Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
drajvver

Internet nie dziala przez router, czego wina?

Polecane posty

Witajcie.

 

Mam następujący problem. Otóż dziewczyna w domu ma internet przez antenę 5GHz (prawdopodobnie MikroTik, nie jestem pewien) od lokalnego ISP. Zarzeka się on, że nie blokuje rozdzielania sygnału "po domu" w żaden sposób. Jednak myk jest taki, pomiędzy anteną a routerem jest adapter PoE, z którego jeden kabel idzie do anteny, drugi do routera. Problem w tym, że router nie ważne w jaki sposób pracuje (router, switch) po prostu traci łączność. Jeżeli wepnę kabel do portu WAN, router dostaje IP, wszystko jest pięknie, internet podziała 20min i koniec (zakresy IP na siebie nie zachodzą, sprawdzane 100000 razy). W trybie switcha (kabel z PoE do portu 4 + wyłączone DHCP) internet raz działa raz nie, komputer przez Wi-Fi dostaje IP tak jakby prosto z anteny (jak to przez switcha). Po prostu w żaden sposób nie da się tego skonfigurować do pełnego działania. Sprawa MACa to też raczej nie jest (sklonowany w routerze nic nie zmienia).

Najciekawsze jest to, że na PC obok internet podpięty bezpośrednio (bez routera) działa bez zająknięcia.

Router to TP-Link TL-WR740N (mam identyczny w domu i u mnie wszystko śmiga).

 

Może ktoś miał podobnie i pomoże coś?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak wyłączysz DHCP to ustawiasz IP na PC czy z automatu?

 

Podepnij router wejdź w System Tools > Diagnostics i rób testy ciągle

 

Zobacz jeszcze jak jest z Klonowaniem Mac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez WAN mam włączone DHCP, przy korzystaniu ze switcha wyłączone, wtedy komputery dostają IP bezpośrednio od ISP, tak jakby routera nie było, mimo to net nie działa. Klonowanie MAC działa na 100%, sprawdzane też kilkakrotnie. W Diagnostics gdy puszczam ping, czy cokolwiek, zawsze brak odpowiedzi, wtedy kiedy nie działa internet przez router/switch, ale sekunde pozniej moge wpiąć kabel do PC bezpośrednio i internet śmiga aż miło - muszę przyznać że sytuacja troszkę niecodzienna chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mówiłeś że masz taki sam router u siebie. Weź go i zobacz jak się będzie zachowywał.

 

Sprawdź jeszcze soft. W tych modelach starsze softy były baaardzo niedopracowane.

 

Jeżeli na Twoim jest ok to:

Wrzuć soft > Zaktualizuj > Ustawienia fabryczne załącz > skonfiguruj ponownie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem, sprawdzałem, też nie działa, FW niestety najnowszy, co nie rokuje na pewno pozytywnie, niestety.

 

W skrócie jeszcze raz:

1. PoE -> PC = działa w 101%

2. PoE -> Router/Switch -> PC kablem / Laptop Wi-Fi = działa w 10%, czyli raz na pół dnia przez chwilę

3. (najciekawsze) PoE -> Laptop kablem = nie działa w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, IP nadal jest to samo, np 192.168.0.240, w Win7 przy połączeniu brak informacji o ograniczeniu połączenia, więc TEORETYCZNIE wszystko jest, a internetu brak. Nie pojmuję, może router nie daje rady? Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myl PPPoE z PoE :). Na routerze w WAN mam po prostu Dynamic IP.

 

Nie myl PPPoE z PoE :). Na routerze w WAN mam po prostu Dynamic IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie myl PPPoE z PoE :). Na routerze w WAN mam po prostu Dynamic IP.

Nic nie mylę :P A co do połączenia to chodziło mi czy ciągłe, czy np nie na żądanie z czego gdy miałem tak ustawiony a była przerwa w połączeniu, nie łączył się jeszcze raz. Dobrze skonfigurowałeś połączenie w laptopie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, laptop u mnie w domu na wifi działa bezproblemowo, wszędzie, tylko nie u "siebie" w domu. Tam internet działa w 100% tylko wpięty bezpośrednio do PC. Ciągłe połączenie, bez żadnych kombinacji, router cały czas "trzyma" adres, kiedy jest wpięty w WAN.

