Skocz do zawartości
misiu

VPS pod IPB

Polecane posty

Witam,

 

Szukam vps na silnik IP.Board 3+

 

Swego czasu sam przeglądałem niektóre oferty, ale wole poznać zdanie specjalisty który będzie wiedział czy to będzie działać bez problemów.

 

Cena:

od 20zł/mc brutto z możliwością płacenia co miesiąc, za pół roku i cały rok

rodzaj płatności obojętny ale mile widziane będzie paypal

 

Parametry:

  • pojemność dysku minimum 10GB
  • transfer minimum 100GB/mc
  • memory limit minimum 256MB
  • Zend Guard Loader w wersji 3 lub ionCube Loader
  • limit jednoczesnych połączeń MySQL minimum 50
  • post.max_vars minimum 4096
  • request.max_vars minimum 4096
  • post.max_value_length minimum 1000000
  • request.max_value_length minimum 1000000
  • request.max_varname_length minimum 350
  • max_input_time większy od 60
  • max_execution_time większy od 60
  • możliwość edycji php.ini
  • DOM XML Handling, GD Library, Reflection Class, SPL, JSON, mod-rewrite, cURL, PDO

Niedawno miałem stronę w dhosting była na nim 14 miesięcy ale musiałem ją przenieść.

Otóż padła ona atakiem DDoS i w trakcie tego ataku Administratorzy dhosting oznajmili że muszę przenieść tę stronę na inny serwer pod groźbą rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym.

Musiałem się zgodzić, poczułem się wtedy urażony, no ale tu nie o nich teraz chodzi.

Aktualnie stronę mam na serwerze dedykowanym lecz będę z niego powoli rezygnował.

 

Co do strony, otóż prowadzę działalność której celem jest tworzenie stylów do najnowszych wersji IPB.

 

W tym, celu mam dwa IPB

Jedno służy jako support, sklep, download, portfolio i mały hosting zdjęć.

Drugie pełni funkcję demo, trzymam na nim wszystkie style. Wykonuje na nim poprawki i testy.

 

Oba IPB nie generują zbytnio dużo ruchu ale wymagają dobrego serwera

Najbardziej zależy mi na bezpieczeństwie, dostępności usług i szybkim wczytywaniu stron.

 

Oczekuje ofert które spełnią powyższe wymagania,

z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż padła ona atakiem DDoS i w trakcie tego ataku Administratorzy dhosting oznajmili że muszę przenieść tę stronę na inny serwer pod groźbą rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym.

Nie wiem czy ktoś Ciebie chętnie weźmie na shared hosting z takimi problemami. Pomyśl o VPS, większość firm Ci podziękuje jak będą takie ataki na Twój serwer.

 

 

W tym, celu mam dwa IPB

Jedno służy jako support, sklep, download, portfolio i mały hosting zdjęć.

Drugie pełni funkcję demo, trzymam na nim wszystkie style. Wykonuje na nim poprawki i testy.

To może być za dużo na jedno konto shared za 20 złotych na dwa IPB.

 

Masz jakieś statystyki obciążeń, odwiedzin, wielkości baz itp?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś Ciebie chętnie weźmie na shared hosting z takimi problemami. Pomyśl o VPS, większość firm Ci podziękuje jak będą takie ataki na Twój serwer.

 

To jakaś specyficzna tematyka tego forum, że masz te ataki?

 

Tematyka to Style IPB, mam wiele stron i nigdy się nie zdarzyło aby na nie był atak, nie wiem czemu padło akurat na tą

 

Masz jakieś statystyki obciążeń, odwiedzin, wielkości baz itp?

 

Strony mają 2 bazy po 100MB

Ruch łącznie na obu to ok 100 odwiedzin na dzień według google analytics

 

To może być za dużo na jedno konto shared za 20 złotych na dwa IPB.

 

napisałem od 20 nie do

Edytowano przez misiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem tytuł tematu z hosting na vps

ponieważ jednak hosting to będzie za mało

a w razie ataku na stronę, na vps będę miał możliwość interweniować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli zależy ci na szybkiej reakcji w przypadku ataku oraz wyżej wymienionych parametrach polecam firmę co mam w stopce .

Też miałem tam forum na ipb i też stale byłem atakowany ataki wycięte w przeciągu 5-10 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą hostingu dedykowanego w Hekko.pl.

 

Jeśli limity na hostingu WWW są dla Ciebie za małe a nie znasz się na zarządzaniu serwerem VPS, hosting dedykowany jest właśnie dla Ciebie! Łączy on zalety serwera VPS oraz zwykłego hostingu WWW: dużą moc, możliwości konfiguracji oraz niską cenę i łatwe zarządzanie.

 

Dzięki zarządzaniu serwerem które oferujemy w cenie pakietu, nie musisz się znać na administracji serwerem VPS. Otrzymasz dostęp do konta administratora DirectAdmin. Serwer posiada wszystkie usługi i opcje, takie jak przy naszym hostingu WWW i jest na bieżąco aktualizowany. Hosting dedykowany jest monitorowany poprzez nasze systemy, dzięki czemu w przypadku problemów możemy bardzo szybko zareagować.

