Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Oszukista

VPS - brak mozliwosci wejscia do folderu root

Polecane posty

Witam, mam maly problem, niektore rzeczy na VPSie instaluje przez PUTTY bo jest mi latwiej. Dzisiaj postanowilem postawic serwer CS 1,6 4fun, do wlasnego uzytku i rowniez zrobilem to przez PUTTY. Lecz teraz chce uruchomic ten serwer z poziomu zdalnego pulpitu, lecz nie moge wejsc do folderu root gdzie zostal serwer zainstalowany. Jest jakas mozliwosc aby tam wejsc?

Na VPSie jest debian 6.

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Polecam zapoznać się z podstawami katalogów i komend linuxa z nimi związane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pulpit zdalny jest tylko w Windows. Do zarządzania serwerami LINUX służy Putty lub zainstalowane środowisko graficzne i odpowiednie oprogramowanie.

miałem już ci minusa walić ale się nie da ... jest zdalny pulpit

NX poczytaj sobie o tym ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem już ci minusa walić ale się nie da ... jest zdalny pulpit

NX poczytaj sobie o tym ....

Otoz to, mam NX i probuje tam wejsc w folder root ale nie moge :/

 

jk1h0q.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem już ci minusa walić ale się nie da ... jest zdalny pulpit

NX poczytaj sobie o tym ....

Pewnie chodziło mu o te środowisko i serwer + client np. NoMachine NX. Może chodziło mu o nazwe Zdalny pulpit bo takowa jest w Win XP.

Akurat mikorol walnął tutaj posta bezmyślnie bo zdalny pulpit istnieje na linuxa :) Wystarczy zainstalować i gra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, mam NX i probuje tam wejsc w folder root ale nie moge :/

 

jk1h0q.jpg

bo zapewne nie jesteś zalogowany z konta root tylko z normalnego :)

 

Pewnie chodziło mu o te środowisko i serwer + client np. NoMachine NX. Może chodziło mu o nazwe Zdalny pulpit bo takowa jest w Win XP.

Akurat mikorol walnął tutaj posta bezmyślnie bo zdalny pulpit istnieje na linuxa :) Wystarczy zainstalować i gra..

a no ja wiem dokładnie jak to wygląda bo instalowałem i wiem co i jak .

To jak ma pisać takie posty to niech nie pisze wcale . po co ma w błąd wprowadzać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, mam NX i probuje tam wejsc w folder root ale nie moge :/

 

 

No bo jesteś pewnie zalogowany na usera którego stowrzyłeś do nx który nie posiada praw do katalogu roota. Tak samo jest na sftp ..

Tak jak pisali użytkownicy wyżej odpal sobie komendą w putty tak będzie nałatwiej i najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otoz to, mam NX i probuje tam wejsc w folder root ale nie moge :/

No bo jesteś zalogowany na usera którego stowrzyłeś do nx który nie posiada praw do katalogu roota. Tak samo jest na sftp.

Tak jak pisali użytkownicy wyżej odpal sobie komendą w putty tak będzie nałatwiej i najszybciej.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się przez putka i przenieś sobie zawartość do np. swojego katalogu domowego.

Lub w NX ustaw w konfiguracji, a raczej zezwól, aby root mógł się logować do NX i tak wejdź na zdalny pulpit.

Zalecam opcję 1, czyli wrzuć to sobie do katalogu domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne @RafoX masz racje, wiec moje pytanie jest, jak to zrobic?

powiem ci że nie wiem Czy NX zezwala na logowanie z roota bo nawet nie sprawdzałem ale jak już pisali walnij komendę z putty u po sprawie.

Hmm jak jestem podcięty całkiem dobrze gadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie serwera csa jako root nie jest najmądrzejszym pomysłem.

 

Skopiuj cały katalog serwerowy do home swojego użytkownika i nadaj mu odpowiednie chowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

I wlasnie w tym momencie zdalem sobie sprawe ze nie powinienem sie brac za takie rzeczy, skoro sie na tym nie znam :<

 

Bo się źle za to zabierasz ;)

 

Kup jakiś tani serwer do nauki i posługuj się wyłącznie putty. Znajdź jakieś poradniki w necie i zacznij od tworzenia katalogów, przenoszenia, zmieniania praw i zabawy użytkownikami.

 

Później przejdź do instalacji aplikacji, konfiguracji np. apache2 + php + mysql + ftp i później reinstall serwera i znowu to samo aż zrozumiesz o co biega i gdzie popełniasz błędy - bo zawsze za pierwszym razem będziesz je popełniał.

 

Nie kopiuj komend bezmyślnie tylko w googlu sprawdzaj co oznaczają - ewentualnie w opisie jeżeli jest dostępny w poradniku.

 

I tak dojdziesz do opanowania linuxa po kilku miesiącach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem już ci minusa walić ale się nie da ... jest zdalny pulpit

NX poczytaj sobie o tym ....

 

 

Rafox napisałem odpowiednie oprogramowanie, nawet poradnik na stronce BH jest jak to zainstalować:)

W poprzednim poscie miałem na myśli to, że trzeba mieć zainstalowane odpowiednie oprogramowanie.

Poradnik nawet na stronie Biznes-Hostu jest.

Chyba, że znasz taką metodę że kupujesz VPSa, odpalasz go i wszystko działa.

 

Odpalanie serwerów gier, głosowych z konta ROOT'a nie jest bezpieczne.

Zrób nowego użytkownika, którym odpalaj serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rafox napisałem odpowiednie oprogramowanie, nawet poradnik na stronce BH jest jak to zainstalować :)

W poprzednim poscie miałem na myśli to, że trzeba mieć zainstalowane odpowiednie oprogramowanie.

Poradnik nawet na stronie Biznes-Hostu jest.

Chyba, że znasz taką metodę że kupujesz VPSa, odpalasz go i wszystko działa.

 

Odpalanie serwerów gier, głosowych z konta ROOT'a nie jest bezpieczne.

Zrób nowego użytkownika, którym odpalaj serwer.

 

Ale źle zrozumiałeś pierwszy post.

 

Użytkownik ma wszystko porobione a jedynie nie mógł wejść do katalogu /root bo nie miał praw - był zalogowany na innego użytkownika.

 

Napisałeś zupełnie od rzeczy posta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafox napisałem odpowiednie oprogramowanie, nawet poradnik na stronce BH jest jak to zainstalować :)

W poprzednim poscie miałem na myśli to, że trzeba mieć zainstalowane odpowiednie oprogramowanie.

Poradnik nawet na stronie Biznes-Hostu jest.

Chyba, że znasz taką metodę że kupujesz VPSa, odpalasz go i wszystko działa.

 

Nie napisałeś żadnego oprogramowania tylko poradnik jak odpalić właśnie zdalny pulpit za pomocą Mx

Jak sam nazwałeś w poradniku jest to zdalny pulpit..... Pierwsze posta aby skopałeś w tym temacie i tyle .

A co do metody że kupujesz vps odpalasz go i gra to tak dobrze nie ma ale nie problem takie coś zorganizować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×