak to jest i5 to pewnie troszke wiecej tego trzeba... To w ile W mam się kierować - około 500? Pozdrawiam :)

 

#Edit

Znalazłem 2 zasilacze

http://www.komputronik.pl/product/111683/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Corsair_CMPSU_500CXEU_500W.html

 

http://www.komputronik.pl/product/167761/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/IBOX_ATX_550W_APFC_14CM_BLACK_PANTHER.html

Spełnią one wymagania tych podzespołów?

Edytowano przez miguslaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie chodzi o więcej, ale o jakość. Nie ździwię się jak ci płytę zjarało przez te gówniane Nołnejmy ;)

 

Kup porządny zasilacz. Najlepiej niech ci doradzi ZooMpl coś dobrego, bo jak ci w sklepie wcisną kolejne gówno co ci wybuchnie przy uruchomieniu to będzie płacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za wszystkie posty, kupiłem nastepujacy zasilacz:

Cougar POWERX 550.

Kilka osób mi go poleciło, jak tylko przyjdzie plyta glowna będę montował :] Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładac nowego tematu napisze tutaj.

 

Do otrzymanej plyty przez @stona mam juz zasilacz, obudowe, pamięć i dysk - został mi tylko procesor i radiator z wiatrakiem, jednak z braku jakichkolwiek informacji o plycie w sieci nie wiem jaki mogę do niego wrzucić - wiem tyle co na niej pisze ,czyli ze LGA 775

 

Płyta HP o nazwie: 929 REV 0E S26

 

Wyglądem i częsciami prawie idealnie pasuje do obecnej którą mam ( tyle że ta nowa wejdzie do obudowy microatx bo jest mniejsza):

 

http://pl.msi.com/pr...tml#?div=Detail

 

Oczywiscie chodzi mi o to jaki najmocniejszy mogę wlozyc i na co patrzeć przy wyborze. ( pobor mocy? ).

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagwarantujesz mu, że będzie działać? To, że socket ten sam nic nie zmienia ;)

 

Właśnie dlatego się pytam bo nie wiem na co patrzeć.

 

Dla starej plyty patrzyłem na socket no i pobór prądu, ale dla tej nowej nie mam nic podanego, więc czekam na oświecenie na co patrzeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Właśnie dlatego się pytam bo nie wiem na co patrzeć.

 

Dla starej plyty patrzyłem na socket no i pobór prądu, ale dla tej nowej nie mam nic podanego, więc czekam na oświecenie na co patrzeć ;)

 

Płyta jest na chipsecie 915 więc C2Q/C2D/Pentium DualCore odpadają. Pozostają P4 (D) Celerony D i inne pożeracze prądu . Płyta była montowaną m.in. do desktopów HP Compaq DX6100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×