Może po prostu trzeba inny router? Troche jaja, no ale cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie jest inny, ale znam wiele ludzi którzy mają internet od tego samego ISP i działa im router. Oni sami zarzekają się, że nic nie blokują i "powinno wszystko śmigać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj się ich :) Mój ISP zablokował mi dostęp z powodu braku płatności. Sprawdzam u nich w panelu, wpłata uregulowana. Dzwonię. Wszystko okey musi działać. Patrze nie działa. Dzwonie jeszcze raz posiedzieli, dobra okey chodzi. No chodził chodził, godzina 20.06 bum brak płatność. Było to w sobotę, niedziela bez neta, poniedziałek dzwonie wszystko się powtarza i taka pętla była no żeby nie skłamać 6-7 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tylko dopóki nie mam pewności że to nie wina po mojej stronie (konfiguracji itp), nie chcę nikogo naciągać na koszty przyjazdu tych techników bo sobie liczą za każdy kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny ISP, który życzy sobie kasę za naprawienie usterki. Nawet żabojady z Orange tacy pazerni nie są, u nich wizyty techników są friko ;) Ale za to pewnie net był za 3 dychy...

Jeżeli na dwóch routerach masz takie same objawy, to nie wierzę, że u ISP jest wszystko w porządku.

 

Jeszcze taka ciekawostka - niektóre routery nie lubią pracować z klasą 192.168.0.xxx, wolą standardową 192.168.1.xxx. Głupota, ale raz czy dwa się spotkałem z takimi cudami. Spróbuj na sztywno przypisać adresy w tej właśnie klasie i zobacz jak się to spisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

To nie do końca, ISP daje adres z zakresy 192.168.0.1/24 a na routerze nieważne co dam, czy klase A, B czy C, nie działa tak samo bardzo :D Aktualnie jest 192.168.100.1 - też nie działa, tak samo jak 192.168.1.1, po prostu nie wiem co robić, bo już i tak kupiła router z mojego polecenia, który nie działa więc wystarczająca wtopa z mojej strony, chciałbym to odpalić w jakikolwiek sposób w miarę na stałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To to nie jest ISP tylko jakaś popierdółka, skoro daje adres lokalny. Dowiedz się od nich na jakim adresie stoi ich DHCP i na routerze ustaw DHCP relay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym TP-Linku niestety nie ma takiej możliwości, w trybie switcha "przepisuje" adresy DHCP od dostawcy, a w trybie routera wszystko jest za NATem, to raczej jasne.

Nie do końca popierdółka, bo gdyby nie miejsce zamieszkania, to można dostać nawet 100mbit po świetle za ~200zł/mc, które o dziwo tyle wyciąga (!) - mam takie u siebie w szkole:

DL na poziomie 98-99mbit, UL ~80mbit, bardzo fajna sprawa, ale mysle ze raczej utrzymanie tego na takim poziomie stale kosztuje więcej niż 80zł :)

 

A DHCP standardowo, skoro jest 192.168.0.1/24, to DHCP ma taki sam adres jak brama i DNS ;) (tak przynajmniej wskazuje Windows na PC, gdzie internet działa) - typowo budżetowo, bo jak radiówka to na ilość się idzie nie jakość z reguły

Edytowano przez drajvver (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale jeżeli ISP daje ci adres 192.168.0.50 z bramą 192.168.0.1 to nie ustawisz swojego routera na IP 192.168.0.1 bo będzie się gryzło. Musisz ustawić z 50 i ustawić klonowanie MAC.

 

To tak jak byś chciał postawić 2 PC w sieci z jednym IP

 

Przynajmniej ja to tak zrozumiałem już z tego wątku ;)

 

 

Chyba że na routerze podepniesz pod WAN i wyłączysz DHCP. Ewentualnie spróbuj pod LANa podpiąć + dhcp z tym samym netadresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, na sprzęcie ISP Mikrotik .

 

Antena > PC > Działa

Antena > Router (dziala) > urzadzenia nie dzialają.

 

U mnie rozwiązałem problem tym że na routerze ustawiłem jakoś że nie nadwał DHCP tylko ręcznie ustawiłem adresy z DHCP MT . Bo był ograniczony tylko do 1 sprzętu. i też nie blokowali ale żeby zrobił to ktoś z ISP to trzeba było zapłacić 25 zł za ustawienie każdego kompa doddatkowego wpiętego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy masce 255.255.255.0 może ;)

Toć piszę od kilku postów /24 ;)

No niestety hasła do AP nie znam, więc pewnie trzeba będzie zabulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×