Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ritchey

OCZ Vertex 4 w dedyku

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie do osób, które w swoich serwerach dedykowanych używają dysków SSD Vertex 4. Zastanawiam się nad zamontowaniem ich w swoim serwerze, ale mam pewne obawy co do ich niezawodności i stabilności (wiem, że vertexy 3 tuż po premierze sprawiały spore problemy).

Czy nie macie żadnych problemów z tymi dyskami ?

Czy pomimo, że na rynku istnieją dopiero od 4-ech m-cy - są godne zaufania i można ich używać w profesjonalnych zastosowaniach (tzn. "na produkcji")?

 

Z góry dziękuję za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów rozwiązywał zawsze update firmware-u,

natomiast musisz brać pod uwagę fakt iż na dyskach tego typu nie powinno się używać najistotniejszych danych,

a już na pewno bez raidu nic na to nie wrzucam, nie są to dyski z najwyższej półki jeśli idzie o SSD i należy brać poprawkę na ich awaryjność.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów rozwiązywał zawsze update firmware-u,

natomiast musisz brać pod uwagę fakt iż na dyskach tego typu nie powinno się używać najistotniejszych danych,

a już na pewno bez raidu nic na to nie wrzucam, nie są to dyski z najwyższej półki jeśli idzie o SSD i należy brać poprawkę na ich awaryjność.

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście będzie RAID1 oraz backup danych na FTP.

Natomiast mam pytanie - czy używałeś Vertex-ów 4 w zastosowaniach serwerowych ?

Jeżeli tak - to czy nie miałeś z nimi żadnych problemów ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mam pytanie - czy używałeś Vertex-ów 4 w zastosowaniach serwerowych ?

Jeżeli tak - to czy nie miałeś z nimi żadnych problemów ?

 

tak, używam ich na co dzień, w serwerach, laptopach i w kieszeniach usb,

odpowiedź masz w poprzednim moim poście ;) [v3 i v4 miały po produkcji przypadłość "wypadania z systemu" co rozwiązywał up fw]

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Mam nadzieję, że obecne modele już nie będą mieć tej przypadłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że podepnę się pod temat. Przymierzam się do składania mini PC do biura na platformie miniITX i szukam jakiegoś małego i w miarę taniego dysku SSD. Czy dyski OCZ AGILITY 3 będzie działał bezawaryjnie przez długi czas w komputerze który używany jest to serfowania po necie i standardowo są wypisywane faktury, trochę dokumentów word/excer? Chodzi mi o wytrzymałość i żywotność dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vertex 3 siedzi na kontrolerze Sandforce 2281, który kiedyś sprawiał dość dużo problemów. Obecnie jest lepiej, aczkolwiek i tak najlepsze firmware dla tego kontrolera ma intel z serii 520. Intel ma je na wyłączność, tj. na podstawie umowy z LSI błędy które znalazł intel nie mogły być później uwzględnione w firmware wydawanych przez LSI.

 

Z kolei Vertex 4 siedzi na kontrolerze Marvell's, który jest dość starą i sprawdzoną konstrukcją. W w/w dysku ten kontroler ma zwiększony 2 krotnie cache i podbite zegary kontrolera w porównaniu z dyskami konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Agility 3 nie powinno być problemu. Ten model jest już na rynku przez długi czas i wszystkie ewentuane problemy zostały już raczej wyeliminowane. Odnośnie żywotności dysku to SSD z zasady jest mniej awaryjny od HDD ze względu na brak "mechaniki".

 

Natomiast polecam raczej model 120 GB: http://allegro.pl/ssd-ocz-agility3-120gb-525mb-s-500mb-s-gw-3lata-fv-i2571064055.html

Jest tylko 150 zł droższy dostajesz 2 razy większą pojemność i większą wydajność (zapis 500 MB/s). Weź też pod uwagę to, iż na SSD zaleca się nie przekraczać 80% zajętości powierzchni dysku (dzięki temu kontroler ma możliwość równomiernego rozmieszczania danych). Tak więc 60 GB SSD efektywnie daje Ci jakieś 48 GB. To może okazać się zbyt mało jak na dysk systemowy. Natomiast na 120 GB dysku masz do dyspozycji 96 GB. To już powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up: dzięki za pomoc. Raczej zdecyduję się na 60GB bo teraz po 6 latach używania starego PC w biurze jest zajęte około 25GB na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym intelem 520 też czytałem, że jaja są czy tam były... rzekomo Samsung 830 jest bombex, mam go w lapie aktualnie, tylko 128GB to właściwie 6 stówek...

OCZ chyba tego Marvella w ogóle przejął, czy coś i dopracował, także chyba luz, choć ja osobiście OCZ nie lubię, nie mam zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym intelem 520 też czytałem, że jaja są czy tam były... rzekomo Samsung 830 jest bombex, mam go w lapie aktualnie, tylko 128GB to właściwie 6 stówek...

OCZ chyba tego Marvella w ogóle przejął, czy coś i dopracował, także chyba luz, choć ja osobiście OCZ nie lubię, nie mam zaufania.

Samsunga 830 też mam w laptopie od pół roku. Żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×