Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Devias

Status serwera php.

Polecane posty

Cześć, szukam jakiejś alternatywy dla tego skryptu

 

<?php
$serwer=""; // adres serwera //
$port="8080"; // port //
$socket=@fsockopen($serwer,$port,$errno,$errstr,2);
if($socket==true){}else{}
?>

 

Ponieważ gdy serwer jest włączony to strona ładuje się bardzo szybko, natomiast gdy jest serwer wyłączony to nawet na localhoscie strona ładuje się dosyć długo (powyżej 3-5sekund), dlatego szukam jakiejś alternatywy, może istnieje jakaś klasa która obsługuje statusy:

  • Ventrilo 2
  • Ventrilo 3
  • TeamSpeak 2
  • TeamSpeak 3
  • Mumble 1.2.3
  • Serwer WWW (sprawdzenie czy ogólnie serwer odpowiada)

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że ładuje długo to jest logiczne. skrypt próbuje się połączyć z serwerem i jeżeli w ciągu 2 sekund (tak masz ustawione) nie odpowie wyrzuca błąd połączenia.

Takie coś to chyba lepiej zrobić na stronie na ajaxie, tj. ładuje się strona a potem ładowane są dynamicznie statusy serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz korzystać z AJAXa, po prostu ustaw mniejszy Timeout.

Korzystając z cUrla możesz ustawić timeout na poziomie milisekund za pomocą opcji CURLOPT_CONNECTTIMEOUT_MS

No i oczywiście, jeśli sprawdzasz kilka serwerów za jednym uruchomieniem skryptu, wtedy przy wyłączonych serwerach ten czas się wydłuża (co jest chyba logiczne). Wtedy już lepiej skorzystać z AJAXowego sprawdzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz też te statusy wrzucić do txt lub mysql i pobierać na stronie z bazy danych a na skrypt ustawić crona żeby sprawdzał np. co minutę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Wiem dlaczego dłuży się to oczekiwanie, a ja właśnie szukam alternatywy tej funkcji, ewentualnie wykorzystanie jakiejś innej, znalazłem w między czasie skrypt "status gameq fragles" ale muszę mu się troszkę bardziej przyjrzeć, ponieważ ma dostępne tylko kilka funkcji, tj nie posiada VT 3, Mumble 1.2.3 oraz ogólnie serwera www, tak jak spróbowałem to w miarę szybko działa, nawet przy wyłączonym, od razu pisze ze Off, ewentualnie zrobię to w Ajax.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak będziesz chciał jakiś ajax czy coś to napisz na PM mam coś fajnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biblioteka GameQ nie działa z serwerem TS. Zobacz jeszcze ts3admin.class. Można bardzo łatwo coś takie napisać jak pokazał N0Name

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×