 

Według przedstawionych wymagań, wstępnie proponuję pakiet EasyHD.

 

W cenie 98,40 zł z VAT za miesięcznie oferujemy 20GB powierzchni dyskowej (SAS) oraz 250GB transferu miesięcznego oparte o serwer VPS (XEN) z 2GHz procesora i 1024MB RAM. Dla tego pakietu możliwe są również płatności kwartalne, półroczne oraz roczne. Roczną płatność obowiązuje zniżka.

 

Przedstawiony hosting oferuje podstawowe nielimitowane parametry takie jak: konta FTP, skrzynki e-mail, bazy danych, subdomeny, domeny, wskaźniki domen, dostęp SSH dla użytkowników.

 

Wszystkie konta utrzymujemy na własnych, markowych serwerach w serwerowni znajdującej się w Gdańsku (NEPHAX).

 

Nasze cechy i atuty:

  • stabilna firma, ponad 4 lata na rynku,
  • zarejestrowani w GIODO,
  • własna infrastruktura sprzętowa,
  • codzienne backupy danych,
  • dodatki: domeny, certyfikaty SSL,
  • skarbonka – wirtualny portfel,
  • program partnerski – 15% wiecznej prowizji za poleconą usługę hostingową,
  • szybkie płatności on-line a także PayPal i SMS,
  • eFaktury,
  • pełna obsługa IPv6.

 

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu poprzez prywatną wiadomość na forum lub ogólny kontakt do firmy: biuro@hekko.pl lub telefon 58 732 71 94.

Nasze biuro obsługi klienta nie jest wirtualne, pracujemy zawsze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 22:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00.

Awarie realizujemy 24h na dobę, dzięki zaawansowanemu monitoringowi.

 

Szczegółowa oferta na naszej stronie internetowej www.hekko.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj do Progreso.pl - elastyczni bardzo są więc z pewnością coś dla Ciebie wymyślą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hola

 

 

Jeżeli masz stronę podatną na ataki ddos to szukaj rozwiązania z dedykowany firewallem. Rozwiązanie jest drogie (wdrażaliśmy), ale skuteczne. Firmy będą patrzeć na Ciebie krzywo, bo to koszt - VPS/ded - fajnie, jest moc, ale dasz rade z zarządzanie tym wszystkim? W przypadku ataków my mamy postawiony na nogi cały staff i mimo wszystko zajmuje nam to 10 min, co uważam za czas zbyt długi i ciągle szukamy skutecznych rozwiązań.

 

Mówiąc krótko - jesteś niewygodnym klientem. Parametry, które podałeś to absolutnie shared;) 10 GB + 100 GB ruchu i dwa fora z bazami 100 MB to na niewiele. Zgaduję, że ruch jest umiarkowany, bo szukasz niedrogich rozwiązań, a z reguły zależność jest taka:

 

duży ruch - duża stopa zwrotu - duża kasa (więc o dochód bam) - duży budżet na hosting

 

Jak nie znajdziesz nic idealnie pasującego do twojego przypadku to napisz / zadzwoń (http://progreso.pl/kontakt) i będziemy myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dosłownie parę godzin temu kontaktowałem się Panem Adamem z Progreso

napisałem co znajduje się na serwerze jaki generuje ruch

wytłumaczyłem tą sytuację o tym ataku DDoS i otrzymałem sensowną odpowiedz

i zapewne skorzystam z oferty Progreso

 

Tą stronę mam parę lat prawie 5, miała różne tematyki, w tym czasie nie było żadnych ataków.

Dopiero prawie rok ma tematykę o stylach ipb. Nie wiem jak wygląda prawdziwy DDoS, w moim przypadku ataków było klika w paru godzinnych odstępach, a sam pojedynczy atak trwał ok 5min i generował średnio 400gości według statystyk strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Adam nosi bułki do pracy. Ja bym od niego nic nie kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz stronę podatną na ataki ddos to szukaj rozwiązania z dedykowany firewallem. Rozwiązanie jest drogie (wdrażaliśmy), ale skuteczne. Firmy będą patrzeć na Ciebie krzywo, bo to koszt - VPS/ded - fajnie, jest moc, ale dasz rade z zarządzanie tym wszystkim? W przypadku ataków my mamy postawiony na nogi cały staff i mimo wszystko zajmuje nam to 10 min, co uważam za czas zbyt długi i ciągle szukamy skutecznych rozwiązań.

 

To dobrze o was świadczy. Wiem że zarządzanie vps/ded nie należy do łatwych, sam mam dedyka od pół roku i nie zawsze wszystko działa jak bym chciał. Dodam że ataki na stronę ustały o godzinie 10 w poniedziałek 6 sierpnia, i od tamtej pory jeszcze ich nie było.

Edytowano przez misiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×