Skocz do zawartości
Ursa

HOSTING dla MOODLE

Polecane posty

Witajcie,

mam ogromną prośbę do wszystkich forumowiczów. Jestem nauczycielem i chciałam założyć dla moich uczniów platformę Moodla. Nie mam pojęcia jak wybrać hosting? Jaka firma bedzie najlepsza? Bardzo proszę, poradzcie. Na serwer chce przeznaczyc maksymalnie 400 zł rocznie. Liczę, że w sumie z Moodla będzie korzystało około 300 osób (tylu mam uczniów), więc jednorazowo pewnie maksymalnie 25.

Serdecznie pozdrawiam,

Ursa.

Edytowano przez Ursa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile moodle nie ma jakiś specjalnych wymagań, których nie dostaniesz na hostingu współdzielonym, nie ma sensu kupować serwera dedykowanego / vps i spokojnie powinien Ci wystarczyć zwykły hosting w dobrej firmie na takie potrzeby. Skontaktuj się z progreso.pl i zapytaj co mogą dla Ciebie przygotować, ale znając ich podejście do klienta dostaniesz wszystko na gotowo w dobrej cenie.

 

Edit;//

Z tego co znalazłem to wymagne jest php nowsze niż 5.2.8 i

MySQL 5.0.25 (zalecany silnik InnoDB)

 

i nie ma specjalnie innych wymagań.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że większość współdzielonych nie za bardzo lubi Moodle, bo ta cholera potrafi być zasobożerna. Przynajmniej ja mam niemiłe doświadczenia z tym ustrojstwem sprzed jakiegoś czasu, może w międzyczasie się coś poprawiło, ale i tak odradzałbym pchanie się w tanie rozwiązania współdzielone. Na pewno potrzebne będzie sporo pamięci i mocy CPU, więc pozostają tylko sprawdzone firmy, które nie przytną procka do jakiejś śmiesznie niskiej wartości ani nie podziękują za współpracę za "zbyt duże zużycie zasobów". Idealne byłyby "e-biznesowe" konta w Kei, ale te niestety bardzo mocno przekraczają Twój budżet.

 

Najlepszym rozwiązaniem będzie jak zwrócisz się do firm, aby podawały Ci oferty indywidualne, ze względu na to, że raczej nie będziesz potrzebować bardzo dużo miejsca czy transferu, za to istotne będzie większe od standardowego użycie pamięci i CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pozdrowienia od byłego nauczyciela, który korzystał z Moodle z uczniami : )

 

Moodle na dzień dobry nie jest złe. Używałem go w 2 klasach po 18 osób. Gdy była lekcja i coś tam dłubali (logowanie + download + przeglądanie), no już słupki skakały do góry. Niestety nie potrafię powiedzieć jak mocno i na jakim hostingu to było (chyba na VPSie deho.pl), bo to było ze 3 lata temu.

 

Moodle + userzy + content - > tak, wtedy zaczyna się obciążenie. Zależy też ilu ludzi na raz będzie co robić.

 

Hosting dzielony wysokiej jakości raczej wystarczy. No chyba, że korzystać będzie 4-6 nauczycieli na raz wraz z setką uczniów...

Weź sobie porządny hosting na 3-6 miesięcy, może progreso, można spróbować IQ... zależy też jakiej funkcjonalności hostingu potrzebujesz. Weź hosting z wykresikami statystyk obciążeń, to będziesz wiedział na czym stoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy kilka stron z Moodle na serwerach wirtualnych i działają bez problemu. Jedynie przy instalacji użytkownicy musieli otwierać zgłoszenia, bo proces zakładający bazę danych potrzebował czasami ponad 5 minut na utworzenie wszystkich tabel (jest ich ponad 400). Ale poza interwencją na początku, potem już Moodle działa normalnie na serwerach współdzielonych.

Edytowano przez huan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×