Skocz do zawartości
Gość mpm1122

Pytanie co do złożenia komputera.

Polecane posty

Gość mpm1122

Hi, niedługo będę się zabierał za składanie komputera i kilka osób mówi mi abym kupił jakaś matę antystatyczną, opaskę antystatyczną i wkrętak z obudową antystatyczną. Jednak cena takiego zestawu to około 200 zł i zastanawiam się czy to na prawdę takie konieczne... Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej pozbyć się ładunków poprzez przytrzymanie kaloryfera przez jakieś 5 sekund, ale do tej pory największym moim osiągnięciem była zmiana pasta termoprzewodząca... Co myślicie warto inwestować te rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem tydzień temu komputer, bez mat, opasek itp. (zresztą nie pierwszy raz) Nawet działa... ;) A 200zł lepiej dorzucić do czegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie warto, warto mieć po prostu porządny wkretak do mocowania śledzi, przykręcania płyty oraz napędów... złożyłem kilkadziesiąt komputerów w różnych warunkach i nigdy nawet sie kaloryfera nie dotykało, żadnej części nie stało się coś złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie używałem i jakoś nic się nigdy nie stało. Może jestem po prostu złym przewodnikiem prądu, ale uważam że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Od kilkunastu lat skręcam i rozkręcam PieCe i lapy bez jakichkolwiek mat i innych antystatycznych wynalazków a kaloryfery mam zabudowane i nigdy żaden podzespół nie wysiadł z powodu ładunku elektrostatycznego.

Ale to może dlatego, że ja nie szuram po domu w kapciach po wykładzinach czy dywanach, bo nie chodzę w kapciach i nie cierpię wykładzin i dywanów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie składaj komputera na dywanie w wełnianych rękawiczkach czy swetrze i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej chce cię ktoś nabi na kase. Rownież nie uźywam tego typu rzeczy i zawsze wszystko grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżeli dotykasz sprzętu którego wartość jest gigantyczna lub w miejscu gdzie występuje duża ilość ładunków (podłoga + ładujące się buty, dziwne ubrania itd) normalnie szkoda zachodu na opaski, matki i takie tam. Jedyne co da się spalić w ten sposób to RAM kiedy podaje go jedna osoba do ręki drugiej...

 

Ważne - odłączyć zasilanie od kompaprzed pracami żeby nie był uziemiony, niektóre osoby dobrze jak umyją ręce przed pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×