Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Przekierowanie

Polecane posty

Witajcie, posiadam niewielkie forum młodzieżowe (4young.pl). Postanowiłem dokupić domenę, aby wzmocnić frazę "forum mlodziezowe", domena to: forummlodziezowe.com.pl, zastosowałem przekierowanie 301 w panelu domeny i ładnie przekierowuje na 4young, ale teraz pytanie, czy jest to dobre rozwiązanie? Czy w ogóle domena numer 2 będzie miała swoje wyniki w google ? Jak to wygląda od strony pozycjonowania, bo mi zależało na wzmocnieniu frazy, ale czy ja w ogóle dobrze myślę ? :P

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

301 to na przeniesiona na stałe, czyli generalnie domena, z której idzie przekierowanie będzie olewana...

IMO bez sensu, jeśli chcesz pod SEO.

Lepiej wrzuć tam jakiegoś bloga czy coś, by była treść i tam na chama słowa kluczowe + adres 4youngsów. Takie mini zaplecze se zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj pierw, a później weź się za pozycjonowanie... ;)

 

1. Rozumiem, że kupiłeś domenę z racji słowa kluczowego - jednak znaczenie słowa kluczowego w domenie jest tak niewielkie, że nie da nic

2. Przy przekierowaniu 301 nie będą się wyświetlać wyniki z domeny przekierowującej

3. Aby wzmocnić forum musisz dodać dobre treści i linkować - lepiej robić to na domenie głównej

4. Jak się bardzo uprzesz i chcesz mieć "boosta", to postaw jakiś serwis na forummlodziezowe.com.pl, napisz kilka(naście) artykułów, pozycjonuj a następnie po jakimś czasie daj przekierowanie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię :D Jednak miałem niedawno taką sytuację, że przekierował swoją domenę "sklepik.agh.edu.pl" po moją "besty.eu" i w google pojawiły się wyniki domeny podpiętej, ja miałem wejścia na stronę ze słów kluczowych "sklepik agh", dlatego też pomyślałem, aby dokupić domenkę do 4jang :D

 

Do dziś zostało kilka wyników, zobaczcie:

 

https://www.google.pl/search?q=sklepik+agh&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=oVe&rls=org.mozilla:pl%3Aofficial&sclient=psy-ab&q=sklepik.agh.edu.pl+besty&oq=sklepik.agh.edu.pl+besty&gs_l=serp.3...10134.11840.1.13143.7.7.0.0.0.0.161.861.0j7.7.0...0.0...1c.a0mnpR7Vvx0&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=939e1670ed1c4327&biw=1173&bih=811

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że kupiłeś domenę z racji słowa kluczowego - jednak znaczenie słowa kluczowego w domenie jest tak niewielkie, że nie da nic

 

 

domena wiadomosci.it nie jest pozycjonowana, mimo to gugl reaguje dosyć dobrze na zapytanie "wiadomości it" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z pewnoscia ma skas linki, w title jest ta fraza - co jest duzo wazniejsze niz sama domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdybyś zrobił 301 z 4young.pl na forummlodziezowe.com.pl wtedy moc częściowo zostałaby przeniesiona po odpowiedniej optymalizacji może miałoby to sens. Samą frazą w nazwie domeny mało zdziałasz, nie musisz mieć takiej domeny żeby osiągnąć TOP wystarczy wiedza i umiejętności. Więc zmykaj do czytania for seo tematycznych a nie kombinujesz po swojemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolopik nie słuchaj :)

Postaw cokolwiek na tej nowej domenie i dopier... na nią linków z tą frazą ile się da aż filtra załapie i wtedy ją przekieruj 301.

Będzie szybciej a fraza nie jest jakaś kosmiczna, sama domena choć z frazą kluczową jak nie linkowana nic Ci nie da (prawie nic)

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się jeszcze ani nie słyszałem o ani jednym takim przypadku

 

Rzadko się zdarza, ale się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol Dziedzic – Grupa AdWeb, Tomasz Stopka – Grupa AdWeb, Cezary Lech – SprawnyMarketing.pl, Paweł Rabinek – Rabinek.pl, Grzegorz Strzelec – SEO Ekspert w Onet.pl, Łukasz Rajzer – Ipolisa.pl, Tomasz Kowalczyk – TC Forum dla Webmasterów, Paweł Gontarek – Zgred.pl

w "1# Polski SEO Hangout on Air" 1:03:18

"To naturalne że 301 z zafiltrowanej do nowej powoduje spadek obydwu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zostanie usunięta przyczyna filtru to na nową domenę w końcu też wejdzie - przecież to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×