Skocz do zawartości

Polecane posty

czkawka wirt17 fot1.ping, fot2.http

19:00 do 21:00 czkawka http, pingi bez przerw

trzymam tam tylko pare drobnych stronekn , a i tak wg suportu strony mogą coś tam przekroczyć

 

prawdopodobnie mieli jakiegoś ddosa lub przeciążenie serwera

ale przyznać się trudno, łatwiej zbyć klienta,

"Ilość połączeń icmp.... Wolniejsze odpowiedzi mogą być związane z limitami procesów.."

winiąc jego za złe działanie jego strony, bo "Nie notowaliśmy awarii.".

Reasumując monitoringu żadnego nie mają...

 

no cóż miałem banery, bo myślałem zarobić coś na polecaniu

ale czy takie coś można polecać? naturalnie usuwam banery także mintshost

post-12601-0-23763300-1471287823_thumb.jpg

post-12601-0-42622000-1471287829_thumb.jpg

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes host ogólnie poraża ostatnio niezawodnością, musiałem maile od pingdoma wyfiltrować...

 

 

 

 

Usługa działa cały czas poprawnie i bez przerw. Jak widzisz na obrazkach masz przerwy o czasie 5 min co sugeruje bardziej limity niż "awarie". W ostatnim czasie zostały zaostrzone limity odpytań http i icmp także to może być bezpośrednią przyczyną takiego zachowania różnego rodzaju monitoringów.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirt17 od godziny http leży, pingi idą czyli serwer działa, właśnie zgłosiłem, ciekawe kiedy wstanie

 

Cały czas działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ależ, zarówno bez jak i z cloudflare leżało od 20tej do 21:15

 

jak wyjaśnisz, że pingi szły, strony bez cloudflare nie działały (inetia+oxylion), strony z cloudflare (telia) ładowały się kilkanaście/dziesiąt sekund, zamiast 1-2sekundy, naturalnie w tym samym czasie wszelkie inne strony działały jak zawsze szybko

nie lubię jak mi ktoś wciska kit, nie lepiej wyjść z sytuacji obronną ręką? np. mieliśmy przeciążenie/atak/uszkodzenie sprzętu i już sytuacja opanowana?

Edytowano przez assasin (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś zastanawiał się jak działa biznes-host to podzielę się monitoringiem moich 17 stron :)

59.55% (last 24 hours)

94.22% (last 7 days)
94.72% (last 30 days)

 

Edytowano przez Gamsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz jakiś seohosting? Sprawdź logi czy nie masz za dużo requestów do domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz jakiś seohosting? Sprawdź logi czy nie masz za dużo requestów do domen.

 

To VPS z administrowany przez biznes-host. Chciałem zlecić administrację zewnętrznej firmie ale nikt nie chce się tego podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To VPS z administrowany przez biznes-host. Chciałem zlecić administrację zewnętrznej firmie ale nikt nie chce się tego podjąć.

 

Wszystko kwestia pieniędzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To VPS z administrowany przez biznes-host. Chciałem zlecić administrację zewnętrznej firmie ale nikt nie chce się tego podjąć.

 

Serwery Seo VPS z promocji FB nie miały opcji administracji.

 

Świadczymy do nich jedynie pomoc techniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serwery Seo VPS z promocji FB nie miały opcji administracji.

 

Świadczymy do nich jedynie pomoc techniczną.

 

Serwer nie był zamówiony z promocji FB.

 

PS. Te serwery zamówione w promocji FB działają

PS2. Nie wiem gdzie był zapis tylko o pomocy technicznej bo w zamówieniu VPSa z promocji było "Support: Administracja serwerem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontaktuj się proszę z pomocą techniczną - usługa jest świadczona zgodnie z ofertą. Jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie błędów jakie zgłasza Ci monitoring (domyślam się, że są to błedy 500 ) sprawdź logi witryn i pisz na pomoc techniczną.

 

Wysoki poziom 50% braku dostępności w ciągu 24h sugeruje raczej problem z zasobami na serwerze, szczególnie że w ostatnim czasie nie notujemy awarii natury globalnej.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontaktuj się proszę z pomocą techniczną - usługa jest świadczona zgodnie z ofertą. Jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie błędów jakie zgłasza Ci monitoring (domyślam się, że są to błedy 500 ) sprawdź logi witryn i pisz na pomoc techniczną.

 

Wysoki poziom 50% braku dostępności w ciągu 24h sugeruje raczej problem z zasobami na serwerze, szczególnie że w ostatnim czasie nie notujemy awarii natury globalnej.

 

Kontaktuję się z pomocą techniczną ale albo nikt nie odpowiada i ticket zostaje zamknięty albo otrzymuje jakieś wymijające odpowiedzi. Tak od pół roku albo dłużej.

 

Napisałem w tej sprawie ticket to w odpowiedzi otrzymałem od Pana podziękowanie za poruszenie tego tematu na forum oraz sugestię sprawdzenia logów.

