Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PYJTER

Własny VPS

Polecane posty

Witam serdecznie od razu zacznę, iż nie jestem żadnym dostawcą hostingowym i nie zamierzam nim być a na hostingu znam się niewiele jestem laikiem.

Mianowicie interesuje mnie na jakim oprogramowaniu stoją VPS'y. Mam w domu serwer na którym chciałbym mieć zainstalowane i działające w jednym czasie ubuntu + windows 2008 server (na którym mam program sprzedażowy)

I teraz pytanie czy lepiej zainstalować program do wirtualizacji czy to pod windows 2008 server czy pod ubuntu i dopiero tam tworzyć i dodawać systemy czy jest jakiś inny soft z własnym OS który zarządza tymi rzeczami??

I druga sprawa chciałbym mieć windows 7 także do zabaw czy można stworzyć gotowe obrazy tak aby nie trzeba było jak coś poknoce w rejestrze od nowa go instalować??

 

Z góry dziękuje z pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wirtualizacji pozwalającej jednocześnie uruchamiać Windę i Linuxa to wielkiego wyboru nie masz. Najlepiej chyba spisują się Virtuozzo i XEN.

Co do obrazów systemu, to polecam Norton Ghost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z VMWare Workstation i spisuje się wyśmienicie do tego typu rzeczy. Zainstalowany mam na Windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chcesz wirtualizować na Windowsie czy Linuxie?

Polecam ci najpierw Linuxa a później WSRV2k8, moim skromnym zdaniem może to lepiej działać :)

 

W Winde chyba masz wbudowane aplikacje do tego - HyperV a na Linuxa to tak jak wyżej ci koledzy pisali.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×