Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zoxovsky

baza danych na polski

Polecane posty

Witam.

 

Jak zły dział proszę o przeniesienie, dziękuje.

 

 

Mam problem ponieważ ustawiłem język polski na utf-8 i bazę zgrałem na utf-8 i jest problem bo nie ma polskich znaków zamiast Ł,Ż,Ź,Ą to są jakieś : �??, ?? , ??

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W takim razie błąd podczas robienia exportu bazy, coś musiałeś źle zrobić, względnie serwer jakiś dziwny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie udzielam pomocy na GG...

 

Spróbuj zrobić export bazy ale w ISO i daj znać czy w pliku sql są polskie literki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać jakiś kontakt GG? Pomógłbyś mi to zrobić, przenosiny z 2ap.pl na unixstorm.org

 

pamiętaj też zeby, po utwozeniu bazy unixstromie zalogować się do phpmyadmina, kliknij w OPERACJE i najpierw ustaw tam kodowanie na utf-8, dopiero potem wrzucaj bazę.

 

Chyba że źle zrozumiałem pierwszego posta i już to zrobiłeś?

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, krok po kroku kto powie jak zrobić poprawnie bazę danych skopiować na inny serwer www bez krzaków i tych znaczków... żeby był cały polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak baza nie jest duża to spokojnie zrób eksport ale nie do pliku tylko na ekran, zaznacz i skopiuj a w nowym phpmyadminie wybierz SQL i wklej tam.

 

Krzaki są na stronie czy phpmyadminie też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W phpmyadmnie jak wybierzesz eksport w danej bazie danych, zaznacz "Pokaż wynik jako tekst" (jeżeli używasz nowego phpmyadmina najpierw musisz przełączyć na "Dostosuj - wyświetli wszystkie możliwe opcje").

 

PS. Zrobiłem dobre założenie, że używasz phpmyadmina czy masz dostęp do shella i robisz to z linii komend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sobie język polski w phpmyadminie i będziesz miał to po polsku (po en wybierasz sobie custom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×