Skocz do zawartości
Trzeba się rejestrować :/

Pewny hosting pod mały sklep na GekoSale

Polecane posty

Witam :)

 

Znajomy prosi mnie o podpowiedź w sprawie hostingu pod mały sklep na GekoSale. Jest już kupiona domena, bodajże w OVH, sprawa sprowadza się do podpięcia domeny, wrzucenia GekoSale i tyle. Sklep startuje od zera, więc ruch na początku na pewno będzie mały, sam sklep o wąskiej tematyce.

 

Istotne są wymagania GekoSale - musi być IonCube Loader 4.x i kilka innych bajerów, szczegóły tu: http://www.gekosale.pl/o-systemie/wymagania/ - to bardzo ważne, ponieważ jak zakupię hosting, a czysty GekoSale mi się nie podniesie, to się wścieknę :>

 

Ważne założenie dodatkowe: jest to serwer dla znajomego, nie chcę zaliczyć przypału, więc biorę pod uwagę tylko oferty weteranów z tego forum (długi staż, dużo postów, temat w Host is down albo krótki albo brak :P ).

 

Wstępnie mam na oku Hekko.pl między MediumPack, a MediumPack+ na rok. Ma ktoś doświadczenie z GekoSale? Mocno ciąży na serwerze? Chyba się zmieszczę w tych 4-5% dziennie procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet: ok 200 PLN/rok na sam serwer.

 

Produkty: z uwagi na wąską tematykę podejrzewam, że ok. 100, do tego oferta będzie uzupełniana stopniowo, ponieważ znajomy ma skromne siły przerobowe i będzie to rozkręcać "po godzinach". Pierwszy miesiąc to będzie powolne uzupełnianie oferty do tej okolicy 100, promocja później.

 

Co za tym idzie - odwiedziny skromne, wątpię, czy przez 6 miesięcy uda się wyciągnąć 100 unikalnych dziennie, zależy jak będzie to sobie znajomy rozkręcał. Sklep będzie uzupełnieniem Allegro, więc też nie powinien przyjąć głównego obciążenia, nawet jak się trochę rozkręci.

 

Taka wstępna wizja, ja mam być tylko od backupów i reagowania na problemy.

 

Na koncie będzie 1 sklep, z 1 bazą, góra 3 skrzynki mail. Nie wierzę, że całość po dodaniu kompletu produktów zajmie ponad 200-500 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi i oferty na forum i na PW, zgram się ze znajomym na browara w poniedziałek lub wtorek to pokażę mu parę ofert, przesianych przez moje wymagania i zamówimy.

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje, to proszę bez krępacji ;) Dam znać jak będzie decyzja i sprawa będzie zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.gekosale.pl/o-systemie/wymagania/ - wszystko spełnione:)

 

10 GB pojemności / 1,2 TB transferu / 100 PLN / rok

 

30 dni niezobowiązującego, darmowego testu. Poszukaj opinii, zobacz jak wygląda oprogramowanie i sama wygoda użytkowania serwera przez kilka dni i wyrób sobie zdanie:)

 

Jeżeli się zdecydujesz - odezwij się na PW - dostaniesz od nas specjalny kod na w/w serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moja opinia w czymś pomoże to wybierałbym pomiędzy mzone, a progreso. Staż, wiedza i co najważniejsze bezawaryjność.

Reszta zamieszczonych tutaj ofert to nie są projekty nawet o rocznym stażu więc zastanowił bym się dwa razy czy warto za mniejszą cenę później zastanawiać się jak odzyskać dane, czy backup bazy danych. Stawiał bym na doświadczenie, nie na ceny i zapewnienia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na progreso.pl, bez kodu - pakiet Biznes, testy trwają, uwaga techniczna dla przyszłych pokoleń: GekoSale nie lubi PHP 5.4, s*ając dziwnymi errorami, dojście do tego chwilę mi zajęło (moje niedopatrzenie, bo w wymaganiach GekoSale wyraźnie stoi 5.2/5.3), więc ku przestrodze niniejszym ostrzegam. Na forum GekoSale było kilka takich przypadków, ale bez rozwiązania...

 

Walczę jeszcze z mod_rewrite, ale po trzech piwach idzie mi słabo, coś pomieszałem, nie mam już na to siły - później się zrobi.

 

Serwer jak na razie śmiga jak złoto, świetny przejrzysty panel zarządzania całością ;) Jakby coś się działo, to będę ticketować.

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×