 

Serwer się generalnie nudzi: load average: 0,07, 0,02, 0,00

W logach nic nie ma.

 

Problem z zasobami może występować na Waszym serwerze proxy przez który przechodzi ruch z VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano o 6 padły VPSy i leżą. Nie wiem czy wszystkie ale na pewno większość bo znajomych VPSy też nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje - mówisz że większość VPS-ów nie działa od 6 rano, i ty jesteś pierwszym który to pisze na wht po 10 godzinach? ;)

 

Mieliśmy co prawda problem z 1 serwerem-matką od rana, ale od dawna jest już rozwiązany, więc jeśli komuś od 6 rano do tej pory coś nie działa, to raczej samo się nie naprawi i zamiast pisać po znajomych lepiej nich nam to zgłosi - chętnie sprawdzimy i pomożemy.

 

Podeślij nawet id serwera na PW do mnie czy tgx - sprawdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje - mówisz że większość VPS-ów nie działa od 6 rano, i ty jesteś pierwszym który to pisze na wht po 10 godzinach? ;)

 

Mieliśmy co prawda problem z 1 serwerem-matką od rana, ale od dawna jest już rozwiązany, więc jeśli komuś od 6 rano do tej pory coś nie działa, to raczej samo się nie naprawi i zamiast pisać po znajomych lepiej nich nam to zgłosi - chętnie sprawdzimy i pomożemy.

 

Podeślij nawet id serwera na PW do mnie czy tgx - sprawdzimy.

 

Pan żartuje, prawda? :)

 

Definicja działającego VPSa to "włączony do prądu - czyli działa". ? Jak VPS ma wycięty cały ruch http na Waszym proxy to wg. mnie znacznie ogranicza jego działanie.

 

Napisał Pan tego posta chyba tylko po to, żeby na forum jakoś wyglądało.

Nie wszyscy wiedzą o WHT. Na innych forach za to huczy, na FB oraz w prywatnych rozmowach przy okazji spotkań branżowych itp.

 

Pisałem wielokrotnie tickety, dzwoniłem i nie tylko ja zresztą. Ticekty są zamykane bez odpowiedzi, przez telefon kompletnie nie można nic załatwić no chyba że podyktowanie ticketa przez telefon. Po 8h dzwoni się ponownie zapytać czy coś już wiadomo to ktoś się dziwi bo żadnego ticketa nie ma i nie było :)

 

Teraz chce Pan sprawdzać problem zgłaszany ticketami i telefonami miesiąc temu?

 

PS. Mimo wszystko ja do Państwa piszę zawsze z szacunkiem. Zwracam się per Pan zawsze z dużej litery. Dlaczego Pan się zwraca do mnie na "ty" w dodatku z małej litery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie bym prowadził w zgloszeniu czy na mailu konwersacje z kimś na "ty" - jeśli faktycznie tak było to przepraszam.

Na forum jest nieformalny zapis że piszemy per "ty" który jest przez wszystkich stosowany - trudno by było w każdym poście pisać per Pan, a WHT czy mój profil nie jest w żaden sposób oficjalnym kanalem kontaktu z BH poza tym że jak ktoś mi cos podeśle na PW to staram się to sprawdzić i rozwiązać.

Jeśli Pana uraziłem pisząc na wht na "ty" to przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

h88 i wirt17
2016-12-11 09:27: wszystkie strony leżą, tylko czasami się uda zobaczyć, ciągle errory (520 lub 503)
2016-12-11 10:12 strony ładują się około minuty
2016-12-11 10:29 strony ładują się około minuty, nadal lipa czasem po minucie strona lub error 503

2016-12-11 10:32 pingi nadal idą ale http już nie odpowiada, chyba coś zaczęli robić

czasami z cloudflare: Error 520 Ray ID: 30f7978903a14136 • 2016-12-11 08:34:43 UTC
Web server is returning an unknown error

czasami tak: 503 Service Unavailable
The server is temporarily busy, try again later!

Edytowano przez nikolaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wirt17

2016-12-11 9:27: wszystkie strony leżą, tylko czasami się uda zobaczyć, ciągle errory (520 lub 503)

2016-12-11 10:12 strony ładują się około minuty

czasami z cloudflare: Error 520 Ray ID: 30f7978903a14136 • 2016-12-11 08:34:43 UTC

Web server is returning an unknown error

 

czasami tak: 503 Service Unavailable

The server is temporarily busy, try again later!

 

To na pewno nie wina Biznes-Hostu! ;)

 

Zaraz ktoś z supportu przyjdzie i napisze, że to nie prawda bo przecież serwer jest włączony do prądu i działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo.

A odpowiedzi od Administratorów są wyjątkowo ciekawe. Błąd 500 + jakiś dziwny problem z kodowaniem którego wcześniej nie było.

Pomoc udzielona na zasadzie "na odczep".

 

"Walczę" od rana i niestety u mnie nadal jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×