Skocz do zawartości
Adrian Bienias

Hosting z transferem "bez limitu" i stałym IP

Polecane posty

Jak w temacie

 

potrzebuję czegoś z dużym transferem najlepiej w opcji "bez limitu" (wiem, że nie ma czegoś takiego jak bez limitu, ale żebym nie musiał dopłacać jak przekroczę jakiś tam próg GB)

 

obecnie miesięcznie zużywam ok 250gb transferu, ale to będzie rosnąć

tworzę kursy, które udostępniam bezpośrednio z hostingu, więc każde obejrzane video to ok 100mb transferu

 

potrzebuję też stałego IP bo "walczę" z google, tj. gmail kwalifikuje moje wiadomości do spamu i np. automatyczne potwierdzenia rejestracji z serwisów które mam postawione na joomli trafiają do spamu w gmailu, a hotmail w ogóle je odrzuca

 

z tego co ustaliłem potrzebuję stałego IP aby zbiorowe wiadomości były bez problemu dostarczane

 

super jakby było też więcej IP, coś w stylu hostingu pod SEO

 

wtedy każdy serwis (póki co mam 3) miałby osobne IP i mam nadzieję gmail traktowałby wtedy poszczególne wiadomości z serwisów w prawidłowy sposób

 

przestrzeń - ciągle uploaduje nowe kursy więc też przydałoby się parę GB, ale myślę że póki co ok 20-30 powinno wystarczyć

 

podsumowując

transfer miesięczny 500gb - 1 TB, lub najlepiej bez limitu

przestrzeń - 20gb

stałe IP (super jakby można było przypisać więcej niż 1)

wysoka niezawodność

 

póki co korzystałem z oferty az.pl ale ostatnio spora awaria w bardzo ważnym momencie kulminacji promocyjnej sprzedaży i olewka moich skarg (w sensie żadnej choćby najmniejszej rekompensaty, prosiłem o stałe IP - nie byli w stanie dać, kazali zmieniać cały pakiet na droższy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod shared ... to podchodzi już pod własnego VPS'a bądź jak to teraz nazywają "hosting dedykowany" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na VPS moim zdaniem jeszcze nie czas

po pierwsze są to drastycznie większe koszta

 

mogę przeznaczyć na dobry hosting 200-300zł ale na rok, nie miesiąc

 

zastanawiam się nad opcją 2 hostingów

1 typu SEO, na którym postawię "gołe" instalacje serwisów (one zazwyczaj mają niewielkie transfery)

a kursy będę trzymał na innym hostingu bez limitu transferu (bo to video zabiera mi lwią część transferu)

 

poza tym z tego co się orientuję przy VPSie trzeba jeszcze umieć go obsługiwać (najlepiej jeszcze przez linuksa bo wtedy nie ma kosztów miesięcznych za windowsa)

samemu nie chcę się tym zajmować bo zakładam, że jest to nieco trudniejsze niż instalacja typu "dalej, dalej, dalej, ok"

a płacenie za administrację to znów kolejne dodatkowe koszta

 

nie mam żadnych wymagających skryptów w serwisach, nie potrzebuję więc mocy obliczeniowej serwera dedykowanego

 

wirtualny w az.pl który miałem do tej pory był w 110% wystarczający tylko, że szukam czegoś nowego z 2 względów

  • traktowanie moich maili jako spam (z instrukcji google wynika, że trzeba mieć stałe IP aby wyeliminować ten problem)
  • awaria i bardzo niekorzystny sposób podejścia do klienta po awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Twoje przekonania są błędne... bo jak widać do tej pory żadna firma nie zaproponowała swojego pakietu.

 

Bo 25zł na miesiąc za 500GB+ transferu, obsługę techniczną, 20GB HDD... nie, wybacz. Nie tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już teraz generujesz 250 giga miesięcznego transferu i spodziewasz się jeszcze większego ruchu, to z każdym współdzielonym będziesz miał problem, bo administracja w taki czy inny sposób utrudni Ci życie. Nie lepiej klipy wrzucać na jakiś hosting wideo (są takie, które pozwalają wrzucać pliki w trybie "prywatnym", w związku z czym twoje klipy będą dostępne tylko na stronie, na której je umieścisz, nie będą na przykład listowane w ich wyszukiwarkach). Zaoszczędzisz sobie w ten sposób od cholery transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Blargh! myślałem też i nad takim rozwiązaniem

tylko, że wtedy niejako skazany jestem na łaskę np. youtube

 

widać ich parcie na reklamy, mimo że u siebie na kanale mam wyłączone kto wie co przyniesie czas

może w połowie video będzie kiedyś np. przymusowo stopowane i trzeba będzie oglądać reklamę jak w tv...

 

sprawdzę jeszcze jakie możliwości daje vimeo, nigdy jeszcze z nich nie korzystałem, może tam spróbuję wrzucać video

 

w każdym razie byłoby to dobre rozwiązanie,

aczkolwiek wydaje mi się, że profesjonalniej mimo wszystko jest mieć video na własnym hostingu z własnym odtwarzaczem (ale wychodzi na to, że za taki profesjonalizm trzeba już odpowiednio więcej płacić)

 

w sumie każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy

muszę to jeszcze przemyśleć,

dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój nick to "d.v", popatrz co u Ciebie widnieje w miejscu, w którym u mnie jest "Blargh!" :P

 

A jeśli chodzi o "profesjonalizm", to nie przesadzaj, Duże, bardzo profesjonalne serwisy zarabiające sporą kasę korzystają z YT, Vimeo czy Wrzuty (dwa ostatnie polecam, lepsze niż YT, które ma czasami straszne przymulenia a ich najnowsza wersja odtwarzacza doprowadza mnie czasami do szewskiej pasji). Poza tymi trzema są jeszcze takie serwisy jak np. Putlocker, który też jest niezłą alternatywą. Niestety, jak chcesz być "pro", to musisz uszczuplić portfel. A jak chcesz tanio, to licz się z ograniczeniami. TINSTAAFL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blargh! :lol:

sory d.v.

 

@xorg bardzo trafna oferta usług

 

faktycznie, chyba skorzystam z serwisów dedykowanych pod hosting video,

tym samym nie będę się martwił transferem, a serwisy postawie sobie na prostym hostingu typu SEO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×