Skocz do zawartości
Adrian Mazurek

Długie wczytywanie obrazków na VPS

Polecane posty

Witam wszystkich ponownie,

 

Zwracam się do Was z pytaniem - może ktoś spotkał się z czymś takim.

 

Posiadam serwer VPS w Home.pl , zamówiłem 2 rdzeniową maszynę z gwarantowanym 2gb na pokładzie, do wszystkiego PLESK tak aby był już php, mysql itp.

 

Wszystko działa ładnie (migrowany był sklep internetowy, w którym online wynosi ok. 30 osób) - lecz zauważyłem niepokojącą sprawę:

 

Niektóre miniatury obrazków potrafią wczytywać się po 7-9 sekund (ważą ok 8-10 kb), w tym czasie strona jest zwieszona. Dla klientów w sklepie może być to denerwujące przy częstym odświeżaniu strony.

 

Podobnie jest z plikami, które znajdują się fizycznie na VPSie - mowa tutaj o grafikach do aukcji Allegro, dzieje się podobnie - niektóre (czynnik losowy) zawieszają się na kilka sekund zamulając tym samym stronę.

 

Czym może być to spowodowane? Zaznaczę, że użycie procesora na poziomie 5% oraz wykorzystanie ramu 89 mb na 1,9gb dostępnego. Czy serwer VPS może mieć jakieś ograniczenie pobieranych plików? Czym może być spowodowana ta zwiecha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Zajrzyj w logi i konfiguracje serwera www ( apache ), generalnie na przyszłość odradzam takie ustrojstwa jak Plesk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że Plesk powodował kilka problemów.

Czy w configu Apache może być jakaś informacja która blokuje nadmierne wczytywanie plików? W logach aktualnie sytuacja wygląda tak (errory i inne podejrzenia)

 

error.log:

[Tue Aug 14 11:47:56 2012] [error] server reached MaxClients setting, consider raising the MaxClients setting

 

oraz

other_vhost log:

vps-1002243-1922.cloudservice.pl:80 127.0.0.1 - - [14/Aug/2012:15:14:07 +0200] "OPTIONS * HTTP/1.0" 200 136 "-" "Apache (internal dummy connection)"

 

Ostatnia informacja powtarza się co kilka sekund, wyczytałem gdzieś na forach że może być związana z obrazkami - jak można ją wyeliminować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć ustawienia maxclients w ustawieniach apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×